rajcatko rajcatko komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Je to plná nálož emocí a mě se to moc líbilo!

31.03.2020 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Překvapivě dost dobré. Nekonalo se ani velké klišé, přesto byl příběh poutavý a splnil veškeré prvky, které tato literatura má mít. Jsem nadšená a doporučuji.

27.12.2019 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Romantický příběh s netradičním pojetím. Ne, vážně jsem ty vzkazy hltala víc, jak samotný děj! Přečteno za jeden den a i když se jedná o slaďárnu se spoustou klišé, neupadne v zapomnění.

06.10.2019 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

O chloupek slabší než první díl, přesto stále velmi čtivý. Určitě půjdu do trojky :) Chápeme se :)

06.09.2019 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Jen výjimečně se erotický román dotýká vážného tématu, tady k tomu ale došlo, za což jsem neskutečně vděčná a dokonce jsou všechny situace hodně reálný. I přes to autorka dokázala napsat celkem vtipnou knihu. Ano, vtipnou, protože když si odmyslíme traumatické zážitky, tak jsem se vlastně dost bavila. Doporučuji.

24.09.2020 4 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Tak tohle bylo veliké překvapení. A velice milé. Teda, příběh je síla, nic milého na něm není a přesto už jsem dlouho nenarazila na tak dva sympatické hrdiny. Hodnotím kladně na všech frontách!

31.07.2020 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Jednoduchá kniha na nejednoduché téma. Nesmírně krásné ilustrace Tomáše Kučerovského.
Oceňuji humorné vsuvky, zvláště děda byl borec!

,, Ještě je tu druhá možnost," usmála se máma poťouchle a podala babičce titěrné červené bikiny.
Děda zamžoural a viditelně ožil.

,, Houba! A další!" neudržela se máma a jásavě prozradila všem konkurenčním sběratelským tlupám v okolí, že našla plodnou lokalitu.

05.04.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tohle bylo zklamání. Jak mě první autorčina kniha uchvátila, tahle mě nudila. Neustálé opakování, jak je vše temné, jak vypadají havrani, jaká dobrá duše je Daniel. Hlavní příběh by vyšel maximálně na povídku. S touto omáčkou okolo se zrodila kniha, který není ani pohádka, ani horor. Nedoporučuji a kniha poputuje dál.

31.08.2019 1 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Obálka nádherná! Ta knihu prodává. Obsah už bohužel nestojí za nic. Příběh plný trapných klišé. Bratr hlavní hrdinky nehodlá dopustit, aby si jeho devatenáctiletá sestra s někým vrzla a to až do její smrti, protože on je její bratr a to je vlastně jediný důvod. Hlavní hrdina je ,,dokonalý" až to bolí! A konečně Niki, to je vlastně pořádná dračice, jen potřebuje toho borce, aby si to uvědomila, protože sama je tak blbá, že nedokáže ocenit svojí hodnotu. No slátanina, až je mi z toho nevolno.

14.12.2021 1 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Kdo si koupil Mlčící fontány v domnění, že je to tlustá bichle, která mu dlouho vydrží, asi brzy pochopil, že to tak nebude. Kapitoly jsou krátké a téměř každá končí na vrchu druhé strany. Navíc je obohacena o autentické články a oficiální korespondenci. I tak byla kniha velmi čtivá. Právě styl psaní udělal této knize mamutí službu, protože romantická linka byla hodně plochá a prakticky zastíněná tajemstvím kolem ztracených dětí. A i když se příběh odráží od utajované reality, dalo se z toho vytřískat trochu víc. Bohužel, nevzbudila ve mně potřebné emoce a nepomohl tomu ani ,,šokující" závěr.

21.01.2021 2 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Mapy v knihách jsou fajn, ale tyhle jsem si skutečně se zájmem prohlížela, bavily mě. A příběh? Jasně, že je šablonovitý, ale tak krásně napsaný, že mi to vůbec nevadilo. Ten, kdo má rád takové knihy dostane přesně to, co čeká a ještě něco navíc! Takže ano, doporučuji.

01.09.2020 4 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Velice povedený příběh chlapce, jehož bratr se narodil ve špatném těle. Ze začátku jsem byla nadšená, neboť jeden vtip střídal druhý a pak najednou přišla ledová sprcha v podobě smutného okamžiku plného nepochopení a pláče. Moje pocity byly přesně takové, jaké má většina společnosti. Od ,,To je vtip?", přes ,,Tohle není normální" až k ,,Proč vlastně ne, žij a nech žít". Tuhle knihu přečtete za pár hodin. Přečtěte si jí!

17.08.2020 5 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Spojte mládí, nemoc a lásku a vždy vám vyjde krásný příběh. Už jsme to zažili v Hvězdy nám nepřály. A přesto, že jsou si tyto dvě knihy velmi podobné, každá je svým způsobem originální a Pět kroků od sebe rozhodně stojí za přečtení.

29.04.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Prokletý rok vlastním jako e-knihu. Když se mi kniha hodně líbí, musím jí, jako správný knižní fanatik, mít i v papírové podobě ( Má to něco společného s každodenním čučením do knihovny a hlazením jejich hřbetů- neptejte se). Nicméně u Prokletého roku tuto potřebu nemám. Zde platí pravidlo jednou a dost. Vím, že už to znova číst nechci. Tohle není negativní kritika. Naopak, bylo to surové, drastické, brutální, možná lehce depresivní a to je v pořádku. Ne všechno musí končit srdíčkem a třpytkami. Ale faktem je, že jsem si užila hlavně části s Rykerem. A to zkrátka na opáčko nestačí. Nicméně doporučuji, určitě si to přečtěte, tohle z hlavy jen tak nedostanete!

28.03.2020 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Skvěle napsáno, jako vždy. Navíc je to kniha, u které jsem dokázala dodržovat pitný režim, což je příjemný bonus :) Určitě doporučuji.

05.11.2019 4 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Takový český Jack Reacher. Miluju je oba! Daniel Gris umí dokonale spojit zábavu, napětí i logiku. Sice je to jen na pár hodin, ale sranda zaručena. Jen tak dál..

13.10.2019 5 z 5

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Jako malá jsem jí četla pořád dokola. Po přečtení poslední stránky šup zase na začátek a tak pořád znova a znova. To je ta nejlepší recenze!

05.09.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pro mě depresivní čtení. Prakticky jedna katastrofa střídala druhou, vše gradovalo až k závěru, který jediný odpovídal názvu knihy. Ano, je to ze života, ale někoho, kdo má sakra smůlu. Což jsme v našich myšlenkách skoro všichni, ale číst si o tom 476 stran moc nemusím. Z příšerné reality utíkám ke knihám, proto je tak miluji, ale tahle mi tu realitu vmetla přímo do tváře. Děkuji, ale další takovou nálož už nechci.

22.06.2019 2 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Už už jsem chtěla být naštvaná, že se holčičí čtení schovává za thriller, ale naštěstí ve správný čas přišel moment překvapujícího odhalení. Nicméně i tak byla kniha sice čtivá, ale ne nijak výrazná. Bohužel, za mě byl úplný závěr příběhu až zbytečný. Takovým happy endem se z toho stalo opět pohádkové čtení pro ženy. Škoda.

23.04.2019 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Bála jsem se! A o to šlo. Jen je potřeba číst za temné, tiché noci. V denním světle se duchové neobjevují. Nebo snad ano?

08.03.2019 5 z 5