rajcatko rajcatko komentáře u knih

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Tak to bylo hooodně kýčovitý. Hlavně ten konec.

26.11.2020 1 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

SPOILER!!!
S celou sérií jsem celkem spokojená a jsem moc ráda, že jsem se nakonec dokopala k přečtení. Jednu hvězdu ale ubírám, protože závěrečná bitva mi přišla ke všem těm přípravám celkem odfláknutá. Na druhou stranu, jinak to dopadnout ani nemohlo. Ale přesto bych uvítala propracovanější konec.

21.10.2020 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Tohle je přesně to, co mě vytáhlo z krize. Díky bohu! Kniha se čte velmi dobře, příběh je zajímavý, postavy tak akorát. A co je u série důležité, vážně se těším na další díl!

17.10.2020 5 z 5

Od knihy jsem čekala více humoru, už jen obálka k takové myšlence dost svádí. Bohužel. Spíše to bylo plné filozofických úvah o nevyhnutelnosti smrti a nekonečném boji o její odvrácení, zbytečně musím podotknout. Všichni chápeme, co je smrt a jak zhruba funguje. Jediný, kdo to pořád nechápal byl hlavní hrdina. A tím mi šel hrozně na nervy. Byl hádavý, nevyzrálý, nestabilní, prostě na pěst. Kniha je z knihovny a díky bohu za to.

05.05.2020 2 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Podle mě nedokáže závěr knihy odhadnout nikdo. Leda tak vyšinutý psychopat :)

30.04.2020 3 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

Wardová nikdy nezklame, ale že to bude takhle dobrý, to jsem netušila. Jsem mile překvapená a nadšená z další série. A hodně mě těší, že se tentokrát nejedná o nadpřirozené, ale zcela reálné bytosti.

05.02.2020 5 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Tak jsem byla ze začátku nadšená, že existuje knižní podoba filmu Návrh. Ten já ráda. Leč bohužel, od poloviny knihy se z toho stala uslzená Esmeralda a to já už nerada. Vlastně jsem byla až překvapená, jak mě rozčiluje rekapitulace všech citů, slz a absolutní proměna drsňáka v estrogenovou slečinku. To už jsem přeskakovala téměř celé odstavce. Závěr knihy a dodatečná povídka pro mě byla naprosté zklamání.

10.01.2020 1 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Tohle bylo tááák sladkééé! Jenže přemíra cukru velice škodí. A to je případ této knihy. Kdyby byl Channing drsnější, byl by příběh uvěřitelnější. Takhle to byla vážně jen červená knihovna.

05.10.2019 2 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Kdo si počká, ten se dočká :-D
Ale k samotné knize, příběh je originální fotbalovým prostředím, tím si zajistil, že se dá snadno oddělit od stejně laděných, snadno zapomenutelných románů. Že by to byl takový převrat, to se říct nedá, ale klobouk dolů před počtem stran. Podobnou romantiku mám přečtenou za pár hodin, tohle mi zabralo dva dny. Takže autorka vs. já 1:0! :)

24.09.2019 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Musím dát plný počet bodů za originalitu, s takovým hrdinou jsem se dosud nesetkala, ale skloubit takhle nechutné téma s humorem, to už chce hodně talentu. Jako zdravotní sestře mi pacienti přinesli mnohé, amputované ucho v sáčku, psem odkousnutý a ohlodaný ret, klubko vyhřezlých střev z prasklé operační rány. Snad jen díky této cenné průpravě jsem knihu neodložila, jako jiní čtenáři. Možná jsem mírně zvrácená, ale já se u ní dokonce bavila. Takže doporučuji, ale jen na vlastní nebezpečí!

30.04.2019 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Čtivá, svižná oddechovka ..jako bonus příjemný detektiv a pěkná dávka humoru. Doporučuji..přečteno během jednoho klidného pracovního dne, zdravím šéfe :-D

04.09.2018 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Po přečtení náročnější sci-fi trilogie jsem potřebovala něco jednoduchého. Nemohla jsem si vybrat lépe. Příběh sice trochu dětinský, ale celkově moc hezký. Jasně, že to není žádné veledílo, ale právě takové kousky mi pomáhají udržet ve čtení rovnováhu. Mě se to líbilo.

01.11.2022 4 z 5

Tomík na cestách Tomík na cestách Tomáš Vejmola

Tomáš umí nejenom cestovat, ale i psát. Tento počin stál za to a jsem ráda, že pochází z rukou šikovného českého kluka. Upřímně, neláká mě vydat se do končin, které jsou zde popsány, o to jsem radši, že mě tam Tomáš vzal takto bezpečně z domova :-) Protože co tam zažil, to stálo za to. Slibuji, že pokud vydá další knihu, moc ráda si jí přečtu. A sliby se mají plnit!

20.08.2022 5 z 5

To přichází děsy To přichází děsy Aleš Novotný

Trochu jsem se ztrácela v postavách. Měla jsem při čtení delší pauzu a horko těžko jsem se chytala, když jsem se k příběhu vracela. Samotný děj byl zajímavý, ale čekala jsem trochu víc. Nicméně musím vyzdvihnout Alešův cit pro psané slovo. Je radost vidět jeho vypravěčský styl, ten se mi moc líbil.

01.07.2022 3 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Název knihy nemohl být trefnější! Celou tu dobu.
Ano, celou dobu si příběh udržoval celkem obstojnou úroveň a aspiroval na pěkný čtyři hvězdy. Ale konec všechno dobré smetl ze stolu. Ten fantasmagorický, trapný, kýčovitý závěr byl už moc!
Jednu hvězdu nechávám jako poděkování, že ta hrůza přišla až na samotný závěr a já tudíž knihu s úspěchem dočetla.

23.03.2022 1 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Velmi příjemné překvapení. Tento žánr moc nečtu a vlastně jsem ani netušila, do čeho s knihou Adama Pýchy jdu. Ale už od první stránky mě příběh pohltil. Jsem si vědoma, že ne všechny souvislosti zapadly na své místo, přesto se tomuto činu nedá upřít čtivost, nápad a sympatické postavy. A nikdy nezapomenu na nádheru, kterou jsem objevila pod přebalem :).

12.12.2021 4 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Proč je každá věta tázací? Má spisovatelka intimní vztah s otazníkem? Byl to kvalitní příběh, nebo jen slátanina hrozných kýčů? Líbilo se mi to? Četli se to snadno? Půjdu do dalších dílů?
Nasrat!

21.01.2021 odpad!

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Jsem naprosto spokojená. Velice důstojné pokračování Kronik pozůstalých, možná dokonce o chloupek lepší. Okamžitě se vrhám na další díl!!!

23.10.2020 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Hodně zajímavé pokračování. Mám celý vykreslený svět radši a radši. Hurá do dalšího dílu.

17.10.2020 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Jednoznačně nejslabší z dosud vydaných dílů. A to jak námětem, které ztrácelo originalitu, tak zpracováním. Kniha byla plná překlepů, nesmyslných slovních obratů a výrazů, kterým jsem ani nerozuměla. Everly byla hrozně nesympatická a z globálního hlediska vlastně dost sobecká.

06.09.2020 1 z 5