radimch radimch komentáře u knih

Království meče Království meče František Niedl

Epický popis bitvy českých vojsk Jana Lucemburského s Matúšem Csákem Trenčanským o město a hrad Holíč u řeky Moravy. Wofram Katzinger opět jako nesmrtelný hrdina s ledovým klidem zajme uherského palatina Csáka přímo uprostřed bitevní vřavy a za zajistí tak Lucemburkovi vítězství.

21.01.2022 4 z 5

Sebevědomý, cílevědomý, inspirující ale i chybující a přesto v mnoha směrech obdivuhodný... jeden z příkladů plně prožitého života

03.01.2022 4 z 5

Hluboká práce Hluboká práce Cal Newport

Hluboká práce to je klíč ke smysluplnému životu, ať už se člověk zabývá čímkoliv.

08.12.2021 5 z 5

Doskočiště Protektorát Doskočiště Protektorát Jitka Neradová

Dobře odvedená dokumentační práce. Beletristicky je to sice slabší, ale všichni odvážní skokani si plným právem zaslouží knihu. Děkuji.

08.11.2021 5 z 5

Bombardér T-2990 se odmlčel Bombardér T-2990 se odmlčel Vilém Bufka

Klobou dolů před takovým životem. Ty bombardovací nálety v záři světlometů a střelbě flaku. To prostě byli chlapi.

04.11.2021 5 z 5

Povídky a Nové povídky Povídky a Nové povídky Zdeněk Svěrák

Je to naprosto krásná literatura - ta hra s českým jazykem. děkuji

02.11.2021 5 z 5

Zbraně vlivu. Manipulativní techniky a jak se jim bránit Zbraně vlivu. Manipulativní techniky a jak se jim bránit Robert B. Cialdini

Výborně promyšlená a poutavě napsaná kniha. Doporučuju jako povinnou četbu všem, kteří se někdy nechali nachytat na nějakou tu psychologickou udičku.

30.10.2021 5 z 5

Série C-L Série C-L Eduard Fiker

Atmosféra knihy naprosto dokonalá.

14.10.2021 5 z 5

Jak to všechno bylo, pane Werichu? Jak to všechno bylo, pane Werichu? Igor Inov (p)

Pěkná kniha
Kdyby byl naživu Jaroslav Hašek, zajel bych za ním ... a řek bych mu: "pane Hašku, když si čtu ve vašem Švejkovi, jsem hrdý na to, že jsem váš krajan."

08.10.2021 5 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Dobré, dobré, člověk se dozví pár zajímavých věcí a reálií z české minulosti.

07.09.2021 4 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

mne zde černý dvojhlavý orel
drží v klepetech

Pěkné

18.08.2021 3 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Skvělá atmosféra příběhu.

17.08.2021 5 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Co mě na těchto Vondruškových knihách zaujímá nejvíce, je středověký místopis. Příběh je možná trošku moc komplikovaný, ale má atmosféru.

01.08.2021 3 z 5

Kosmonauti na pokraji smrti Kosmonauti na pokraji smrti Karel Pacner

Skvělé.

07.07.2021 5 z 5

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Děj má spád, slovník odpovídající vězeňskému osazenstvu, dramaticky klíčovou postavou je Graczik.
Kniha se by se výborně hodila jako předloha filmu

18.06.2021 4 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

hmm zajímavé, hromada poměrně odvážných tvrzení

02.05.2021 4 z 5

O čem víme prd: Průvodce neznámým vesmírem O čem víme prd: Průvodce neznámým vesmírem Jorge Cham

Naprostá paráda.

Atómové návyky Atómové návyky James Clear

Motivační 'Bible'

10.01.2021 5 z 5

Vánice Vánice Vladimir Georgijevič Sorokin

Fantastická novela o stavu současného Ruska - vynikající překlad Libora Dvořáka.

01.02.2024 4 z 5