Radesan Radesan komentáře u knih

Nymfomanky Nymfomanky Lenka Teremová

Po přečtění asi chápu, že od této knihy jiní čtenáři (včetně mě :D ) čekali něco trochu jiného. Sociální výzkumy tohoto typu jsme kdysi s přáteli dělali taky a jak je vidno, moc se toho nezměnilo :D. Ale co už pro mne zajímavé bylo je pohled ženy na danou problematiku. Zápletka kolem jejich přátel byla po čertech nebezpečná hra. Za mne dobré krátké počtení sem tam proložené nějakou menší pikantností se vcelku příjemným zakončením. Jedná se spíše o psaný příběh autorčina výzkumu nežli popis úchylek nebo "erotic pleasure story".

30.01.2023 3 z 5

Císařství masek Císařství masek Patrick Weekes

První díl mne neskutečně bavil, druhý a třetí byl o dost slabší.....ale tenhle... je k neuvěření dobrý. Říkal jsem to již dříve a říkám to znova, co se Bioware her týče, Mass effect je pro mne jednoznačně lepší, ale v knižním zpracování vede Dragon age na celé čáře.

Předchozí díly jsem četl, protože jsem chtěl, Císařství masek jsem však četl, protože jsem vyloženě "musel" a nešlo přestat. Původně jsem si knihu nechával, až přetu jiné tituly, ale zhltl jsem jí na mé poměry vskutku rychle. Je to i tím, že se mi líbí prostředí Orlais, asi jsem chtěl také vědět více z pozadí pletich, podvodů a politiky...a že se tu lidé a elfové bodají do zad v soukromí i veřejně na potkání.... mi jako člověku zajímajícímu se o lidskou zvrácenou psyché a podrazy v businessu způsobuje malé škodlivé tetelení blahem.

Vztahy jsou zde vykresleny moc hezky i v tom nejkrásnějším slova smyslu a líbí se mi, že jdou z postav city přátelské, nepřátelské i ty milující skutečně cítit.

Lidé, kteří neznají svět Dragon age z her budou nejspíše trochu zmatení, ale myslím si, že v návaznosti na předchozí díly se to vcelku dá i bez znalosti her.

Za mne jednoznačně doporučuji.

30.05.2022 5 z 5

Rozštěpení Rozštěpení David Gaider

Někde byla kniha místy příliš zdlouhavá, ale celkově, co u těchto "herních knih" cením je obsah, který doplňuje informace k oněm hrám.

Kdybych knihu četl před dohráním, rozhodoval bych se skutečně jinak a to je právě ten skvělý pocit, který z těchto knih potřebuji mít. Pomohla mi podívat se trochu více "za roh" důležitých událostí v příběhu.

13.09.2021 4 z 5

Velké civilizace Velké civilizace Göran Burenhult

Jak řeklo již pár kolegů níže, je pár knih, které nikdy nepustím. Jako nadšenec do antického světa.... jsem si tuto knihu zamiloval. Určitě doporučuji a kdo má toto téma rád, měl by si knihu alespoň zběžně projít, bude nadšen :-).

07.09.2021 5 z 5

Tanky a obrněná vozidla - druhá světová válka Tanky a obrněná vozidla - druhá světová válka Jim Winchester

V době, kdy mne druhá světová válka hodně zajímala jsem si v této encyklopedii neuvěřitelně "rochnil". Je pravda, že ji mám už poměrně dlouhou dobu a za ta léta jsem se k ní už nevrátil, co se ale týče informací v knize obsažených, mohu doporučit.

01.09.2021 4 z 5

Ekonomie Ekonomie Robert Holman

Klasika všech ekonomických klasik, pro začínající studenty ekonomie prakticky neexistuje lepší volba. kdysi dávno mi vcelku pomohla v orientaci u základních pojmů.

30.08.2021 4 z 5

Manažerské účetnictví - nástroje a metody Manažerské účetnictví - nástroje a metody Jaroslav Wagner

Zajímavý pohled na vedení účetnictví v manažerském pojetí. Kdyby tuto problematiku učil i jiný lektor, mohl bych z knihy "vymáčknout" podstatně více.

30.08.2021 3 z 5

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

Dobrá kniha, bavila mne. Dokreslí informace ohledně jedné z hlavních postav a celkově je děj zajímavý.

13.08.2021 3 z 5

Poslední strážce Poslední strážce Jeff Grubb

Pro mne jedna z nejlepších knih ze světa warcraftu. Vím, že pro někoho může být problém to, že se zde více mluví, nežli bojuje.... ale mně se líbí ten vztah "komplikovaného mistra" a učedníka.. líbí se mi prostředí věže.... líbí se mi náznaky toho co má přijít po útržcích. Je to průzkum světa warcraftu v úplně jiné rovině. Za mne.. přečteno dvakrát a i když už to nevnímám tak jako mladší před léty a knihy, kterým se věnuji jsou už trochu jinde...pořád je v tom pro mne citová hodnota. Stoprocentně budu číst ještě jednou.

13.08.2021 5 z 5

Iniciace Iniciace N. K. Jemisin (p)

Za mne osobně velmi milé překvapení. Oproti hroznému "prvnímu dílu", který byl utahaný až hrůza, je to ohromný posun. Kniha mne bavila stejně tak, jako Anihilace, ta byla ale ještě o kousíček leší. Kdo má rád Mass Effect a není příliš afektován proti Andromedě...... líbí se mi popis pomale rostoucí symbiózy mezi organickým životem a umělou inteligencí.

13.08.2021 3 z 5

Ukradený trůn Ukradený trůn David Gaider

První díl mne mile překvapil svou temnotou a tím, jak se hlavní postavy vlastně plácali ode zdi ke zdi, než něčeho dosáhli. Zakončení bylo o to zajímavější. Kdo má rád Dragon age, myslím si, že ho kniha bude bavit.

13.08.2021 4 z 5

Perunova krev II. Perunova krev II. František Kotleta (p)

Druhý díl byl o něco slabší, ale jinak vcelku příjemné zakončení. Ten princip "přesíleného" hrdiny mne sice občas trochu štval....ale jinak to nebylo špatné pokračování.

12.08.2021 3 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Příjemná oddechovka v klasickém pojetí Kotlety.

12.08.2021 3 z 5

Válka Řeků s Peršany Válka Řeků s Peršany Jiří Kovařík

Po čase musím svou recenzi trochu poupravit. Konflikt mezi Persií a Řeckem je vlastně založen na nedorozumnění kultur a absolutního nepochopení jedné strany druhou......což se opakuje znova a znova.... jak pošetilé, že i v dnešní době nejsme schopni a ochotni předcházet konfliktům nasloucháním a kvalitní diskuzí.... možná, kdyby již tenkrát, jak autor zmiňuje, nedošlo k Trójské válce, dalo se této letité předpojatosti předejít...... možná....

12.08.2021 5 z 5

Peloponnéská válka Peloponnéská válka Jiří Kovařík

Pro člověka, co má rád období antiky jako hlavní předmět zájmu z historie velkých civilizací je to rozhodně zajímavé čtení. Líbily se mi určité detaily, které pro mne osobně mnohokrát dokreslily pár prázdných míst v tomto období a to hlavně o povaze konfliktu jako takového. Skvělá práce a rozhodně doporučuji!!!

11.08.2021 5 z 5

Cyberpunk Znovuzrození Cyberpunk Znovuzrození Andrzej Ziemiański

Jak zde již někdo psal, kdyby se kniha jmenovala jakkoli jinak, ani bych nepostřehl návaznost na herní předlohu. Hru jsem hrál a i když chápu, že je děj i postavy "jinde"....malinká propojenost by byla fajn. Celkově byly některé situace zajímavé, ale..... mohlo to být podle mne lepší.

15.10.2021 3 z 5

Velcí mužové českých dějin Velcí mužové českých dějin Alena Křivánková

Co ke knize dodat? Historie Českých zemí není úplně předmětem mého bádání, mám raději antiku, ale na druhou stranu jsem se dozvěděl spoustu zajímavých návazností. Dobře psané a čtivé.

07.09.2021 3 z 5

Ekonomie Ekonomie Paul Samuelson

Pro ekonomy naprostá povinnost. na otázku kdo je lepší, jestli pan Holman nebo Samuelson a spol. je jednoduchá odpověď. Ani jeden z nich, obě dvě knihy jsou podle mne pro uchopení ekonomie a jejich principů důležité :-).

30.08.2021 5 z 5

Průhledný státní rozpočet? Kudy tečou a kam prosakují naše veřejné finance Průhledný státní rozpočet? Kudy tečou a kam prosakují naše veřejné finance Pavel Kohout

Není moc co dodat, kniha byla skvělá, lidsky popsaná a hlavně pěkně rozebírá období, kdy byl státní rozpočet..... řekněme ne zrovna předmětem hlasování a diskuze. Kniha mi pomohla se státním výzkumem a rozhodně má své místo v mé knihovně, doporučuji.

30.08.2021 5 z 5

Metody analýz výdajů státního rozpočtu Metody analýz výdajů státního rozpočtu František Kalouda

Pro analytiky dobrá volba. Kniha mi pomohla s celostátním výzkumem a popravdě řečeno si ji má analytická mysl velmi užívala.

30.08.2021 4 z 5