Runinka Runinka komentáře u knih

Gazely Gazely Patrik Hartl

Takový celkem náročný týden kamarádek. Pěkná oddechovka.

29.11.2023 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Pěkná kniha o životě jedné rodiny. Úplně se mi vybavily některé věci z komunistického dětství. Tak jsme prostě vyrůstali. Naštěstí ne v takové rodině jako Pavla s Janou.

22.11.2023 4 z 5

Pokračování příběhu Františka a jeho rodiny.Vliv komunistů, normalizace a chování lidí ve Sklářích.
Opět zajímavý díl.

17.10.2023 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tak jsem ji zvládla. Nakonec se poslední ich 50 stránek četlo nejlíp. Příběh 2 generací zasazený do anglického venkova. Plný lásky, ale hlavně nenávisti a nepochopení.

09.10.2023 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Moc pěkné zpracované téma stárnutí a zapomínání s velikou dávkou citlivosti až roztomilosti.

17.09.2023 5 z 5

Ve stínu erbu Ve stínu erbu Hana Marie Körnerová (p)

Oddechovka od mé oblíbené autorky.

18.06.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Příběh herečky-zcela vymyšlený a presto tak poutavý. Četlo se svižně a bavilo mě to.

07.04.2023 4 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Dobrá knížka,překvapivé zvraty.

22.02.2023 4 z 5

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Taková skvělá herečka a tak krátký život. Připomíná mi to Vitku. Ta doba 20.let musela být svým způsobem pěkná. Děkuji za krásnou knihu.

09.01.2023 5 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

Pěkně popsáno prožívání při ztrátě milovaných lidiček a návrat hl.hrdinky do života.

12.12.2022

Eiffel: Příběh životní lásky slavného stavitele Eiffel: Příběh životní lásky slavného stavitele Nicolas d'Estienne D'Orves

Moc hezká knížka.Nejen o stavbě věže,ale i o celoživotní lásce a múze stavitele.

03.11.2022 5 z 5

Rusovláska u cesty Rusovláska u cesty Anne Tyler

Příjemná knížka na oddych. Zejména mě zaujal Bůh dopravy,to by bylo fajn,kdyby ho mělo víc lidí.

26.07.2022 4 z 5

Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Dana Huňátová

Nádherná kniha o zajímavé ženě z rodu Šternberků. Děkuji moc autorce za poutavé čtení. Opět jsem se dozvěděla mnoho nového z českých dějin.

26.07.2022 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Opět autorka nezklamala,hezky napsáno na aktuální téma dnešní doby.

16.02.2022 5 z 5

Hlavně o mamince Hlavně o mamince Arnošt Goldflam

Hezké vzpomínky na dětství,především na čas strávený s maminkou. Stále se i po její smrti ptá,co by tomu či onomu řekla. Je vidět,že její smrt přišla příliš brzy.

18.12.2021 4 z 5

Voda, která hoří Voda, která hoří Jitka Vodňanská

Moc hezké ...líbila se mi různá zamyšlení,citáty....I dopisy,které psal V.Havel...Kus historie a nových informací....Děkuji...

21.11.2021 5 z 5

Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Napoleon Hill

Tak toto by si měl přečíst každý,kdo se v životě "plácá". Nezvykle nadčasová knížka,plná postřehů,které lze přenést do běžného života. Ale je třeba na sobě pracovat. Pojednání o tom,jak nás svírají strachy je asi nejaktuálnější- v dnešní covidové době.

07.11.2021 5 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

povinná četba pro všechny!!!

06.11.2021

Sydney Sydney Tereza Horváthová

Smutný to příběh dětí,o které rodiče nejeví zájem,protože mají svoje problémy. Na druhou stranu statečnost a umění si vždy poradit staršího ze sourozenců.Knihu jsem doslova zhltla.

02.10.2021 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Zajímavě zpracované téma o životě bezdomovkyně.

07.03.2021 4 z 5