radekk33 radekk33 komentáře u knih

Umění slovní sebeobrany - Nejlepší techniky všech dob Umění slovní sebeobrany - Nejlepší techniky všech dob Matthias Pöhm

Kniha mi nepřišla příliš povedená. Taková nijaká, příliš vtipná mi také nepřišla. Je v ní spousta technik, které člověk v praxi těžko využije. A když se mu bude náhodou některá hodit, tak si na ni nevzpomene.

20.10.2015 2 z 5

Řeč těla Řeč těla Allan Pease

Kniha je velice pěkná. Nicméně výklady neverbální komunikace nejsou tak jednoznačné a lehce rozpoznatelné, jak nám je autoři servírují. Jenom drobná poznámka - autoři se zmiňují, že se dědí některé projevy neverbální komunikace z transplantovaného srdce na nového majitele:). To už na mě bylo trochu moc...

15.10.2015 5 z 5

Pražské židovské pověsti a legendy Pražské židovské pověsti a legendy Vratislav Václav Tomek

Je to taková hůře srozumitelná pohádka.

08.10.2015 3 z 5

Nejdůležitější bitvy v českých dějinách Nejdůležitější bitvy v českých dějinách Jitka Lenková

Kniha je celkem dobrá pro základní přehled. Možná by neuškodilo věnovat se více důležitým bitvám a méně těm neznámým, nedůležitým. V knize je také obrovské množství překlepů.

08.10.2015 3 z 5

Éra prázdnoty: Úvahy o současném individualismu Éra prázdnoty: Úvahy o současném individualismu Gilles Lipovetsky

Jedná se o klasické sociologické dílo charakterizující dnešní svět. Velmi špatně se čte a je poměrně složité a zdlouhavé.

08.10.2015 3 z 5

Všechno dobré je k něčemu zlé aneb Řešení paní Hekaté Všechno dobré je k něčemu zlé aneb Řešení paní Hekaté Paul Watzlawick

Výborná a poučná kniha. Člověk si po přečtění něco odnese. Částečně funguje jako psychoterapie.

08.10.2015 5 z 5

Arabský svět – jiná planeta? Arabský svět – jiná planeta? Emíre Khidayer

Není to špatná kniha, nicméně jsem od ni čekal mnohem více. Některé kapitoly jsou spíše vyprávěním příhod autorky. Jedná se o takový rychlokurz arabské kultury.

Modernita a holocaust Modernita a holocaust Zygmunt Bauman

Kniha se zabývá holocaustem, ale v teoretické a sociologické rovině. Kdo se chce o holocaustu skutečně něco dozvědět, není to dobrá volba.

08.10.2015 2 z 5

Obecní policie Obecní policie Pavel Vetešník

Výborná kniha pro strážníky městských policií. Člověk nemusí listovat v mnoha zákonech. Vše najde pěkně ucelené v jedné publikaci. Doporučuji.

08.10.2015 5 z 5

Jak skutečná je skutečnost? Jak skutečná je skutečnost? Paul Watzlawick

Po přečtení anotace se jeví kniha jako velmi zajímavá. Ovšem po prvních řádcích zjistíme, že jde o poměrně složitě uchopitelné a velmi špatně čitelné dílo, které je určeno spíše pro odbornou veřejnost.

08.10.2015 3 z 5

Nataša Gollová - Roztomilé děvče Nataša Gollová - Roztomilé děvče Vladimír Přibský (p)

Kniha působí velmi nesourodě. Různé části na sebe navazují bez spojitosti. O životě herečky se toho mnoho nedozvíme. Pocitů a informací, které si můžeme odnést není mnoho.

08.10.2015 1 z 5