Roseblood Roseblood komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Moje první setkání s panem autorem. Trhlina mě mile překvapila, je velmi čtivá, držela mě celou dobu v napětí.

Čtení jsem si skutečně užila. Chvílemi jsem se opravdu bála, běhal mi mráz po zádech (scéna s chlapečkem).

Kniha bez problémů udrží pozornost díky příjemnému dávkování napětí.

Miluju hororovou atmosféru a knížka je podle mého gusta. Tísnivá atmosféra, napětí a za mě výborný závěr.

Vřele doporučuji

Hodnocení: 5/5*

03.02.2021 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Výborná knížka, která mě bavila od začátku do konce. Čtivé, nemohla jsem přestat, byla jsem zvědavá, jak to dopadne

Opravdu moc povedené a ten konec. Milovníci tohoto žánru budou určitě stejně nadšení jako já. Vřele doporučuji.

hodnocení: 5/5*

06.01.2021 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

kniha čtivá, nemohla jsem ji odložit, měla jsem několik teorií, jak to bude ale ani jednou jsem se netrefila

neskutečně překvapivý a hlavně pro mě šokující závěr, rozhodně můžu vřele doporučit

napínavý, dechberoucí děj s neočekávanými twisty a neodhadnutelným koncem, skvěle vystavěný thriller, který sklouzává až k hororu

kniha, kterou nebudete chtít odložit

bavily mě postavy, bavil mě děj, který vede ke grandióznímu nečekanému finále

milovníci tohoto žánru si knížku určitě užijí stejně jako já

hodnocení: 4,5/5*

04.01.2021 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Tahle knížka byla pro mě trošku oříšek, už ji mám skoro týden přečtenou a chtěla jsem si nechat trošku doznít prožitek a utřídit myšlenky.
Nápad je fajn, celé to tajemné bylo zajímavé. Kniha se mi dobře četla ale měla jsem veliký problém s hlavní hrdinkou, její chování a myšlenky mě často strašně vytáčely. Jakmile třeba došlo k něčemu, kde bych se i vžila do její situace a pochopila ji, hned to totálně změnila nějakou svojí myšlenkou, nebo přístupem, kdy jsem měla chuť mlátit hlavou o zeď. Fakt byla chvílemi nesnesitelná, nerozuměla jsem jí.
Ostatní postavy byly dosti ploché a když se tam konečně objevily takové postavy o kterých bych chtěla vědět víc, tak stejně k tomu nedošlo.
Pro mě od druhé půlky byla kniha velice předvídatelná. Jediná část, která stála za to byla bohužel krátká.
Atmosféra je pojatá opravdu skvěle. Jakmile ústřední dvojice vyrazila na cyklo výlet autorka přitvrdila a na čtenáře se valí krásně tísnivá, plazivá atmosféra. V momentě kdy jsem cítila, že je něco špatně tak mě až vyskočila husina.
Jenže toto trvá jen chvíli a to je velká škoda. Klidně bych na statku byla déle, ocenila bych i vysvětlení co se skrývá za zamčeným zámkem.
Potom už začala pro mě předvídatelná část, která se sice dobře četla ale nebavila mě tolik.
Co se mi líbilo tak rozhodně zvolené místo a hned jsem si hledala, jak to tam vypadá. V Luhačovicích jsem byla na dovolené s rodiči jako dítě.

Mile na překvapilo že na konci knihy najdete QR kód, který vás zavede do hry po stopách hlavní dvojice.

Za mě tedy takový průměr, hlavní hrdinka za mě ne, tu bych nevystála, tajemná část pecka, druhá část předvídatelná, zbytek postav plochý, nevytvořila jsem si s nimi žádný vztah.

08.04.2023 3 z 5

Stíny Halloweenu Stíny Halloweenu * antologie

Jak už to s povídkami bývá, moje nadšení vzrůstalo a zase klesalo. Ale celkově se mi antologie moc líbila.
U první povídky jsem lehce brblala, že ač se jedná o pěknou duchařinku na úvod byla pro mě příliš slabá. Těšila jsem se že u první povídky se budu bát.
Ale moje nadšení se objevilo ve velké vlně u povídky třetí. Ta byla skvělá. Kdyby byla Drobná ochutnávka bývalé vlasti zařazena jako první, vystřelila by mě z bot.
Další úžasný kousek bylo Nixovo Pekelné svědění. Nemocniční prostředí, divný pacient, to bylo něco pro mě.
Nos Galan Gaeaf se skvělou halloweenskou atmosférou a pěkně strašidelným koncem i Amber víckrát nepozveme, obě opět hodně povedené.
Neskutečně moc se mi líbila Evensonova povídka Sestry. Tak ráda bych vám tady dala závěr, kde mi normálně jel mráz po zádech ale to bych vám vyzradila jak dopadne.
U povídky Temnou nocí mi sedly slzy do očí, krásná a smutná.
Neotáčej se od Kanea s napínavým dějem a překvapivým koncem.
Potěšila mě Langanova povídka Ztraceni ve tmě i poslední povídka z budoucnosti.

Kniha se mi líbí zpracováním, obálka je neskutečná a baví mě na ní zkoumat detaily.

21.02.2023 5 z 5

Písně pouličního metaře Písně pouličního metaře Dustin LaValley

Tři povídky, které mě dělaly dlouho dobu společnost. Ne, že by mě nebavily, právě naopak, kniha má skvělý formát na cestování, takže jsem četla cestou do práce a čtení si dávkovala.
V podstatě v žádné z nich se s krví a brutalitou nešetří.

V první máme uprchlého zabijáka, kterému dělá společnost jeho neméně vyšinutá partnerka. Po své cestě za svobodou vraždí jak na běžícím páse. Ale řekněme, že oni dva nejsou jediní vyšinutci se kterými se v téhle povídce čtenář setká. Jistý stařík, který se v téhle povídce vyskytuje předčil veškerá očekávání.
Autor postavy ani trochu nešetří.
V téhle povídce jsem se setkala snad s nejvíc bizarní smrtí jedné s postav.

V druhé povídce je zajímavé téma přepadení/homeinvasion. Dvojice zlodějů si popletou dům do kterého plánovali jít a majitel domu pro ně má nejedno nemilé překvapení. Bavilo mě postupné odkrývání situace.

A třetí povídka, plná postav. Přišla mi skoro jak krátký akční film.
Banda lidí rozdělená do týmů a uzavřená v obchodním domě. Všude jsou kamery a rozbíhá se nám tady natáčený survival, kdy jediné co můžou postavy dělat aby přežily je pozabíjet všechny ostatní. Ve volbě zbraní je ale zádrhel, protože si mohou vybrat jen ty, které mají k dispozici v oddělení, ve kterém se nacházejí.

Povídky jsou krátké, syrové, svižné, plné akce, násilí a krve.

21.02.2023 4 z 5

Achernar Achernar Ludmila Svozilová

Knížku jsem měla na seznamu. Nečetla jsem anotaci, nevěděla žádné spoilery a rovnou jsem se ponořila do příběhu.
Neskutečně čtivé, za pár hodin jsem ji měla přečtenou, těžko se odkládá. Moc se mi líbí autorčin styl psaní.

Příběh popisovat nebudu, nechci zbytečně odkrývat děj ale je to pecka. Bude vás čekat mix hororu a thrilleru, který vám poskytne pořádné mrazení v zádech.

Nápadité, originální, nepředvídatelné, mysteriózní, napínavé, drsné.
Další veliké plus je výborně popsané prostředí, které si díky tomu úplně vyčarujete před očima.

Já jsem opravdu moc spokojená a mohu vřele doporučit ️

03.07.2021 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Grišu mám v hledáčku od doby, co jsem četla Šest vran. Poté v co jsem zhltla na jeden zátah celý seriál na Netflixu v den, kdy ho vypustili mi bylo jasné, že si chci knihu přečíst.
V první řadě musím říct, že se mi četla opravdu výborně, lehce a moc mě bavila. Díky tomu, že jsem viděla seriál, tak můžu teď říct, že se jim skutečně povedl.
Knížka je samozřejmě více zaměřená na postavy, které se během děje vyvíjejí.

K Alině i Malovi mám zatím dost neutrální postoj, Žeňa mě bavila jak v knize, tak v seriálu, to samé Baghra ale koho jsem si fakt hodně oblíbila je Temnyj. Miluju záporáky a on je prostě fantastický.

Teď už se těším, až se mi do ruky dostanou díly další.

31.05.2021 5 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

"Život ti jen zřídka daruje naději na stříbrném podnose. Musíš si ji tvořit sám"

Druhý díl ze série komiksů o Zaklínači mi sedl.

Líbí se mi kresba a moc mě bavil příběh.
Z postav mě nejvíc zaujala Liščice, sedl mi humor i hlášky trpaslíka, celkově příběh byl akční a napínavý.

Těším se na další díly

22.05.2021 5 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

(SPOILER) ZLATÍČKA - Melanie Golding

Zlatíčka na mě působí jako psychologické drama s prvky mysticismu až hororu. Kniha mě bavila moc, je čtivá a udrží vás v napětí až do konce.
Bavily mě postavy, i vykreslení hlavní hrdinky, se kterou čtenář prožívá noční můru všech maminek. Téma záměny dětí za takzvané podvržence se mi moc líbí. Tatínek byl na proplesknutí, v x částech jsem z něj rostla.

Kniha si s vámi hraje, můžete přistoupit na variantu, že si to hlavní hrdinka pouze představuje, jako výplod choré mysli ale co potom ty staré pověry, které se tradují. Opravdu existují nějaké temné síly, které si děti lidí rádi odnáší? To už je na čtenáři, jak si příběh vysvětlí.

!Spoiler!

Mysteriózní příběh, který se mi opravdu moc líbil ale teď přijde to ALE - bylo to bohužel nedotažené, myslím, že kdyby se zapracovalo ještě více na příběhu, tak kniha mohla být opravdu top.
Příběh ženy, které se něco stalo před sto lety byl jenom rychle nastíněn (má čtenář tedy možnost, že to ona, jako neklidný duch chtěla živé děti, nebo na sebe chtěla upozornit aby konečně mohla spočinout v zemi a ne v zatopené vesnici.
Nedokončený příběh ženy, které se před léty taky někdo pokusil ukrást narozená dvojčata. Plus linka, že se to děje jednou za x let, když se ukáže špička zatopeného kostela.
A do třetice kdo nebo co byla ta bytost, která děti odnáší - vodní víla, čarodějnice, elfka nebo zabitá dívka, která se našla v zatopené vesnici i se svými dvojčaty ?

Konec spoileru :-)

Konec mě také částečně překvapil, proč se manžel zachoval, jak se zachoval ale vzhledem k okolnostem se člověk zase tolik divit nemůže.
Knížku mohu doporučit, mě se opravdu líbila moc, jen bohužel, mám spoustu otázek, které zůstanou nezodpovězené, proto nemůžu dát vyšší hodnocení, ač bych moc ráda dala plný počet.
Je to čtivý příběh, který vám zamotá hlavu.

Hodnocení: 3,9*

01.05.2021 4 z 5

Adept Adept Adam Przechrzta

Adept je jedna z knih, kterou se Vám nebude chtít odložit.

Mě jako čtenářku, která má moc ráda fantasy si hned získala svojí čtivostí, poutavým neotřelým dějem i svižností.

Tato kniha netrpí dlouhým pomalým rozjezdem, rovnou vás strhne do akčního děje, tím pádem se nemusíte obávat, že by jste se nudili.

Prostředí, ve kterém se Adept odehrává je velmi dobře popsané.

Hlavní postavy nejsou ploché ale velmi dobře vykreslené, po celou knihu se dál a dál vyvíjejí a velmi jsem si je oblíbila.

Bavil mě jejich černý humor, slovní přestřelky a špičkování, které mě často vyvolalo úsměv na tváři.

Vtipná - svižná - akční - čtivá - poutavá - to vše je kniha Adept, kterou mohu vřele doporučit.

Už se nemůžu dočkat na další díl❤️

Hodnocení: 4,5*/5

08.04.2021 5 z 5

Sedm dní k přežití Sedm dní k přežití Nathalie Bernard

Kniha je velmi čtivá, psaná jednoduše a neskutečně rychle utíká.
Není to klasický thriller, na který jsem zvyklá a chvílemi mi přišlo, že děj opravdu chvátá.
Jednohubka přečtená na jeden zátah ale nenudila jsem se.
Kniha má dvě linky. První, kde unesená holčička Nita bojuje v lesích uprostřed zimy o život a druhá linka je vyšetřování a pátrání.
Doporučuji, určitě stojí za přečtení.

Hodnocení: 4/5*

26.01.2021 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka přečtená za pár hodin, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Hlavní hrdinka je hodně naivní ale děj mě bavil .

hodnocení: 3,5/5*

06.01.2021 3 z 5

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

Nádherně popsaná příroda, životy místních obyvatel. Příběh je založený na skutečné události. Napínavý děj, velice silné téma příběhu. Ponurý příběh se spoustou opuštěných osad, rozpadlé vesnice, napětí.

Kniha není úplně typická detektivka ale mě se líbila moc, přečetla jsem ji během pár hodin.

hodnocení: 5/5*

06.01.2021 5 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Kniha se mi dobře četla, má rychlý spád. Oblíbila jsem si hlavní postavy a byla jsem zvědavá, jak to vlastně doopravdy je.

Ač byla kniha předvídatelná, nevadilo mi to. Bavilo mě, jak se příběh rozplétá.
Líbilo se mi i to, jak je kniha rozdělena na dva pohledy hlavních hrdinek.

Není to klasický mrazivý thriller ale jisté napětí příběh nepostrádá. Spíše odpočinkový thriller, který bych se nebála doporučit.

hodnocení: 3.75/5*

04.01.2021 4 z 5

Cesta kostí Cesta kostí Richard Douek

Cesta kostí není vůbec jednoduché čtení, je plné násilí, zoufalství a boji o přežití. Je to skvělý komiks.
Autorovi se povedlo perfektně přiblížit tu bezmoc hlavního hrdiny i jeho nelehký boj o život.
Dostala jsem krajně děsivý, znepokojivý folk horor zasazený do uvěřitelného prostředí.

Kresba je neskutečná, někde vás nechá rozjet fantazii tak, že se vám pomalu neudělá dobře a jinde vás nešetří a ukáže vše v syrové brutalitě.

Po přečtení nebudete o moc chytřejší než na začátku, protože sám autor v doslovu uvádí, že chtěl klást otázky ne dávat odpovědi.

Všem vám otrlým vřele doporučuji, byla to krvavá, divoká, napínavá jízda ale stála za to.

17.04.2023 5 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Zrádné mlhy jsou první knihou, kterou jsem od Katherine Arden četla. Doma mám i Medvěda a slavíka, na kterého se chystám.

První díl Malých míst je naprosto okouzlující, krásně strašidelný a udělal na mě moc pěkný dojem.

Je to čistě kategorie horor pro mladší čtenáře ale můžu vás ubezpečit, že to vůbec ničemu nepřekáželo, protože světě div se, ano, i já poměrně ostřílený hororový nadšenec jsem tady zažila pěkně nepříjemné mrazení. A bodejť taky ne, když je to nadupané tajemnou atmosférou. Hlavně si nemyslete, že ti strašáci jsou na obálce jen tak pro legraci.

Postavy jsou krásně vykreslené, vyvíjí se postupně jak příběh nabírá na obrátkách. Moc se mi líbil vztah mezi hlavní hrdinkou a jejím tatínkem a ano, ke konci se nevyhnete dojemným scénám. Vlastně když nad tím přemýšlím, tak dojemným scén je v průběhu knížky víc.

Jak jsem již zmínila výše, myslím, že se jedná o skvělý úvod do žánru Horror, ať už pro mladší čtenáře, nebo čtenáře v jakémkoli věku, kteří chtějí něco lehce hororového vyzkoušet.
V knize jsou pěkně zakomponované děsivé prvky. A na mě kombinace mlhy, obřího kukuřičného pole, které se táhne až bůhví kam a strašáků fungovala extra dobře.

Kniha se čte sama, je napínavá s pěkně vystavěným příběhem, sympatickými hrdiny a dost děsivým záporákem. Můžu ji vřele doporučit ️

P.S. ta obálka je naprosto boží, úplně dýchá tou atmosférou

31.05.2021 5 z 5

Výprava za ptákem času Výprava za ptákem času Serge Le Tendre

Krásný poutavý příběh, s dojemnými a silnými momenty, který mě neskutečně bavil. Moc se mi líbila propracovaná kresba. Oblíbila jsem si nejen hlavní hrdiny ale i nápaditost, zvláštní krajiny i vedlejší postavy. I s koncem jsem velmi spokojená.

Mohu vřele doporučit

22.05.2021 5 z 5

Když jsem tě viděla naposledy Když jsem tě viděla naposledy Liv Constantine

Od autorky Lynne a Valerie Constantine jsem již v minulosti přečetla knihu Poslední paní Parrishová, která mě velmi bavila a byla jsem z ní nadšená.

Bohužel tady se moje nadšení neopakovalo. Hned na začátku mi dělaly problém postavy, hůře jsem se v nich orientovala a úplně jsem si je utřídila až na můj vkus poměrně pozdě.

Zápletka by nebyla špatná a pachatel mě napadl dost brzo, o to víc mě překvapilo, že jsem se trefila.
Z postav jsem si nebyla schopná nikoho oblíbit, zato mě neskutečně vytáčela hlavní hrdinka, kterou jsem měla několikrát chuť proplesknout. Byla pro mě příliš ufňukaná, neustále si stěžující, ze všeho hned poprděná, sobecká, hysterická a hodně zaměřená na sebe. Namíchla mě, jak byla jednoduše ovlivnitelná.
No rozuzlení taky pro mě bohužel nebylo žádné wow.
Pro mě bylo asi nejhorší to, že jsem se o hlavní hrdinku nebála, nedokázala jsem se úplně do příběhu vžít.

Co se knize nedá upřít, je čtivost. Když jsem si konečně dala dohromady kdo je kdo, tak jsem byla zvědavá, co všechno se bude dít ale bohužel na mě tahle knížka nefungovala.

Na obalu knížky si můžete přečíst že vás čeká strhující (nejsem si jistá) příběh, kde není nouze o lži, skandály, posedlost a pomstu, což až na popis strhující který nemohu potvrdit, zbytek sedí.

Pro nenáročného čtenáře, nebo pro někoho, kdo chce spíš oddechovku s napětím je tohle asi ideální.

Hlavně prosím ty, kteří máte rádi jako já Poslední paní Parrishovou nečekejte stejně dobrou knihu, myslím že by jste byli zklamaní.

06.05.2021 3 z 5

Rozbité okno Rozbité okno C. M. Ewan (p)

Nápaditý a čtivý thriller s tak pořádnými twisty, že se vám nepodaří odhalit, jak to vlastně je. Měla jsem tolik teorií a přesto knížka opravdu hodně překvapila.
Kniha se nedala odložit, obsahuje spoustu napjatých momentů, kdy vás jednoduše nepustí a musíte číst dál.
Hlavní postavy mi sedly, držela jsem jim palce.
I když ne všechny části knížky byly pro mě uvěřitelné, díky stylu, jakým je psaná klidně přivřu oči. Takhle napínavý thriller jsem už dlouho neměla v ruce.

Za mě velká spokojenost a můžu vřele doporučit

20.04.2021 4 z 5