Rikitan Rikitan komentáře u knih

Srdce Srdce Edmondo de Amicis

Pro kluka trochu těžší čtení, ale i tak jsem to zhltl jedním dechem. Je to hlavně o čestnosti a schopnosti být šlechetný za každých okolností. Taková italská foglarovka.

31.05.2019 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Nerad čtu hodně chválené knihy, ale když mě ujistili, že je tam hodně erotiky, tak jsem se do ní pustil a stálo to za to. Nikoli kvůli erotice, ale kvůli silnému příběhu a postavení před otázku na kterou by nikdo z nás nechtěl dávat odpověď.

01.05.2019 4 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Když jsem byl dítě, nebyla TV. Po večerech jsme si jako rodina střídavě četli a tuto knihu si z toho nejvíc pamatuji. Bylo to poutavé a čtivé a strašně mě to bavilo. Dodnes si rád zalistuji a přečtu některou báji.

22.04.2019 5 z 5

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Výborná kniha. Přečteno jedním dechem. Některé věci opravdu fungují!!!

01.05.2019 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Přečteno jedním dechem. Ač úžasné, pohlcující a skvělé, dalo by se z myšlenky udělat víc. Otázkou je, jestli by to ještě bavilo?

16.04.2019

Boj o první místo Boj o první místo Jaroslav Foglar

Podle mě nejlepší foglarovka. Hoši jsou taky dobří, ale tohle má v sobě víc.

16.04.2019

Tajemná Řásnovka Tajemná Řásnovka Jaroslav Foglar

Druhá nejlepší foglarovka. Je tam všechno co kluk potřebuje. Čte se to samo.

Praha plná strašidel Praha plná strašidel Miloslav Švandrlík

Úžasné, celostránkové ilustrace páně Neprakty a text pana Švandrlíka jako vždy na úrovni. Formát trochu pro děti /i když...odhalená prsa, no budiž/, ale kniha hezká a čtivá.

31.05.2019 3 z 5

Numismatika: Peníze v českých zemích Numismatika: Peníze v českých zemích Jiří Nolč

Tahle kniha se moc nepovedla. Pro sběratele v podstatě bezcenná /šílené kopie bankovek v nepřesných barvách a rozměrech, text o věcech co 99% sběratelů zná/. Pro laiky nebo mládež příliš drahá. Ale jeko ozdoba knihovny asi ano.

31.05.2019 2 z 5

Desáté proroctví Desáté proroctví James Redfield

Bohužel jsem to ani nedočetl. Snad v důchodě?

01.05.2019 2 z 5

Já jsem Já jsem Marta Foučková

Tato kniha mě velmi zaujala, i když si nemyslím, že vše o čem se v ní píše je tak jak popsáno. Každý má vlastní rozum. Ale leccos jsem pochopil. Určitě to za přečtení stojí.

22.04.2019 4 z 5

Noc s Věstonickou venuší Noc s Věstonickou venuší Jan Skácel

Skvělé čtení pro duši.

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Moje krevní skupina. To co tam je, to jsem skoro vše prožil, takže je to fakt ze života!

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Špatně se to čte v dopravním prostředku. Lidi nechápou čemu se smějete.

Adam I... a jeho jediná Adam I... a jeho jediná Jean Effel

Mám k ní trochu osobní vztah, takže hodnocení je o něco vyšší, ale přesto je to skvělá kniha plná hlubokých myšlenek a krásných kreseb.

Hajlující upír Hajlující upír Miloslav Švandrlík

Švandrlíka mám moc rád, ale toto je opravdu odpad. Bohužel.

16.02.2023

Malá československá encyklopedie A/Č Malá československá encyklopedie A/Č kolektiv autorů

Na tu dobu velmi dobrá encyklopedie. Byl jsem rád, že ji mám. Dnes už vše člověk najde na netu....možná bohužel. Znalosti jsou skoro na nic.

16.07.2019 4 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Nebyl jsem spokojen. Místy rozvláčné a nudné. Nebýt to tak známý autor, asi bych to ani nedočetl. Závěr už byl lepší, i když trochu rychlý. Celkově moc nepotěšilo.

14.06.2019 2 z 5

Přerov Přerov Jiří Lapáček

Tento druh literatury se mi líbí, člověk se ponoří do časů minulých a ani nedutá....

31.05.2019 4 z 5

Jména tajemství zbavená Jména tajemství zbavená Vladimír Mates

Zajímavé počtení, ale málokdy se člověk k takové knize vrací.

31.05.2019 3 z 5