Radim.01 Radim.01 komentáře u knih

Příběhy obyčejného šílenství Příběhy obyčejného šílenství Charles Bukowski

Mám rád Buka a hlavně jeho lidskost a neformální způsoby:-))
Nechte mě být, já se chci napít..

16.03.2019 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Skvělé kniha. Typický Brown. Koho zaujalo téma, měl by si přečíst Svatá krev, svatý gral. Bez této knihy by Šifra nevznikla.

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

Pouze doplním to co jsem napsal ke Krvavé lazni, je to poučné a to že se v těchto knihách dočtete víc než při dějepisu ve škole potvrzuji.
Nebýt toho neznal bych Durera a jeho Melancholii.

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Příběh Siciliana je opravdu jiný než Kmotr,ale čtenář by měl vzít v úvahu, že to má reálný základ. Knihu mám moc rád. Fra diavolo

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

David Copperfield a malý Pip
jsou pro mne další srdcova záležitost. Když je mi ouvej, pripomenu si jak by mohlo být..

Hodiny z kostí Hodiny z kostí David Mitchell

Prostě šílenost.. Michel.

07.12.2020 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Klasické dílo od Kinga. Opětovné setkání s Holly bylo potěšující..

11.04.2020 3 z 5

501 filmů, které musíte vidět 501 filmů, které musíte vidět Reginald Hill

Jelikož mimo knih, miluju i filmy tak hodnotím kladně. A když kolega v práci, řekl, že Až na krev je starý film, řekl jsem si,,,:-)))

10.01.2020 4 z 5

Game Game Anders de la Motte

Svěží, ctive a má to spad. Další díly, už šli kvalitou dolů..

30.10.2019 3 z 5

Použité duše Použité duše Christopher Moore

Dobré čtení. Oddechovka. První díl mě bavil víc a chyběli mi pejskové:-))

31.05.2019 4 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Velmi dobrá kniha. Od Kinga mám prectenych mnoho knih a málo kdy jsem byl zklamaný. V této knize je pojem " mentální dominance " ,který de facto nic neznamená, ale zkuste si přečíst Magie a manipulace mysli od Browna..

21.03.2019 4 z 5

Velekněz Velekněz Timothy Leary

Je to opravdu průkopník LSD
Celá tehdejší generace byla jiná- myslím, že nikdo v našich končinách nemůže říct že ví jaké to bylo. Beatnici ovlivnění Allanem Ginsbergem a podobně smýšlející autoři zasobovali hippies kulturou, která šla přesně proti proudu..
Pro mne bylo LSD fajn zkušenost mého dospívání a k tomu určitě Timothy Leary přispěl. Jsem upřímný a proto dodávám,myslím, že je štěstí, že u nás není moc známý Schulgin a jeho Pikhal to by byl asi průšvih:-)))

17.03.2019 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Svižné, ctive atd.atd.
Brown jede ve vyslapanych kolejích, ale přijde mi ,že vrcholu dosáhl u knihy Andělé a demoni a od té doby se tak trochu veze,když ví, že vše další bude tak jako tak hit.

16.03.2019 3 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Líbilo se mu to víc než Sinuhet. Já sám na Zemi ,já cizinec všude ,já Lukumon

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Silenost, nemám jiných slov. Společně s prvním dílem, jsem to četl ooopravdu dlouho.. Teď musím něco zábavnějšího.

17.10.2019 3 z 5

Hitlerovi vědci Hitlerovi vědci John Cornwell

Literatura faktu, jak má být. Německo vždy bylo na špičce vědy s je zajímavé jak toho Hitler dokázal využít. Bez společností jako Siemens, IG farben nebo Mercedes by válka ani být nemohla. A to nemluvím o tom jak po válce ochotně vítězové přijímali vědce-nacisty do svých řad.

19.03.2019 5 z 5

Hra života Hra života Timothy Leary

Fascinující,divné, esotericke..
Tarot a chemická soustava prvků bok po boku.
Těžko pochopitelné

18.03.2019 3 z 5

David Copperfield I David Copperfield I Charles Dickens

Klasika, která je pro mne základ. Mám rád tu atmosféru.

17.03.2019 4 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Podle mě nejlepší Brown. A s dalšími příběhy s Robertem Langdonem se to myslím potvrzuje:-(

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Smál jsem se s mooc. Mám připravený druhý díl,ale nejdřív musím dočíst dvě knihy. Těším se. Jen jedna věc- ten nápad není zas tak originální. Znáte někdo seriál Mrtvý jako já:-)