radmik radmik komentáře u knih

Počátek Počátek Dan Brown

Tak nevím, co si o tom myslet. Možná D.Brown má pouze jeden scénář, podle kterého píše, možná mu došly nápady, možná zkouší, jak dlouho budou lidé ještě kupovat knihy psané přes kopírák. Profesor zase k něčemu přišel, jako slepý k houslím, zase dostal jako parťáka babu, ze které si většina chlapů sedne na zadek, zase po něm jde policie, zase má na vyřešení jen šibeniční termín, zase, zase, zase...Tentokrát nám Lagdon nepředvede až tak moc svých znalostí výkladu symbolů, což je velká škoda. Spíš jde někam, kam ho pošle jeho pomocník, tam něco odhalí, zase je nasměrován někam...Kniha je napsaná ale stejně poutavě, Brown musel nastudovat spoustu informací o mnoha místech a dílech, přesto, alespoň pro mne, už příběh ztratil kouzlo překvapení ze zvratů v příběhu, překvapivá odhalení také zmizela, záchrany na poslední chvíli už tolik nefungují. Připadá mi, že se Brown spíš už jen snaží napsat dobrou (ne skvělou) knihu, kterou si lidé koupí, ale původní zápal pro vyprávění příběhu a nechávání čtenáře přemýšlet, je už pryč

08.03.2018 2 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Skvělá kniha, respektive její 3/4 jsou super. Konec se opravdu nepovedl, čekal bych trochu víc, než hloupoučké vysvětlení, ale i tak jsem si knížku užil a doporučuji všem

18.06.2013 4 z 5

Líheň Líheň Miroslav Žamboch

Kniha, která se na začátku jeví jako celkem zajímavá a čtivá, se postupně propadá do stále většího bahna nelogičnosti a stupidity. Hrdinové jsou takřka nezničitelní(občas sice utrží nějaké to bebíčko, ale to se jim zase rychle zahojí), nepřátelé zase pro změnu záhadně slábnou, až slouží jen jako terče. Když už se nesmysly nakupí, snaží se autor o jakési překvapivé vysvětlení. To je bohužel děravé, jako rybářská síť. Mezitím hrdinové dál hrdinují a záporňáci záporní a umírají.
Kniha je pro mne jasným odpadem a doufám, že už se s něčím podobným u Žambocha NIKDY nesetkám. Dočetl jsem ji jen silou vůle.

13.03.2013 odpad!

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Super kniha, zajímavá, napínavá, čtivá!

08.03.2018 5 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Pár povídek na téma nacismus, některé skvělé, některé průměrné a některé zcela zbytečné.

08.03.2018 3 z 5