renata1824 renata1824 komentáře u knih

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Pokud si přečtete Kingův úvod, nemůže vás Blaze zklamat. Je v něm řečeno vše.
Blaze nemůžete nenávidět, je vám ho přirozeně líto. Jeho život je souhra nešťastných náhod.
I když je celkem jisté, jak to skončí, "dostala" mě spousta věcí.

14.09.2015 4 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Z téhle knihy jsem byla úplně paf (bylo mi asi 16 let), i když si myslím, že ne všemu jsem tak úplně rozuměla.
Dodnes si však vybavuji zápletky a rozuzlení jednotlivých situací. Mám v plánu si ji přečíst znovu a myslím, že mě ani teď nezklame.

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Jedna z knih, kterou jsem měla jako povinnou školní četbu ve 12 letech. Bavila mě od samého začátku a moc ráda na ni vzpomínám. Je půvabná i napínavá a nejen pro děti.

Let do nebezpečí Let do nebezpečí Arthur Hailey

Není snad člověka, který by neznal obsah této knihy. Velmi čtivá a napínavá, působí sugestivně.

15.09.2015 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Pan Karel Jaromír Erben byl ve své době "Mistr hororu". Minimálně v této sbírce básní. Neskutečně poutavé a nadčasové. Několik z nich umím dodnes odrecitovat a moje dnes již dospělá dcera také. "Svatební košile" v jejím podání, mi dodnes nahání hrůzu ( to jí bylo asi 8 let ). :)

Villette Villette Charlotte Brontë

Moje první "nedětská" kniha, kterou jsem v té době brala velmi vážně. Navíc se mi vždy líbila doba, kdy se děj odehrává. Nevím, jak bych reagovala teď, po 35 letech, proto ji znovu číst nehodlám. Chci si uchovat pocity, které jsem z ní tehdy měla.

Vzestup Juliův Vzestup Juliův Daphne du Maurier

Julius Lévy - obchodník, který se nebojí a neštítí ničeho. Každý to nedokáže. Ale jeho dětství mu závidí málokdo, že?

Vládni, Británie Vládni, Británie Daphne du Maurier

Naprosto úžasná a nadčasová záležitost ( vzhledem době, kdy byla napsána ). Četla jsem ji znovu asi po 20.letech a naprosto mě nadchla. Excentrická babička Mad prostě nemá "chybu". Navíc je i vtipně ironická.

Když nastaly deště Když nastaly deště Louis Bromfield

Pro mnohé "zdlouhavý začátek" - popis krajiny, pocity, vzpomínky...I já jsem s tím měla v 18 letech problém. Ale jako v mnoha jiných situacích se vyplatilo vydržet. Indie je asi opravdu zvláštní země a monzunové deště asi opravdu nejsou legrace. Poutavé a napínavé až do konce.