Hitlerovi stoupenci: Zločinci a vykonavatelé

Hitlerovi stoupenci: Zločinci a vykonavatelé https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13737/bmid_hitlerovi-stoupenci-zlocinci-a-vyko-azg-13737.jpg 5 12 3

Medailony šesti mužů, fanatických Hitlerových stoupenců a přisluhovačů, kteří se výrazně podepsali na zločinech německého fašismu. Jde o likvidátora Židů A. Eichmanna, zakladatele a vůdce Hitlerovy mládeže Baldura von Schiracha, všemocného Hitlerova důvěrníka M. Bormanna, věrného vykonavatele všech Hitlerových rozkazů, ale i myšlenek Joachima von Ribbentroppa, obávaného předsedu lidového soudu R. Freislera, a známého doktora smrti z Osvětimi J. Mengeleho. Autor - novinář a dokumentarista - podrobně líčí život každého z těchto mužů až do jejich smrti - žádný z nich svou vinu nikdy neuznal. Doplněno mnoha dokumentárními fotografiemi.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Hitlers Helfer , 1998

Hall3006
17.10.2023 4 z 5

Životopisy strůjců a pomahačů zla, jenž mělo za úkol vyhladit Židy a Slovany podrobit. Velmi zajímavé pozorovat jak se vzdělání, šikovní a chytří lidé nadchnou pro takovou zvrácenost jako byla politika nacistického Německa.
A nyní si musí položit člověk otázku, kde se berou. Právě v této době, kdy se v roce 2023 opět bojí Židé o své životy, je tato i jiné publikace týkající se holocaustu a válečného běsnění velmi naléhavě aktuální. Bohužel tyto knihy ale nečtou lidé volící a zastávající hanebné postoje vůči jiným. Vždy jsem si kladl otázku jak mohlo být takové zlo podporováno na státní úrovni. A hle, žijeme ve světě kdy celé zástupy mají jediný cíl: zničit Izrael a vybít Židy. Nedovolme to.

rumund
27.04.2021 5 z 5

Zase jedna s perfektně napsaných a velice zajímavých knih Guida Knoppa. Všechny si nakonec musím sehnat.

Camel-9
03.12.2019

Skvěle popsány příběhy a osudy Hitlerových nejbližších spolupracovníků.