rajcatko rajcatko komentáře u knih

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Kdyby autorka přestala s věčným chválením božské muskulatury hlavního hrdiny, ušetřilo by to minimálně 200 stran, bez nadsázky. A to by pak kniha byla snesitelná a možná i příjemně romantická. Hlavní hrdinka byla ze začátku dospěle smýšlející hrdá žena, postupem času se z ní ale stala ubrečená patnáctiletá puberťačka bez mozku. Najednou bez toho chlapa vedle sebe nedokázala nic, absolutně nic. A hlavní hrdina byl prostě divný. Namyšlený asociál s chováním hulváta. Fuj. Jednu hvězdu dávám autorce za postavu Zaca, ten se povedl. Nicméně knihy Mariany Zapaty již vyhledávat nebudu.

28.08.2022 1 z 5

Limea Limea Lin Rina

Trochu Avatar a trochu Pocahontas, ale mě se to líbilo. Četlo se to dobře, žádná hluchá místa a postavy velmi sympatické, takže doporučuji.

20.03.2022 5 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

Je to masakr, o tom žádná. A kladně hodnotit takové dílo je trochu sporné. Minimálně podle studie psychologie. Nicméně své čtenáře si to našlo a ještě najde. A co si z toho kdo odnese je čistě na míry zvrácenosti v každém z nás ( je tam, ne že ne, už jen podle toho, že jste po knize sáhli :-) ).

02.12.2021 4 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Lucka má na slova prostě talent. Knihu jsem přečetla na jeden zátah a nebylo to jenom díky zajímavému tématu, ale právě i díky stylu, jakým je napsaná. Ta holka to fakt umí a já si dokážu představit, že pokud by někdy v budoucnu napsala vlastní dílo, byla by to bomba!

02.09.2021 5 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Milé :)

18.03.2021 3 z 5

Rome Rome Jay Crownover

Po dočtení jsem si jen řekla ,,Dobrý, mám to za sebou a už nikdy víc".

12.10.2020 1 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

A touto knihou se z mé oblíbené členky HumbookTeamu a nejlepší recenzentkou erotických románů stala..spisovatelka!!!
Děkuji pěkně :)

07.10.2020 5 z 5

Slzy jsou jen pro holky Slzy jsou jen pro holky Lucie Zvěřová

Anotace slibuje boj s démony a na obálce je kluk s flaškou. Kniha je o pohledu do duše velmi mladého alkoholika. Ale žádný boj nečekejte. Během celého příběhu se Louis moc nesnaží. Prakticky jen chlastá a dělá jednu botu za druhou. Jeho priority jsou i na sedmnáctiletého dost podřadné. Alkoholiky fakt nesnáším, přesto jsem si k hlavnímu hrdinovi snažila najít cestu, neboť v jádru nebyl zlý. Ale bohužel. Jeho postava je neměnná, což je nuda. Kdyby došlo k aspoň nějaké katarzi, mělo by to trochu děj. Škoda, protože čtivé to rozhodně je.

27.09.2020 3 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Vtipné, odpočinkové čtení. Líbí se mi hra na ,,tři věci". Ovšem není to tak snadné, jak se zdá. Zkuste si to :)

10.09.2020 4 z 5

Vyhazovač Vyhazovač David Gordon

Taková bezemotivní detektivka, která neurazí ani nenadchne. Závěr mi přišel zvláštní, ale střípky humoru to vykompenzovaly.

31.08.2020 2 z 5

V temnotách V temnotách Martin Stručovský

Matěj Mlynář si drží svůj standard drsného chlapa se smyslem pro spravedlnost. Jeho třetí příběh je sice trochu netradiční na české poměry, ale přesto stále neskutečně čtivý. Doporučuji číst za sebou, osobní příběh hlavního hrdiny se začíná pěkně vyvíjet.

28.08.2020 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Jsem mírně na rozpacích, protože na Skleněný trůn jsem se dlouho těšila, ale nedostala jsem zas až tak skvělý příběh. Na druhou stranu, je přede mnou ještě mnoho dílů. Jdu číst dál a hledat to kouzlo :)

02.08.2020 2 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Scéna s hadem- best of!! :) :) :)

28.07.2020 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Autorka je baletka, ne spisovatelka. A je to znát. Četlo se to hrozně těžce. Nicméně oceňuji deníkové kapitoly, aspoň se s tím člověk nepral tak dlouho.
K samotnému prostředí baletních škol..ty holky to chtěly, věděly, do čeho jdou a co obětují. Vidím to jako přístupné sebepoškozování. Což by bylo špatně, kdyby to holčiny dobrovolně nevyhledávaly. Ony trpí rády, bez bolesti už nemají ani pocit vítězství. Potřebují tuhle krvavou cestu, potřebují všechny ty věci, co nás mají šokovat. Tím ovšem ztrácí na síle. Aspoň u mě určitě.
Navíc, panenky byly jen na povrchu. Uvnitř je jen nadřazenost, vulgarismus, alkoholismus, drogová závislost a totální neúcta k autoritám.
Koho lituji jsou rodiče autorky/ baletky. Borkyně si vydupala odchod do Prahy, zatajovala, jaký život vede a pak si stěžovala, jak jí rodiče dostatečně nemilují. Chudáci, když to četli.
A ty číslované úsměvy hovoří za vše!!!

29.05.2020 2 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Ztrácí to kvalitu. První díl nám ukázal sebevědomou, silnou a přesto sympatickou ženskou hrdinku. Ale druhý a třetí díl? Ty holky jsou naivní blbky, který vyhodíte dveřmi a ony se vrátí oknem. Tohle ne.

22.05.2020 1 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Tyhle emocemi nabité knihy vždycky nalákají na dvě věci, buď happy end nebo totální pohromu. Tenhle příběh ale končí úplně jinak. A za tu originalitu je mé hodnocení kladné. I přes to, že je psaná trochu kostrbatě ( prvotina- beru). I přes počet stran, kdy vám kniha nezabere víc, jak pár hodin. Nevadí. Byla z knihovny :)

14.05.2020 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Je ti čtivé, to každopádně. Ale..nic nového vám to nepřinese. Objevují se zde klasické hororové prvky- strašidelný dům, partička nadšenců, temný sklep, zatuchlá půda a zloduch je jasný už od začátku. Jestli jsem se trochu bála? Myslím že kolem strany 240 jsem konečně něco cítila. Ovšem autorka to okamžitě zazdila takovou kravinou, že se z hororu stala komedie. Doslova! A já se ráda u knihy zasměji, takže 2 hvězdy za odměnu.

07.05.2020 2 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Tohle byl hodně slabý díl, sotva jsem to dočetla.

15.04.2020 1 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Tak první polovina byla super. Pak to šlo do háje. Jedinou reakcí frajerky na všechno byl pláč. Vytryskly jí slzy na každé stránce bez ohledu na to, zda se jednalo o smutek , štěstí, nebo pochvalu koláče! Robota jak prase, její slzný kanálek se nezastavil. Bylo to otravné. Na konci klasika, borkyně má naštěkáno v boudě a frajer je králem světa.

11.04.2020 1 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Šokující, ale ne ve spojení s erotikou. Ta byla spíše průměrná. Ale je to jedna z mála knih v této kategorii, co měla i dobrý příběh.

10.04.2020 3 z 5