sall02 sall02 komentáře u knih

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Od Colleen jsem četla několik super knih. Každá měla něco do sebe, každá obsahovala nějaké vážnější téma, kterému se věnovala. Každá z těch knih měla super postavy, super příběh, super čtivost.

Co tady nám zbylo? Možná ta čtivost. Knihu jsem totiž fakt přečetla za jediný den. Ale půjdu proti proudu, kterému se tato kniha moc líbila a jehož členové dali této knize 5/5.

Hlavní hrdinka byla na pěst. Fracek, kterého jsem měla několikrát chuť zfackovat, ať už se probere. Její životní story by mě i chytla za srdce, kdyby nebyla naprosto umělá a neuvěřitelná.
Hlavní hrdina byl debil. Nezlobte se, ale méně výrazného mužského hrdinu jsem dlouho v knize nepotkala. Bylo mi ukradené, jaký je a vůbec jsem se do něj nedokázala vžít.
Tak, paní autorka podělala dva hlavní hrdiny, byly i ostatní postavy na prd? Ani ne, ale všech mi bylo líto pro to, jak se k nim hlavní hrdinka chovala. Vážně se tak musela chovat k tátovi, jeho nový ženě i dceři, který jsou ve skutečnosti úplně v pohodě a ještě jí ve všem ustupujou, jako by byla středobod vesmíru...?? Vždyť ta holka na ně byla tak toxická!!!

Příběhy Colleen pro mě začínají býti dosti na jedno brdo. Vždycky máme nějakou hlavní hrdinku s traumatickou minulostí, která se dá dohromady s týpkem, kterej je taky nějak narušenej.... Tramtadadááá a žili spolu šťastně až navěky. No, v jiných knihách mi to nevadilo a i mě to bavilo, tady to bylo tak umělé a na sílu, že přes čtivost jsem se do knížky musela nutit.

Úplně nejvíc přitažené za vlasy mi přišlo finále, které bylo tak debilní a neuvěřitelné, až jsem musela otevřít další knížky od Colleen a zjistit, jestli už někde nemá takhle debilní zakončení. No, naštěstí jsem se s takhle blbým koncem nepotkala, takže nejsem zklamaná ze svého vkusu v minulosti.

Sakumprdum tuhle knihu nedoporučuju, od Colleen vyšly mnohem lepší tituly, které doporučit můžu, a za mě se trochu projevuje možná ztráta kreativity a vyplýtvání nápadů... škoda.

19.01.2023 2 z 5

Fenomén katolická teologie Fenomén katolická teologie Jean-Pierre Torrell

Knihu jsem četla v rámci svého studia oboru "Náboženská výchova".

Kniha po představení oboru byla mnohem stravitelnější, než kdybych ji četla jen tak. Autor tedy vychází z předpokladu, že čtenář je aspoň trochu obeznámen s církevní historií či je praktikujícím katolíkem s nějakým rozhledem. Představuje nám různá odvětví oboru teologie, proč je katolická teologie, co je to feministická teologie nebo teologie osvobození. Všechna tato odvětví byla neuvěřitelně obohacující a zajímavá, v průběhu čtení jsem si dělala poznámky. Zaobírá se též vznikem tohoto oboru, jak byla teologie chápána v antice, později ve středověku a také popisuje nejnovější proudy teologie. Za mě super četba v oboru a rozhodně doporučuji.

12.01.2023 5 z 5

Pokřivená zrcadla Pokřivená zrcadla Diana Urban

Knížka mě zaujala svou anotací i recenzemi ostatních čtenářů. Námět i nápad opravdu byl originální, i když je náročné udržet napětí v 380 stránkách. Kniha mísí vážná témata, která by se hodila spíše do heavy contemporary, tudíž se nedržíme po celou dobu ve vodách thrilleru, ale spíš psychothrilleru. Postavy byly uvěřitelné, i když se mi někdy zdály na svůj věk až moc zkažené.

Dvě dějové linky, které se souběžně střídají a na závěr se setkají společně s odhalením, dávaly dokonalý smysl a přestože zprvu bylo náročné se do minulé linky začíst, později mě bavila stejně jako ta současná, kde sledujeme rostoucí napětí a paniku z možnosti výbuchu bomby.

Atmosféra knížky mi hodně připomínala seriál Pretty Little Liars, který mě moc bavil, a proto i atmosféra knížky mi sedla. Co ale bylo trochu slabší? - Rozsah. Jak jsem zmínila, 380 stránek je dost na to, aby se udržela aktivní pozornost čtenáře a hlavně napětí, kvůli kterému thrillery čteme.

Celkově na mě ale kniha udělala dobrý dojem a jsem přesvědčená, že thrillery budu letos vyhledávat víc.

11.01.2023 4 z 5

Volání osudu Volání osudu Helena Dahlgren

Knížku jsem četla ještě v angličtině, a je to super návrat do dětského světa her Starshine a Star Stable. Druhá jmenovaná hra se trochu posunula, a příběh v knize je tudíž podobnější novější verzi příběhu ze SSO. Hlavní dějová linka ale zůstala stejná, liší se v detailech.
Je fajn, že to vyšlo i v češtině!!

12.01.2022 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Nějak nevím, čekala jsem od toho víc. Když vidím, kolik lidí to vychválilo jako nejlepší knihu loňského roku... jako chápu, že ten rok byl bída, ale takhle?

Abych jen nekritizovala. Styl psaní - naprosto skvělý. Sedl mi, stejně tak postavy. To se zkrátka povedlo.

Ale děj nějak stagnoval. Stejně tak poselství knihy. Nápad námětu sice fajn, ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že to zkrátka mohlo být pojaté lépe a kvalitněji (a snad i čtivěji).

Takže za mě slušný průměr a jsem zvědavá na další autorovy počiny :-).

31.01.2021 3 z 5