Slavní mágové, okultisté a kouzelníci

Slavní mágové, okultisté a kouzelníci https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262047/bmid_slavni-magove-okultiste-a-kouzelnic-262047.jpg 3 18 4

Mágové, okultisté a nejrůznější kouzelníci byli, jsou a budou. Přitahuje je všechno tajemné a nevysvětlitelné a snaží se to pochopit. Jejich nadpřirozené schopnosti nás nepřestanou fascinovat, ať už pouze čtou myšlenky, nebo se vznášejí nad zemí. Mezi ty nejznámější patří Nostradamus, Helena Petrovna Blavatská, Harry Houdini či David Coperfield. Nesmíme zapomenout ani na české kouzelníky, kteří se proslavili, například na Viktora Ponrepa nebo Antonína Hubeného - Willmana, a samozřejmě na kontroverzního Jana Erika Hanussena. O těch všech a mnohých dalších se dočtete v této knize.... celý text

Literatura česká Esoterika, astrologie, okultismus Historie
Vydáno: , XYZ (ČR)

Slavní mágové, okultisté a kouzelníci od Nostradama po Copperfielda , 2015

666Jitka
04.08.2021 4 z 5

Knihy pana Lišky se mi dobře čtou. Tentokrát jde o přiblížení několika osobností z oblasti kouzel a magie. Autor dokáže čtivě zpracovat nejdůležitější informace pro čtenáře, který se chce o vybraných zajímavých lidech dozvědět trochu více než nejznámější fakta a zároveň nepotřebuje vědět úplně vše dostupné.

tomexx
24.11.2019 3 z 5

Zaujímavé, ale je tam menej faktov a viac dohadov a rečnických otázok.

Richard Hrob
12.11.2019 4 z 5

Za mě 4/5*. Zajimavá sonda do historie magična, kouzelníků a různých šarlatánů a dost možná i podvodníků. Hezky se četlo, taková oddychovka pro všechny, koho tohle téma zajímá.

martunka
28.09.2018 3 z 5

Zajímavé téma. Jen jsem se vlastně nedozvěděla nic nového.