rumund rumund komentáře u knih

Koncentrační tábor Osvětim - Brzezinka / Auschwitz - Birkenau/ Koncentrační tábor Osvětim - Brzezinka / Auschwitz - Birkenau/ Jan Sehn

Skvělá publikace o nejstrašnějším koncentračním táboře historie. Do dnes nepochopím co se tam všechno mohlo dít za zvěrstva na nevinných lidech. A to jsem toho už přečetl hromady. Vždy se dozvím něco nového.

15.12.2020 5 z 5

Mimi z Nového Bohumína, Československo: Mladá žena, která přežila holokaust. Příběh Mimi Rubin 1938-1945 Mimi z Nového Bohumína, Československo: Mladá žena, která přežila holokaust. Příběh Mimi Rubin 1938-1945 Fred Glueckstein

Dobrá kniha životního příběhu Mimi Glueckstein, rodačky z Bohumína. Já jako místní patriot jsem si tuto knihu nesměl nechat ujít a mít ve své knihovně.

15.12.2020 5 z 5

Titanic Titanic Miloš Hubáček

Zajímavý dokument o potopení Titanicu.

23.11.2020 4 z 5

Král Šumavy Král Šumavy Rudolf Kalčík

Velice známý příběh, který jsem si prostě musel přečíst. Ale takový lepší průměr.

23.11.2020 3 z 5

Mengele - Anděl smrti Mengele - Anděl smrti Gerald Posner

Dobrá biografie a šílené člověku, který nemá obdoby.

23.11.2020 4 z 5

Vlk a beránek: Rozdílné životy bratrů Göringových za nacistického režimu Vlk a beránek: Rozdílné životy bratrů Göringových za nacistického režimu James Wyllie

Perfektně napsaná kniha o dvou rozdílných bratrech.

23.11.2020 5 z 5

Holokaust: Zločin proti lidstvu Holokaust: Zločin proti lidstvu Guido Knopp

Opět další perfektně napsána kniha o historii.

20.11.2020 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Výborná humorná kniha.

20.11.2020 4 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Hrozně jsem toužil tuto známou knihu číst, ale přišlo mi to jako změť nechápajících blábolů. Bylo to těžké čtení, u kterého jsem byl rád za konec.

20.11.2020 1 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Skvělá a vtipná kniha

13.11.2020 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Dobrá kniha.

13.11.2020 4 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Tak tahle kniha byla dost dost dobrá. A přitom to je už 11tý díl série o Jane a Mauře. Kde jste byli schované tak dlouho holky? Fakt jsem si tuto knihu od Tess Gerritsenové moc užil a moc doufám, že se mi podaří dost i k některým další. Po dlouhé době musím dát 5hvězd a zaslouženě.

06.03.2024 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Takže asi takto. Knihu jsem sfoukl za jeden den (a to jsem byl v práci). Četla se pěkně, rychle a plynule. Ale holt prostě románek pro ženy (spíše teenagerky). Více méně pohádka kterých už bylo plno, chudá holka (navíc panna)-bohatý chlap (navíc krásný)-zamilování-roztržka-happy end. Prostě průhledné jako hubená koza. Ale koupil jsem manželce k vánocům celou sbírku knih od Penelopy Bloom, tak je i tak přečísnu všechny.

22.02.2023 3 z 5

Přátelství navzdory Hitlerovi Přátelství navzdory Hitlerovi Judita Matyášová

Tak tahle kniha byla moc moc dobrá. Příběhy několika lidí, kteří jako náctiletí odešli nebo byli spíše posláni, ze svých domovů do Dánska, který měl být jen více méně přestupní stanicí do daleké Palestiny. Cesta se ale u některých protáhla na delší dobu a u některých se ani neuskutečnila. Skvělá práce Judity Matyášové, kterou museli tyto životní příběhy neuvěřitelně bavit, navíc když byli vyprávěny z úst zrovna těch co to prožili.

09.01.2023 5 z 5

V mládí jsme četl Toma Sawyera a celkem se mi kniha líbila, tak jsem se docela těšil na Hucka Finna. Ale zas to taková sláva nebyla. Buď to je tím, že jsem už starší nebo je kniha vážně horší než Tom Sawyer. Rozhodnutí nechám na každém z vás, kdo četl obě knihy.

03.01.2023 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Holt, takové ženské čtení, ale s tím jsem vlastně počítal. Nic náročného, ani nic překvapivého. Lehce jsem knihu za dva dny louskl. Jako herečku budu mít Aňu asi raději. Ale kniha nijak neurazila.

30.11.2022 3 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Knihy Jefferyho Deavera mám celkem v oblibě, ale takhle mě zas tak úplně nechytla. Konec knihy už byl sice lepší, ale stejně víc jak 3hvězdy si ode mne nezaslouží. Na mne příliš mnoho jmen, které se mi v příběhu pletli. Možná, že jsem trošku zaspal začátel a pak mě kniha už nevtáhla úplně do děje.

03.01.2022 3 z 5

Hitlerovi stoupenci: Zločinci a vykonavatelé Hitlerovi stoupenci: Zločinci a vykonavatelé Guido Knopp

Zase jedna s perfektně napsaných a velice zajímavých knih Guida Knoppa. Všechny si nakonec musím sehnat.

27.04.2021 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Je to má několikátá kniha Nicholase Sparkse. Tento spisovatel prostě umí ....

21.01.2021 4 z 5

Pád Pád Michael Connelly

Tohle byla už má asi desátá kniha od Michaela Connellyho a Harry Bosch opět nezklamal. Napínavá a dobře čtivá kniha.

11.01.2021 4 z 5