Rhymecatcher Rhymecatcher komentáře u knih

Škvár Škvár Charles Bukowski

''Čekali jsme a čekali. Všichni. Nevěděl snad ten psychiatr, že čekání je jedna z věcí, které dohánějí lidi k šílenství? Lidé čekají celý život. Čekají ve frontě na toaletní papír. Čekají ve frontě na peníze, čekají v ještě delších frontách. Čekáte, až půjdete spát, a pak čekáte, až se probudíte. Čekáte na svatbu a pak čekáte na rozvod. Čekáte, až začne pršet, a čekáte až přestane pršet. Čekáte, až se najíte, a pak čekáte, až se budete moci znovu najíst. Čekáte v čekárně u psychiatra s bandou cvoků a přemýšlíte, jestli jste také cvok.'' - Rozhodně jedno z mých nejoblíbenějších děl Ch. Bukowského. Nacházím částečné ztotožnění s filozofickými úvahy detektiva Belana (který zajisté nese autobiografické rysy).

28.01.2014 5 z 5

Nahý oběd Nahý oběd William Seward Burroughs

Dá se toto dílo vůbec hodnotit? Burroughs mne vzal na procházku do jeho světa plného násilí, drog a perverze. Kniha má i nudnější pasáže, ale kolikrát si ulevíte, že zrovna nečtete ty záživné. Pokusil jsem se knihu dočíst celou, bohužel (možná bohudík) se mi to nepodařilo a to kvůli nekonečné sodomii homosexuálů. Kdybych měl opačné pohlaví, nejspíš bych tuto knihu dočetl.

10.09.2013