Sabča817 Sabča817 komentáře u knih

Pohádka Pohádka Stephen King

(SPOILER) Už jsem si skoro myslela, že ty nejlepší knihy od S. Kinga jsem přečetla, ale NEBYLA TO PRAVDA!!! Toto je opravdu luxus připomínající Nekonečný příběh, který já zbožňuji!
Charlie se po smrti p. Bowditche vydává s jeho opuštěnou fenkou Radar, kterou si velmi zamiloval( i já!), do země zvané Empis, aby jí pomocí slunečních hodin omladil... Cestou zažijí spoustu napínavých dobrodružství, ale podaří se jim to?
Fakt doporučuji! Byly to krásné 3 týdny strávené se sympaťákem Charliem a " naším " miláčkem Radar.
Ještě chci podotknout, že nejsem Kingova fanynka. Některé knihy zbožňuji, jiné ne a některé jsem dokonce i odložila nedočtené!
Již Vás nebudu unavovat svým nadšením. Vyhlašuji tuto knihu " Knihou r. 2023 " a dávám 5 !

25.01.2024 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

(SPOILER) Uf! Tato kniha je hotový emotivní masakr!!!Poslední stránky mám uplně nažmach!
Je to krásná kniha a pěkně se čte. Wila jsem si bohužel oblíbila, o to víc mě konec bolel. Louisa je sympatická a fakt mi jí je líto.
Téma bylo zajímavé a neobvyklé. Upřímně, byla jsem na autorku naštvaná, že Willa aspon částečně neuzdravila a nenechala ho žít.
Teď ještě emočně přežít film, který jsem nikdy schválně neviděla... Vždy raději nejdříve čtu knihy.

24.06.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Krásný čtivý příběh, který podněcuje ve čtenáři chuť podívat se do Dánska. :-)

04.08.2023 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný, silný a velice smutný příběh...

22.03.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Sláva! Šlo to těžce, ale dala jsem to až do konce. Ona ta Čtenářská výzva donutí...
Ale ke knize:
1. Všichni se tam neustále křenili, až se málem ukřenili! Na tento výraz jsem během této knihy dostala alergii. A nejvíc mě dorazila věta : " Zakřenila se, až jí z toho zatrnuly zuby mrazem " :-D
2. Mina mi byla silně nesympatická a příliš zbrklá. Většinu knihy jen pekla dorty a zírala Lukovi na rty!
3. Jediné, co se mi líbilo, že jsem se dozvěděla pár zajímavostí o Švýcarsku.
4. Měla jsem pořád chť na čokoládu.
Závěr: Toto byla zatím moje 2. kniha této autorky a upřímně, " Čajovna v Tokiu " byla tisíckrát lepší!

03.09.2022 2 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Dobrodružný román, kde se prolíná současnost s minulostí. Zatím nejlepší díl ze série. Obě dějové linky byly moc zajímavé a Star mi je mooc sympatická.

21.01.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Taková extra bomba to zase nebyla. Oceňuju však, že se to dobře četlo a odhalení vraha bylo překvapivé a šokující. Určitě ještě nějaké díly zkusím.

13.03.2022 3 z 5

Nebe mé lásky Nebe mé lásky Nora Roberts

Super kniha! 1z nejlepších této autorky. Teda ta 1. kapitola s pohřbem nic moc, ale zbytek knihy mě pohltil. Též mi bylo od začátku jasné, kdo se jak spáruje. Vraha jsem typovala někoho jiného, pak přišlo veliké překvapení. Sestry byly sympatické, až jsem jim záviděla jejich sesterský vztah. Rozhodně DOPORUČUJU přečíst! :-)

21.03.2021 5 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Skvělý dobrodružný román obzvlášť pro ty, co si rádi odpočinou od vražd a intrik. V příběhu nechybí ani láska a tajemno. Můžu jen a jen DOPORUČIT! :-)

02.08.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

MiniSpoiler
Kniha se četla svižně a tématicky se dotýká domácího násilí. Myslím, že by si ji měl přečíst každý, i když si tím neprošel. Lilly mě chvílemi dost štvala - důkaz o tom, jak může být láska slepá... Díky Bohu, se rozhodla dobře! Jsem moc ráda, jak to dopadlo s Atlasem. Fandila jsem mu!

07.10.2019 4 z 5

Hippokratova přísaha Hippokratova přísaha Barbara Wood

Tak myslím, že po přečtení této knihy, bych mohla být doktorkou! :-D Ocitla jsem se na patologii, operovala jsem mozek, slepák. Vyskytla jsem se u komplikovaněho porodu a vyzkoušela jsem si Hysterektomii či plastiku prsu a jiné dovednosti. Kniha se dobře četla, Ruth mě často štvala, ale i tak bych řekla, že tato kniha patří mezi to nejlepší, co autorka napsala. :-o

18.12.2023 4 z 5

Draco byl mojí druhou nejoblíbenější postavou hned po Ronovi už tenkrát. Po přečtení téhle knihy moje sympatie ještě vzrostly. Kniha je velmi čtivá a vtipná. Tom se ukázal jako skromný a milý chlapík, který si i přes svou slávu na nic nehraje a stojí nohama pevně na zemi.

07.01.2023 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Čtivé a od začátku napínavé. Na závěr jedno překvapivé odhalení.

27.09.2022 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Pro mě velké literární překvapení a milé! Knihy jsem se tak 3 roky obávala, vzhledem k rozporuplným recenzím. Konečně jsem se odvážila a nelituji toho... Děj je velice čtivý a napínavý. Taková hororová detektivka. A ano, ta podoba s dílem " TO " od S. Kinga tam je, ale řekla bych, že minimální. Vůbec nemám ten pocit, že by byl Mr. King nějak uboze vykradenej. Ve finále jsou tam velké odlišnosti. Na závěr jedno poměrně šokující překvapení....

11.06.2022 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tenhle díl byl o dost lepší než ten předchozí. Dokonce i Kim byla o něco sympatičtější než minule. V případech též nebyl takový zmatek jako v " křiku " a pěkně se to četlo.

24.10.2021 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Za mě děsné, nikoliv děsivé! Vicova a Donnina linka mě absolutně nebavila! Při odstavcích o skoro neúspěšné reklamce jsem vyloženě trpěla! Absolutně nevím, co s dějem knihy měl společného policejní zabiják - vždyt to bylo o vzteklém bernandýnovi! Cujova linka mě chvilkami, asi tak do poloviny knihy bavila, pak už taky né. Navíc mě Cujo zklamal, co se týče počtu zakousnutých osob. Příběh byl zbytečně zdlouhavý a málem jsem ho ani nedočetla! Jako povídka, by to bylo úplně dostačující. Na konci na mě kniha působila depresivně, vzhledem k tomu, že mám doma psa, kterého MILUJU! Jediné, co si z téhle knihy asi odnesu, je, že když potkám vrčícího štěkajícího psa, vybaví se mi věta: " NEDĚLEJ CUJA! "

17.11.2020 2 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Přečteno ani né do půlky, opravdu jsem se snažila. PROSTĚ TO NEŠLO DOČÍST!!

14.08.2020 1 z 5

Milostný dopis Milostný dopis Lucinda Riley

Kniha se mi opravdu líbila! Je to moje 1. od této autorky a jsem absolutně nadšená! Příběh se četl moc dobře, napínavý do poslední stránky, trochu smutný a s " HUSTÝM " koncem. Prostě DOPORUČUJI!!! :-)

24.12.2019 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Přeslazená pohodová romnťárna... Dávám 4,5 * !

31.12.2023 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Hurááááá! Dočteno! Podle mě zbytečně zdlouhavé a polovina postav úplně zbytečná. S. K. má daleko lepší knihy než je tato. Prvních 300 stran mě bavilo, po str. 400 už moc né a po str. 500 už jsem vyloženě trpěla... Dávám 2, 5 *.

07.03.2023 3 z 5