Roman04 Roman04 komentáře u knih

Timur a jeho parta Timur a jeho parta Arkadij Gajdar (p)

Tak trochu Rychlé šípy v sovětském balení. Ale proč ne.

20.03.2013 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Typický severský krimiromán - s mnoha vrstvami děje a řadou postav a postaviček, jejichž charakter se během děje vyvíjí. Čtenář si uvědomí, jak důležitý je detail. Dávám čtyři hvězdičky, a to jen proto, že dle recenzí jsou další autorova díla ještě lepší. Pokud je tomu tak, mám se nač těšit.

18.02.2014 4 z 5

Dobré a ještě lepší jitro Dobré a ještě lepší jitro František Nepil

Skvělá kniha plná laskavého humoru, navíc obohacená nádhernou češtinou.

01.08.2013 5 z 5

Zapomenuté světlo Zapomenuté světlo Jakub Deml

Velmi interesantní studie moravského kněze, který na první pohled působí sice jako rebel, ovšem na druhé straně jako všechápající člověk.

13.03.2013 5 z 5

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Velmi příjemně pojatá kniha, čtenáři přináší mnoho marginalit z minulosti lidské společnosti.

27.04.2014 5 z 5

27.04.2014 5 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Hezká kniha, kterou jsem se delší čas pokoušel shánět. Nakonec jsem ji získal v bazaru jedné knihovny za dvě koruny. Uchvátila mne, a nepustila....

31.01.2014 4 z 5

Přemyslovský Libušín: Historie a pověst ve světle archeologického výzkumu Přemyslovský Libušín: Historie a pověst ve světle archeologického výzkumu Zdeněk Váňa

Nadčasové a hodně kvalitní dílo renomovaného archeologa, který na základě pečlivého shrpmažďování důkazů boří zažité mýty.

28.12.2013 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Václav Pavel Borovička

Některé povídky psány svěžím, čtivým jazykem (Opilci, Vrahem není školník), jiné zase ve výsledku vyznívají poněkud těžkopádně (hned první Velmi nebezpečný zubař).

02.11.2013 3 z 5

Šumava - putování za krajinou a lidmi Šumava - putování za krajinou a lidmi Marie Malá

Zajímavá kniha o Šumavě.

06.07.2013 4 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Příjemná sonda do hlubin fanouškovy duše - dle mého velmi podařené dílko, vezmeme-li v potaz, že Karel Poláček fotbal bytostně nesnášel.

27.06.2013 4 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Krásná kniha o staré Šumavě - s postupně gradujícím dějem.

27.05.2013 5 z 5

Zlaté ruce Zlaté ruce Cecil Murphey

Kdo umí, ten umí, aneb nikdy není třeba házeti flintu do žita. Silný, lidský příběh.

16.03.2013

Třistajednička hlásí... Třistajednička hlásí... Antonín Jirotka (p)

Kriminovela, jíž nechybí nic z toho, co má správná detektivka obsahovat. Kdo tuto knihu ze zimního šumavského prostředí začne číst, nebude se moci od písmenek odtrhnout.

03.02.2013 5 z 5

Básně Básně Fráňa Šrámek

Krásné verše, balada na nervy.

09.01.2013 5 z 5

Dlouhý, temný čas svačiny duše Dlouhý, temný čas svačiny duše Douglas Adams

Skvělá kniha. Začátek sice poněkud rozvláčný, ale pak děj nabere neskutečné tempo. Bravo.

22.11.2013 5 z 5

Staročeské záhady - Po stopách dávných mýtů Staročeské záhady - Po stopách dávných mýtů Vladimír Liška

Zatím asi mnou čtená nejlepší Liškova kniha, čtyři hvězdičky, jednu si nechávám v záloze.

24.10.2013 4 z 5

Filmové povídky Ladislava Pecháčka Filmové povídky Ladislava Pecháčka Ladislav Pecháček

Příjemné počtení pro podzimní zachmuřené dny.

22.10.2013 5 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Ve finále byl strůjcem zločinu opět někdo jiný, než jsem předpokládal.

01.09.2013 4 z 5

Čas Bohů Čas Bohů Frank P. Jones

Příjemné oddychové čtení. Nepřekvapí, ale hlavně nezklame.

19.08.2013 4 z 5