Ruru Ruru komentáře u knih

Když se puberťačkám nevěří Když se puberťačkám nevěří Klára Mattanelli

Boží kniha. A u jedné stránky se mi stalo i to že po jejím přečtení jsem nahlas řekla “přesně!”. Určitě doporučuju.

P.S. Klárka má kanál na Youtube, kde ji naleznete pod přezdívkou Mattie. Točí motivační videa a čte příběhy, které napsala na Wattpad, a některé, které ani nevydala. Její tvorba stojí za to, tak se příležitostně koukněte.

Probudím se včera Probudím se včera Lumír Holčák

Skvělá kniha i film.

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

(SPOILER) Vážně mi na tuto sérii začínají docházet slova. Prostě skvělé, i přes narůstající počet stran. Jsem ráda, že jsem si Krvavé ostří přečetla předtím, protože jsem několika věcem lépe porozuměla a pochytila jsem narážky.
Ale nebudu vám lhát, když jsem četla o tom, co se z Doriana stalo, fyzicky mě to bolelo. Zároveň mám pocit, že polovinu této knihy jsem málem brečela (ať už smutkem nebo štěstím) nebo se chechtala jako hyena, když jsem četla o špičkování Aelin doslova s kýmkoliv.
Všechny postavy byly úžasné: ať už ty staré známé nebo nově představené. Elide i Nesryn jsem si totálně zamilovala. Nebo taky Lysandru, kterou sice znám už z TAB ale až tady jsem si ji oblíbila. A její magické schopnosti? Jako pardon, kdo by to nebral? Čekám, co se vyklube z Lorcana a zbytku Jeřábovy tlupy. :D

31.07.2022 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

(SPOILER) Nemám slov. Znovu skvělé. Zamilovala jsem si Jeřába a rozhodně mě zajímá víc o něm i o jeho pěti přátelích.
Bylo moc fajn, že jsme konečně dostali ucelený obraz o Aelinině minulosti, a ne jen sem tam střípky. No a Manon. Pokud jste si neoblíbili Manon, nechoďte mi na oči. Ne, ale jako vážně, kdo by si ji nezamiloval? Hromada částí této knihy mi zlomila srdce na tisíc kousíčků, ale Sorschina smrt mezi nimi jednoznačně vede. Já jsem věděla, že její vztah s Dorianem prostě nemůže dopadnout dobře, ale až tak? Ale když nad tím přemýšlím, asi mě to mrzí primárně kvůli Dorianovi. Chudák, na ženy má docela smůlu. Kdybych měla jmenovat pár dalších, byla by to smrt lady Marion, smrt Keelie (klidně se mi smějte) a poslední části s Aedionem.
Celkově byla pro mě tato kniha docela emocionální jízda, u některých částí jsem se smála jak postřelená hyena, a u dalších jsem málem brečela. Rozhodně se vrhám na další díly. :)

19.06.2022 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Úžasné. Já nevím, co k tomu napsat. Knihou jsem prolétla jako nic a nemůžu se dočkat, až se pustím do dalšího dílu. :)

14.05.2022 5 z 5

Vize budoucnosti Vize budoucnosti Timothy Zahn

(SPOILER) Já prostě nevím, co k tomu mám napsat. Jednu hvězdičku jsem si z minule schovala, a tady ji můžu právoplatně přidat. Tohle bylo totiž tak dokonalý, že nemám slov. Všechno do sebe krásně zapadalo, dávalo smysl a mělo důvod.
Moje dušička je nanejvýš uspokojena, ať už strategickými úmysly, boji s meči, Sílou nebo vztahem mezi Lukem a Marou (který byl tady opravdu perfektní - no kdo by je nemiloval?)
Sečteno, podtrženo, ANO, přečtěte si to.

04.03.2022 5 z 5

Přízrak minulosti Přízrak minulosti Timothy Zahn

(SPOILER) Timothy Zahn prostě SW psát umí. Šikovně zapojuje situace a postavy z Thrawnovy trilogie, což mně velmi vyhovuje. Všechny postavy byly perfektní, ať už Han s Leiou, či Mara s Karrdem nebo Luke. Vývoj kapitána Pellaeona (ve smyslu toho, že on je teď na Thrawnově pozici) je opravdu skvělý, ale je dobře, že nezapomíná na svá mladší léta, a na to, co se od Thrawna naučil. Když jsem u tohoto génia, Flim odvádí velmi dobrou práci. Otázka je, kdy, nebo jestli vůbec, Nová republika prokoukne tuto šikovně udělanou boudu, nebo jestli ji dříve stráví její vlastní spory. V kterých je taky Zahn mimochodem přeborník. Stačí říct Caamas a každý má hned hromadu výčitek - zkuste si to zkrotit. Nicméně jednu hvězdičku si ještě nechám do zásoby.
Jsem velmi zvědavá, a doufám, že v příští knize dostane víc prostoru i Mara, moc kapitol zde neměla.

15.02.2022 4 z 5

Perfekcionistky Perfekcionistky Sara Shepard

Skvělá kniha. Doporučuji a určitě si přečtu pokračování.

11.12.2020 5 z 5

První První Kiera Cass

Ani jeden díl z této série nezklamal. Všechny byly úžasné a jsem moc ráda, že jsem si je přečetla.

07.12.2020 5 z 5

Střet s láskou Střet s láskou Luděk Stínil

(SPOILER) Čte se úplně sama. Přečteno za 2 dny. Konce mi bylo docela líto. Když už se David odhodlal a chtěl vůči Veronice udělat tak velký krok a pak vkročil do baru...

14.11.2020 5 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Tak tato série byla skvělá. U žádného dílu nebyl problém se začíst, naopak. Všechny díly jsem přečetla jedním dechem a všechny byly úžasné. 100% doporučuji.

23.10.2020 5 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Tak to byla bomba! Tato kniha se čte úplně sama, ani o tom nevíte. Rozhodně doporučuji.

18.10.2020 5 z 5

Holka bez minulosti Holka bez minulosti Věra Řeháčková

Skvělý!!! Není co dodat!

11.08.2020 5 z 5

Nebe ze zlata Nebe ze zlata Laura Wood

Knížka se mi líbila, párkrát jsem se i zasmála. Například u “podpořil mě asi s tak velkým nadšením, jako kra na poušti” :)

11.08.2020 5 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Přečetla jsem jedním dechem. Skvělý!!!

01.07.2020 5 z 5

Je to na draka Je to na draka Louise Rennison

Skvělá knížka. Moc se mi líbil Georgiin styl humoru a jak je celá knížka podaná.

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Velmi hezká knížka u které se někteří budou i bát. Jako já ;-).

Škola začíná Škola začíná Rebecca Johnson

Tato kniha se mi velice líbila už proto že miluji zvířata. Všechny holky mi byly moc sympatické.

Kluci milují princezny Kluci milují princezny Helena Longinová

Tato kniha se mi velice líbila už proto že mám velmi ráda balet. Ocenila bych i knížku z pohledu Miriam.

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

(SPOILER) Já… už fakt nevím.
Tahle kniha mě několikrát přiměla brečet, ať už štěstím nebo smutkem, všechny charaktery jsou úžasně propracované, nikdo není dokonalý. Jsem taky ráda, že jsme konečně dostali nějaké ucelenější obraz o té dávné minulosti, a co se vlastně Eleně a Gavinovi přihodilo. Totálně jsem si zamilovala Gavriela i Fenryse (dávej pozor na Aelin, prosím tě). Nemám slov, prostě dokonalost.

04.11.2022