Reacher81 Reacher81 komentáře u knih

Nepřítel Nepřítel Lee Child

Opět jsem si další díl Reachera užil. Tentokrát se mi velmi líbil návrat do dob, kdy sloužil jako major. Příběh byl zajímavý a občasné vysvětlování bylo také fajn. A poslední konfrontace s Willardem byla pro mě velmi uklidňující.

21.04.2019 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Úžasný 1 díl o Jacku Reacherovi. Musím se přiznat, že jsem nejdříve viděl filmy s mým oblíbeným Tomem Cruisem. A líbily se mi natolik, že jsem začal číst i knížku. A ta mě nadchla ještě o to více, že jsem připraven si přecíst i ostatní díly od autora. Určitě bych knihu všem doporučil :)

15.01.2018 5 z 5

Za cenu života Za cenu života Lee Child

A další Reacher za mnou. Dle mého názoru byl tentokrát tento díl opravdu fantastický a na zcela jiném levelu. Příběh byl velmi temný, zápletka hodně nemilosrdná, nechutná a krutá (narážím na holčičku, jenž před 25 lety zmizela). Moc se mi líbila ta temná atmosféra kolem Nebrasky, která příběhu dodávala trochu hororu. Rozhodně tento díl řadím do doposud můj nejoblíbenější z celé řady spolu s dílem Zítra bude po všem. Jsem pomalý čtenář. Většinou se snažím číst knihu pomalu, vychutnávat si ji a nedočíst moc rychle, ale v půlce příběhu jsem se od knihy prostě nemohl odtrhnout a musel jsem číst pořád dál.

06.07.2020 5 z 5

Jmenuji se Reacher Jmenuji se Reacher Lee Child

Opět úžasná kniha. Ovšem tentokrát v podání povídek. Nahlédnutí do Reacherových mladých let bylo příjemné. Moc se mi líbily povídky Druhorozený syn, Ve tmě a Každý jednou promluví. Reachera si vždy velmi užívám.

29.03.2020 5 z 5

Volný pád Volný pád Lee Child

Jediné pravidlo. Nezahrávejte si s Jackem Reacherem. Náš tulák tentokrát odpovídá na naléhavou zprávu od člena své staré jednotky. On a tři jeho staří přátelé ze 110 jednotky pátrají po zbývajících čtyřech nezvěstných členech. Díl měl zajímavý příběh a poprvé jsme se seznámili se členy jeho staré jednotky. Potěšil mně návrat Neagleyové, tu ženskou jsem si oblíbil už v díle Bez slitování.

24.08.2019 5 z 5

Výstřel Výstřel Lee Child

Opět nemám nic co bych vytkl. Nejdříve jsem však viděl tento díl zfilmovaný. Film byl velmi povedený a obsazení bylo alespoň pro mě naprosto skvělé. Utvrdil jsem se ale v tom, že kniha byla daleko daleko lepší než film. Kniha je samozřejmě více obsáhlejší a hlavně film vynechal dost věcí, které v knize jsou a ve filmu naopak ne. Ale i tak ho mám velmi rád. Kniha byla naprosto povedená a jako vždy jsem si ji nejvíce užil.

26.06.2019 5 z 5

Půlnoční linka Půlnoční linka Lee Child

Jako velký fanoušek Reachera jsem trochu zklamaný. Popravdě porpvé po všech dosud přečtených dílech musím bohužel dát 4 hvězdy. Příběh mi nepřišel moc zajímavý oproti předešlým dílům. Předešlé díly mi přišly o dost lepší. Tato kniha byla slabší. Škoda. Nicméně doufám, že další díly se vrátí na starou dobrou kolej. Těším se na další díly

01.05.2022 4 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Tak další díl mám úspěšně za sebou. Mise splněna, jak by řekl Reacher. Vždycky jsem si zastával názor, že pokud je zfilmovaná kniha, vždycky je lepší kniha než film. Tím samozřejmě netvrdím, že se mi film nelíbil. Film zbožňuju a zbožňuju ho o to víc, jelikož v něm hraje můj oblíbenec Tom Cruise. Nicméně, zatímco film byl značně akčnější než knižní předloha, i přesto se mi kniha líbila daleko víc. Obsahovala daleko víc zajímavější části než film. Opět se mi potvrdila má teorie, že jsou knihy lepší. Jsou ale dvě věci, které mně na knize mrzí. Zaprvé, Samantha neměla takový prostor jako ve filmu a zadruhé trochu jsem doufal, že se v knize nakonec ukáže, že je Reacher skutečně otcem Sam. I když otcovství není nic pro Reachera, myslím si, že by bylo zajímavější, kdyby měl doopravdy dceru. Já jsem jinak spokojen a mířím na další díl.

28.03.2021 5 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Lee Child

Tak konečně jsem dostal odpověď na to, jak Reacher skončil u armády. Budu se opakovat, ale díl se mi opět moc líbil. Zatím se mi tedy nestalo, že by se mi nějaký z předchozích dílů nelíbil. Velké plus dávám za vyprávení v první osobě. To si vždycky užívám víc než ze třetí. Pointa příběhu mi také přišla zajímavá. No celkově jsem s tímto dílem spokojen.

04.10.2020 5 z 5

Nemáš co ztratit Nemáš co ztratit Lee Child

Mně se díl líbil. Ostatně jako všechny díly které jsem zatím přečetl. Každý díl je svým způsobem podle mně velmi zajímavý. Reacher tentokrát stojí proti náboženskému fanatikovi a celému městu. Hodně se mi líbí způsob, jakým Lee Child píše. Občas se můžete i něco nového dozvědět. Opět se mi díl velmi dobře četl. Já Reachera prostě miluju. Těším se na další díl!

12.10.2019 5 z 5

Únos Únos Lee Child

Skvělý díl a skvělý případ. Jako vždy nemám co bych vytkl. Obdivuji tento díl za to, že Lee Child dokázal mistrně čtenáře zmást viníkem případu.

19.07.2019 5 z 5

Zásah Zásah Lee Child

A další díl mám za sebou. V průběhu dílu jsem si uvědomil, jak název knihy a opravdové zásilky vývozu Becka spolu souvisí. V angličtině se díl nazývá ,, Persuader” stejně jako brokovnice, které byly jedním z vývozů. Možná to je pouze náhoda. Každopádně díl byl zase úžasný. Každým dalšíl dílem mě Reacher uchvátí o něco více!

05.01.2019 5 z 5

Minulost Minulost Lee Child

Reacher nikdy zklamat nemůže. Vždy rád čtu nový díl. Díl Minulost se četl sám. Děj nebyl vůbec špatný, navíc jsme se dozvěděli něco o minulosti Reacherova otce. Když ale tento díl porovnám s ostatními dosud přečtenými, tak děj nebyl až tak moc zajímavý jako v předchozích dílech. Tím nechci říct že byl vyloženě španý nebo nudný. To vůbec ne. Jen trochu jiný. Nicméně dál na Spravedlnost.

01.09.2022 5 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Lee Child

Myslel jsem si, že už jsem našel svoje nejoblíbenější díly s Reacherem. Samozřejmě zbožňuji všechny díly, ale i přesto mám pár dílů, které řadím mezi ty oblíbenější. A musím říct, že tenhle díl mě naprosto dostal. Příběh ohledně kterého se točí celý příběh mi přišel asi nejzajímavější zápletkou ze všech předešlých dílů. Ne že bych měl s Dark Webem nějakou zkušenost, ale docela mě zajímá. Jasně, to, co ukrývá Dark Web je sice na jednu stranu odporný a i trochu děsivý, ale na tu druhou stranu docela dost zajímavé téma. Když vezmeme v potaz, že my jakožto uživatelé internetu známe a je nám zpřístupněno pouhých 10% z celého internetu, je to prostě neuvěřitelné. Jak říkám, tento díl mě doslova dostal a řadím ho na 1. místo mých oblíbených dílů. Docela mně potěšil i konec, kdy Reacher neodcestoval sám do západu slunce jako obvykle, ale vyrazil místo toho s jeho parťačkou, ikdyž je jasné, že Reacher bude opět cestovat zanedlouho opět sám. A hurá na Půlnoční linku.

25.08.2021 5 z 5

Muž na odstřel Muž na odstřel Lee Child

Možná jsem až moc zaujatý, ale já si díl užil a líbil se mi, Reachera prostě zbožňuju. Líbí se mi i návaznost z předešlých 2 dílů (61 hodin a Za cenu života). Trochu mně mrzí, že byly zfilmovány 2 díly, které na sebe v podstatě nenavazovaly. Jinak Reacher měl tentokrát vážně na kahánku a vyvázl jen díky štěstí. Jako vždy, za mně super díl. Teď na Nevracej se!

12.01.2021 5 z 5

61 hodin 61 hodin Lee Child

Úžasný. Tak tentokrát mě velice překvapil zvrat. Měl jsem podezření, kdo je ten střelec. Téměř jsem si byl jistý. A pak najednou bum. Úplně někdo jiný, koho jsem ani v nejmenším nepodezíral. Finální boj byl také skvělý. Prostě paráda.

14.03.2020 5 z 5

Vedra Vedra Lee Child

Opět úžasná kniha. Když jsem si četl obsah tohoto dílu o čem bude, nemohl jsem se dočkat. Byl jsem zvědavý, jak si Jack poradí s případem ženy, která je brutálně mlácena svým manželem. A Jack opět nezklamal. Jack Reacher a spisovatel Lee Child jsou prostě úžasní!

23.06.2018 5 z 5

Green Arrow: Rok jedna Green Arrow: Rok jedna Andy Diggle

Jsem velký fanoušek Green Arrowa a tento komiks o jeho vzniku mě velmi nadchl.

03.06.2018 5 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Další úžasný díl. Vrah mě velmi překvapil. Díly čtu popořadě a musím říct, že kniha se mi opět velmi líbila.

30.03.2018 5 z 5

Generace Zmijí Generace Zmijí Clay Griffith

Knihu jsem si velmi užil. Nemohl jsem se nabažit Oliverových scén s Barrym. Nejvíce se mi líbil popis jejich kamarádského vztahu. Pro každého oddaného fanouška Green Arrowa je tato kniha poviností. Všem jeho fanouškům tuto knihu doporučuji.

03.03.2018 5 z 5