Radim Radim komentáře u knih

Příběh dvou měst Příběh dvou měst Charles Dickens

Mně tedy připadá tato kniha zcela mimořádná a je skutečně s podivem, že dosud unikala pozornosti českých nakladatelů. Pan Dickens spisovatelské řemeslo ovládá znamenitě. A komu už se trochu přejedli Twistové, Copperfieldové či Pickwickové tak příběh francouzské revoluce v příběhu dvou měst působí velmi osvěživě asi i díky výbornému překladu pana Urbánka. Pro milovníky historických románů a klasické anglické literatury není třeba zvláště dopručovat, ale určitě by to měli zkusit i mladí čtenáři. Naštěstí toto dílo nebylo nikdy povinnou literaturou.
Kniha navíc velmi elegantně vypadá i bez obvyklých barvotiskových kýčařin. A má záložku. Pět hvězd.

01.02.2012

Malované závěsné portréty Malované závěsné portréty Lubomír Sršeň

Neuvěřitelně krásně vypravená kniha v exkluzívním pouzdře ne nadarmo získala ocenění Nejkrásnější česká kniha 2021.
Fantastická sbírka obrazů s fundovaným a zároveň čtenářsky přitažlivým průvodním textem dokumentuje i jejich příběhy v běhu našich dějin. Čte se jako román.
Za tuto cenu je to opravdu nádherný dárek a vlastně i investiční příležitost.
Silně doporučuji.
Radim K.

Já a štrúdl Já a štrúdl Jiřina Tejkalová

Myslím, že by si knihu měli přečíst i chlapi. Jednak se výborně čte, druhak je fakt vtipná, třeťak je tam i několik receptů na štrúdl a hlavně se tam dovědí spoustu věcí o ženských, které jim samy neřeknou. Na základě této knihy jsem si dočetl i další 3 knihy Jiřiny Tejkalové a musím uznat, že ta paní umí opravdu skvěle psát, a to o tématech různých. Schválně to zkuste!

15.10.2019 5 z 5

Pod zahradou - tenzatracenejkocour Pod zahradou - tenzatracenejkocour Marie Lopourová

Konečně opravdu vtipná, milá, zábavná kniha se zábavnými zvířaty, která se nepotřebuje podbízet barvotiskovými obrázky a debilními texty. Pobavila nejen děti. Zkuste ji.

13.04.2023 5 z 5

V krajině skřivanů: Říp a Podřipsko ve světle formování moderního českého národa 1860-1914 V krajině skřivanů: Říp a Podřipsko ve světle formování moderního českého národa 1860-1914 Nina Milotová

(SPOILER) Ač to je pravdě nepodobné, tak v současnosti neexistovala kniha o naší národní hoře
i celé krajině pod ní. Až nyní. Kromě spousty zajímavých informací se tu potkáte i s mnoha význačnými lidmi, které tento kraj inspiroval nebo v něm žili.
Poutavé popisy národních poutí a slavností i současnost spolu s dosud nepublikovanými fotografiemi dává dohromady krásný pohled na krásný kraj.
Radim

Nejen kočka, napsali Nejen kočka, napsali * antologie

Skoro každý má doma nějakého chlupatého kamaráda a historky hlavně o kočkách většinou pobaví, někdy trochu překvapí a hlavně se opravdu výborně čtou. A příběhy spojují lidi, kteří se umějí postarat nejen o sebe. Milé i poučné, doporučeníhodné.

15.10.2019

Všechno nejlepší, paní Láryfáry Všechno nejlepší, paní Láryfáry Betty MacDonald

Po dětech už poslouchají i vnoučata a je jistota po celou dobu ani nedutají (nebo se chechtají) a žadoní o další příběh. A moderní ilustrace berou a líbí se jim.

55+ 55+ Jiřina Tejkalová

Naprosto nesouhlasím.
Vtipností skutečně trochu ubylo, ale zato přibylo životních zkušeností, které nebývají vždy veselé. Kniha se čte výborně, občas vás donutí zamyslet se trochu nad sebou a srovnat přátelství vzniklá v v letech mladosti s tím, co z nich zbývá teď. A nudné čtení to určitě není, přestože nejde o humoristický román.
Velmi doporučuji méně povrchním čtenářům.
Radim

16.02.2018 5 z 5

Dárek z pouti Dárek z pouti Luboš Kafka

Málokdy je papír potištěn tak zajímavými informacemi, fotografiemi a komentáři. Neobyčejně poutavě umí pan Kafka psát o věcech, o ktrerých evidentně mnoho ví a uchovává v přitažlivé formě tuto paměť i pro nás. Kniha je krásná i "na oko", protože ty stovky předmětů, které si lidé z poutí nosili nebo je naopak coby poutníci přinášeli, je tu možno na unikátních fotografiích i vidět. Stejně tak i poutní místa. Kniha je nakladatelstvím LIKA KLUB mimořádně dobře vypravena, a to jak po stránce obsahové, redakční i polygrafické. Kniha je skutečným Dárkem.
Mimochodem právě skončila stejnojmenná výstava v muzeu Roztoky u Prahy inspirovaná touto knihou a dle jejích kurátorů byla mimořádně divácky navštívená.
Velmi doporučuji!

01.02.2012 5 z 5

Můj řecký rozvod Můj řecký rozvod Jiřina Tejkalová

Je to čtivé, citlivě napsané, s humorem a určitě to patří k tomu lepšímu, co u nás vychází. Doporučuji.

07.02.2011 5 z 5

Pěší vandr po lesích a lidech Pěší vandr po lesích a lidech Daniela Vacková

Ta ženská má talent a schopnost vidět věci prosté okouzlenýma očima.

03.02.2011 5 z 5

3 scénáře: 322/Obrazy starého světa/Růžové sny 3 scénáře: 322/Obrazy starého světa/Růžové sny Dušan Hanák

Ta kniha je naprosté zjevení. Nesmírně moderně a zajímavě graficky vypravená, která přibližuje legendárního režiséra šedesátkové vlny prostřednictvím jeho slavných filmů. Asi se ale ztratila v záplavě bezcenných životopisů tzv. celebrit, po kterých zbude jen zbytečně potištěný papír.
Je to vážně objev.

55+ 55+ Jiřina Tejkalová

Paní autorka Tejkalová je s každou knihou lepší a lepší. A viděli jste od ní snad už 15 let hrané představení ve Viole Hodně smíchu a pár slz s Terezou Kostkovou a její maminkou? Též skvěle napsané.