sadlo sadlo komentáře u knih

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

973 stran, které jsem si s chutí a s napětím přečetla! Před paní Rowlingovou smekám, má dar od Boha tak skvěle a poutavě psát. Dík patří také panu Šenkeříkovi - překladateli.

29.07.2022

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

S tímto autorem bych ráda poseděla u kávy. Lidskost, jemný humor, pokora, skromnost. Všichni máme svoje trápení, nikdo na světě není se svým trápením sám.Nezoufejme a předávejme lásku, porozumění druhým.Všechny knihy jsou skvělé.

17.05.2016

Krvavé levandule Krvavé levandule Marian Kechlibar

To není fikce, už se to děje, nejen v Evropě.

06.01.2020

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Všechny tři díly přečteny, ani u jednoho jsem se nenudila. Doporučuji, skvělé čtení.

11.06.2023

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělé, skvělé čtení. Kniha si zaslouží prorazit do světa, díky výbornému překladateli.

29.05.2023

Tom Felton je sympaťák, dovedu si představit, že bychom při společném setkání u kávy našli spousty témat, které bychom mohli probrat. Kniha je fajn.

11.03.2023

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Kdo jste tuto knížečku četl, prosím, doporučujte ji těm , kteří nemají jasno, jaké jsou politické, společenské situace ve světě, jaká je situace v Čechách. O své zkušenosti se dělí člověk, který má na to právo . Poznal svět, státy, politiku, obyvatele mnohých zemí, jejich mentalitu, kulturu.

02.02.2020

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Hrůzné je to, ze to je skutecne!

24.11.2016

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Co napsat?! SKVĚLÉ ČTENÍ. Další kniha pana Backmana, které se může směle zařadit do "něcoříkající" literatury. Úžasně zpracované myšlenky. Jít s tímto pánem na kávu či pivo, jistě bych si s ním měla o čem povídat.

13.07.2020

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kdo čeká romantiku, najde ji. Autorka píše svižně, čtivě, hrdinka není žádná "mouchysněztesimě". Je sečtělá, vybočuje svým přístupem k životu z průměrnosti, tím pádem prožívá komplikovanou " zamilovanost". To je děj knihy. Lehké, milé čteníčko.

12.04.2020

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezky se četla. Zvláště , když při četbě venku padal hustě sníh. Děj se odehrává v zimě. Doporučuji, ostatně jako všechny knihy této autorky.

19.12.2022

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Znám všechny knihy této skvělé autorky. Knihy určené dětským i dospělým čtenářům. Opět jsem se nezklamala. Vánoční prasátko je líbezný vánoční příběh, ke kterému se budete vracet každý Advent, aby se vašim dětem, vnoučatům i Vám prodloužily předvánoční krásné okamžiky.

02.01.2022

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Prostě skvělá. Těšila jsem se na ni, protože " Rusanda na větvi" mne pobavila i poučila. Paní spisovatelce vřelý dík !

26.10.2018

Doporučujte studentům, mladým lidem. Po
dobná témata jsou v knihách čínských autorů o "kulturní revoluci". Kdo se chce dozvědět informace o životě v Severní Korei, přečtěte si tuto knihu. Jsou to autentická vyprávění severokorejských emigrantů. Ještě nyní mně běhá mráz po zádech.
Další podobná kniha :TADY JE RÁJ.Autor je Hjok Kang.

22.07.2016

Dům doktora Fišera Dům doktora Fišera Petra Braunová

Výborná knížka, pro mládež i pro dospělé. Fakt napínavá, paní spisovatelce se povedla.

09.04.2022

Nové příběhy Malého boha a Kruana: Život s Ábíčkem Nové příběhy Malého boha a Kruana: Život s Ábíčkem Vlastislav Toman

Dodnes mám schovaný ABC Speciál, je odrbaný, ale MÁM ho ! Skvělé čtení i po x letech.

07.04.2022

Inspektor s velkým mozkem Inspektor s velkým mozkem František Niedl

Podobně jako u předchozích knih, skvělé odpočinkové čtení.

19.09.2021

Skvělé! Jako všechny knihy paní spisovatelky. Četba její tvorby mně dělá velikou radost , poučení. Je vidět, že paní Milena čerpá z archivů, její znalosti jsou úžasné. A její čeština je prostě na jedničku, při čtení vás děj zaujme a čtete a čtete.

26.07.2021

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Autorku mám ráda. Tak jsem s chutí sáhla po její nové knize. Není to klasická detektivka. Je to "návod", jak postupovat při odstranění manžela, aby se vyřešily tyto manželské problémy -nevěra, domácí násilí.

08.08.2020

Společenstvo klíčníků Společenstvo klíčníků Daniela Krolupperová

Milá paní Krolluperová, díky za tuto knihu. Od začátku až do konce je děj napínavý, co je důležité, je zde laskavost, mravnost, to, co postrádám v mnohých knihách, které jsou určeny pro děti a mládež. Jistě mi rozumíte, moc Vám fandím.

21.02.2020