RADOST RADOST komentáře u knih

Žluté oči vedou domů Žluté oči vedou domů Markéta Pilátová

Emigrantské příběhy věčného hledání. Hledání sama sebe, svých kořenů i své budoucnosti. Hledání domova. Různé a přesto v mnohém stejné osudy.

05.02.2012 3 z 5

První kněžna aneb Závrať moci První kněžna aneb Závrať moci Jiří Bílek

Poutavě vylíčený život Bořivoje, Ludmily a jejich synů na přelomu 9. a 10. století v zemi Bohemanů. Je třeba udržet řiši, prozíravě se spojovat s mocnějšími vládci, vést a ovlivňovat vlastní lid. Jako ústupek mocným přijmout křesťanství, šířit ho a časem se mu plně oddat. Je to období bojů. Největším nepřítelem se ale stává lidská povaha, touha po moci a žárlivost. Ludmilina snacha Drahomíra nechá chytrou, rozvážnou, uctívanou a milovanou Ludmilu zavraždit jen proto, aby ji nezastiňovala. Z knihy jsem se dozvěděla více než z učebnic historie a těším se na pokračování o dalších etapách života v naší zemi.

19.12.2011 4 z 5

Zakázaná láska Zakázaná láska Miloš Smetana

Dobře napsaná kniha o společenském klimatu, postavení ženy a zjednodušeném vlasteneckém cítění ve druhé polovině 19. století. Román o životě dcery K.H.Borovského doporučuji hlavně studentům.Poutavou formou přiblíží toto historické období lépe než učebnice dějepisu.

09.11.2011 4 z 5

Na ňadrech ustláno a jiné povídky Na ňadrech ustláno a jiné povídky Jan Míka

Velmi dobré povídky. Neotřelé náměty, úsporné vyjdařování, krásný jazyk.

23.10.2011 4 z 5

Ubožáci Ubožáci Yiyun Li

Čína 1979 - osudy lidí v jednom provinčním městě.Vzájemně na sebe navazují a náhodně se ovlivňují. Pro mě odlišný svět,ale povahy lidí a jejich postoje už tak cizí nejsou.Doporučuji přečíst.

04.09.2011 4 z 5