Richard Hrob Richard Hrob komentáře u knih

Velká kniha lochecu Velká kniha lochecu Pavel Čiča Jelínek (p)

Super bichla, dávám 5 hvězd. Tohle bavilo číst....

02.12.2023 5 z 5

Almanach tajemna Almanach tajemna * antologie

Dávám 5 hvězd, za mě super kniha pro všechny milovníky nadpřirozena a tajemná... Velmi dobře zpracováno, množství fotek a obrázků. Jo,super...

02.12.2023 5 z 5

Čas… Nejen o boxu Čas… Nejen o boxu Rostislav Osička

Rosťa,pro mě hodně inspirativní osobnost. Skvělé čtení, a velmi zajímavý životní příběh. 5*

08.07.2023 5 z 5

Fotbalové osudy - Co všechno může zničit fotbalovou kariéru Fotbalové osudy - Co všechno může zničit fotbalovou kariéru Lubomír Král

Za mě,jako fanouška fotbalu skvělá práce. Obsáhlé a velmi dobře udělané dílko. 5*

08.07.2023 5 z 5

Slavné nohy pokračují Slavné nohy pokračují Zdeněk Šálek

Za mě 5*. Velmi dobře a přehledně uděláno. Každý fanoušek fotbalu,nebo i sportovní historik by měl tuhle knihu vlastnit....

18.02.2023 5 z 5

Zlámal: Brankářský rod Zlámal: Brankářský rod Roman Smutný

Knihu jsem si pořídil a sotva za dva dny přečetl. Oba brankáře znám a jakožto milovník fotbalu a Slavie Praha zvláště, tak musím říct, že jsem si velmi dobře početl. Za mě 5*

06.07.2022 5 z 5

50x Fotbalista roku 50x Fotbalista roku Zdeněk Pavlis

Výborná kniha. Čtivé příběhy našich nejlepších fotbalistů. Chybělo mi akorát víc fotografií. Jinak nemám knize vůbec co vytknout. Dávám 5*

18.01.2022 5 z 5

Brankáři, hokejové hvězdy světa Brankáři, hokejové hvězdy světa Kamil Ondroušek

Za mě super kniha, kterou bych doporučil každému, kdo má rád hokej a hlavně brankáře. Kniha je plná zajímavostí, fotografií a zkrátka vším, co chce člověk o golmanech vědět. Dávám 5*

13.01.2022 5 z 5

Hrobař Hrobař Jaroslav Irovský

Super příběh,velmi čtivě napsáno. Na knihu jsem si dlouho nenašel čas, až nyní, kvůli noze v sádře. A musím říct, že jsem ji zhltnul za odpoledne. Dávám 5*

07.10.2021 5 z 5

Praktický průvodce minulými životy Praktický průvodce minulými životy Lenka Flášarová

Za sebe můžu říct, že jsem si docela početl. Některé kapitoly a informace byly opravdu čtivé. Myslím, že je to vhodná k kniha pro všechny,kdo se chtějí o těchto věcech něco dozvědět. 4*

07.10.2021 4 z 5

V lese a na lovu V lese a na lovu Leoš Vala

Taková odpočinková literatura pro všechny milovníky lesa a myslivosti. Doporučuji.

16.05.2021 5 z 5

Děsivý spřežení Děsivý spřežení Jáchym Topol

Tahle kniha by neměla chybět v knihovně žádného milovníka díla Jáchyma Topola. Výběr básní a textů z jeho mladistvého období dokresluje vývoj autora jako člověka, a hlavně jako literáta. Některé texty, později zhudebněné ( Psí Vojáci, Národní třída) jsou dnes již legendárními songy tzv. 3.generace undergroundu. A právě tuhle etapu literární historie já nesmírně obdivuji a miluji. Takže za sebe ( i když asi neobjektivně) dávám 5*.

31.08.2020 5 z 5

Hrad smrti Hrad smrti Jakub Deml

Demlovi jsem dlouho nemohl přijít na chuť. Už od gymnaziálních studií byl pro mne takovým autorem v mlze. Po přečtení této knihy mi ovšem začíná být čímsi blízký. V souvislosti s výtvarnou stránkou knihy, o kterou se postaral Josef Váchal, nemohu dát jinak než 5*

29.08.2020 5 z 5

Encyklopedie českého výtvarného umění Encyklopedie českého výtvarného umění Emanuel Poche

Myslím, že se jedná o velmi vhodnou příručku pro každého, koho zajímá výtvarné umění. Přehledně zpracováno, za sebe hodnotím 5*

23.08.2020 5 z 5

Čtyři knihy Čtyři knihy Ivan Blatný

Za sebe dávám 5*. Tento soubor knih by neměl chybět v knihovně žádného milovníka poezie. Blatný, je podle mého, jedním z našich nejlepších básníků.

14.06.2020 5 z 5

Zpovědnice Zpovědnice Petr Štěpán

Nemohu jinak, než dát 5*. Jsem velký fanoušek jak P.Štěpána, tak i jeho kapely XIII.Století. Tahle sbírka poezie a vizí je rozhodně zajímavá, a citlivější jedince jistě donutí k zamyšlení.

08.12.2019 5 z 5

Slavní mágové, okultisté a kouzelníci Slavní mágové, okultisté a kouzelníci Vladimír Liška

Za mě 4/5*. Zajimavá sonda do historie magična, kouzelníků a různých šarlatánů a dost možná i podvodníků. Hezky se četlo, taková oddychovka pro všechny, koho tohle téma zajímá.

12.11.2019 4 z 5

Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Petr Janeček

Kniha spíš pro mladší generaci čtenářů. Některé příběhy jsem znal, některé jsou pro mě nové. Za mě 4*

10.10.2019 4 z 5

Ve sladké tísni klína Ve sladké tísni klína Jakub Šofar

No, co bych tak napsal. Tahle antologie má jistě svoje místo v hodnocení čí jiném nazírání na literaturu jako takovou. Téma sexuality či erotična k literatuře prostě patří. Velmi vysoce hodnotím práci autorů, ktěří neváhali navštívit spoustu archivů a ,,vyštrachat" i práce velmi staré. Literární témata a archetipy je třeba brát dohromady. Jako jeden celek a tam, (bohudík) patří i tohle (zpracované, a myslím že velmi dobře) téma. Formou teorie, či historického náhledu by dle mého názoru měla být opatřena každá antologie, či sborník. Za mne jasných 5*.

30.09.2019 5 z 5

Český román Český román Ladislav Klíma

Jako velký obdidovatel jeho díla nemohu hodnotit jinak. Klíma byl skutečným géniem české filosofie a literatury. Český román je dalším dílkem tohoto autora, který zapadá do mozaiky jeho tvorby.

30.09.2019 5 z 5