Reacher Reacher komentáře u knih

Zabít Pabla - Lov na největšího psance světa Zabít Pabla - Lov na největšího psance světa Mark Bowden

Výborná kniha o neuvěřitelném honu na jednoho z největších psanců dvacátého století. Čtenář se dozví mnoho zajímavých informací o Pablovi a jeho sicarios a jako bonus dostane i pohled na fungování zákulisní politiky v Kolumbii a v USA.
Příběh bych doporučil i divákům seriálu Narcos, aby získali ucelenější pohled na to, jak to tenkrát asi bylo.

26.06.2018 4 z 5

Zmizelý svět Zmizelý svět Dennis Lehane

Celkem čtivá kniha, ovšem se slavným "Kmotrem" bych ji asi nesrovnával. Příběh se odvíjí poměrně svižně, průměrně vykreslené postavy nezadržitelně kráčí za svým osudem a nakonec, po přečtení, to vše ve vás nezanechá až tak silný dojem, jak by se mohlo zpočátku jevit.

29.01.2018 3 z 5

Modlitba Modlitba Philip Kerr

Senzační, napínavý a originální pohled na víru, její vyznavače a na samotného Boha... Kdykoli budu o Bohu po přečtení knihy mluvit, budu se ohlížet přes rameno (vím, že mně to nebude nic platné) s divným pocitem, že už to mám spočítané...

25.12.2017 5 z 5

Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Sam J. Lundwall

Legendární povídka s nesmrtelnými hláškami, bizarními postavami a naprosto šíleným dějem. (Co jsi čekal, Dědu Mráze???)

25.12.2017 5 z 5

Zlatá oběť Zlatá oběť John Sandford (p)

Lucas Davenport v dalším nekompromisním případu svého pestrého života.
Pronásledování zabijáků drogového kartelu je stejně napínavé, jako jeho jiné případy, ale nějak jsem moc nemohl uvěřit tomu, že by pro kartel dělaly špinavou práci zrovna takové dvě pochybné existence...
Jinak ovšem vše šlape jako hodinky, další dva záporáci jsou akorát tak drsní a bezcitní, abyste jim přáli Lucasovu kulku a Lucas sám je stále ten nelítostný zabiják zločinců jako dřív.
Za mě osobně tedy spokojenost s pár výhradami, takže dnes to bude za čtyři hvězdy.

14.08.2018 4 z 5

Přestupové okno Přestupové okno Philip Kerr

Velmi slušná detektivka z fotbalového prostředí, ještě o fous lepší, než příběhy s Berniem Guntherem.

25.12.2017 5 z 5

Hry s ďáblem a svítání v pravý čas Hry s ďáblem a svítání v pravý čas Georgij Kapralov

Knihu jsem četl coby třináctiletý žák ZDŠ a zakoupil jsem ji hlavně kvůli tomu, čím se zabývala - světem filmu...
Autor nás provází kontroverzními filmy své doby a na vše nahlíží z pozic marxisticko-leninského pohledu na svět. Přes všechen ten ideologický balast se mu však podařilo upozornit na spousty filmů, které by neměly uniknout naší pozornosti. Musíme ovšem vzít v potaz dobu vydání- začátek osmdesátých let. V té době, tak díky této knize, vzniklo cosi jako kouzlo nechtěného, místo abychom spolu s autorem plamenně odsoudili ty ,,zvrhlé" západní filmy, nadšeně jsme si vypisovali seznam děl, která musíme časem někde vidět:))

25.10.2023

Lovec duší Lovec duší John Edward Douglas

Jedna z nejlepších knih žánru literatury faktu co jsem četl.

04.01.2017 5 z 5

Cesta do temnot Cesta do temnot John Edward Douglas

Autorova druhá kniha, která se mi ale zdá o něco slabší, než slavný Lovec duší.

25.12.2017 3 z 5