radekk33 radekk33 komentáře u knih

Císařův prezident Císařův prezident Dušan Spáčil

Kniha obsahuje celou řadu zajímavých informací ze života obou státníků i jejich rodin. Ovšem tvrdit, že Masaryk je synem Františka Josefa je poněkud nešťastné až trapné. Výmysly autora o příbuzenském propojení působí velmi hloupě až dětinsky a kazí celkový dojem z knihy, i když se jedná o hlavní téma. I slovní spojení, která autor používá při snaze propojit jejich životy jsou velmi neadekvátní, prostě to velmi uměle hrotí. Kniha také obsahuje obrovské množství překlepů, i v datech, což působí velmi rušivě a nekompetentně. Kdyby autor pouze realisticky psal o životě obou pánů, udělal by nejlépe.

14.01.2016 2 z 5

TGM TGM František Emmert

Moc pěkná kniha pojednávající o jedné z největších osobností českých dějin. Kniha je psána velmi stručně a jasně, velmi dobře a rychle se čte. Dle mého názoru se jedná o základní kostru života T. G. M. Jsou v ní obsaženy nejznámější kauzy a události spojené s jeho životem. Potom je na každém, aby si ke konkrétnímu tématu našel podrobnější a rozsáhlejší literaturu.

04.01.2016 5 z 5

Emoční inteligence Emoční inteligence Daniel Goleman

Velmi zajímavé čtení, které Vás pohltí. Výborné se čte, i lajk z ní bude nadšen. Zatím je to jedna z nejlepších knih z psychologie, kterou jsem četl. Spousta informací se dá aplikovat v životě, není to jen nějaká suchá teorie, ale spousty a spousty všelijakých výzkumů. Jedná se opravdu o úžasnou a zábavnou knihu.

18.11.2015 5 z 5

Přestaňte být hodní, buďte sami sebou Přestaňte být hodní, buďte sami sebou Thomas d’ Ansembourg

Tak do půlky je kniha velmi nudná, zdlouhavá, špatně se čte. Pořád dokola se opakují stejná moudra, která se stávají velmi únavnými. Druhá polovina knihy je více prakticky zaměřena, více ukázek z praxe, což se mi jeví jako mnohem zajímavější. Knihu bych znovu rozhodně nečetl.

29.10.2015 3 z 5

Asertivně do života Asertivně do života Tomáš Novák

Poměrně zajímavá kniha, dobře se čte. Nicméně píše se tam pořád do kola to samé. Od poloviny je již poměrně nudná.

22.10.2015 3 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Člověk si připomene české dějiny nenásilnou a velice zajímavou formou. Díky knize si dokáži představit život v Čechách z pohledu Karla IV - ekonomicko-politicko-historickou situaci. Dílo se pěkně čte a pohltí Vás. Doporučuji.

21.10.2015 5 z 5

Jak prokouknout druhé lidi Jak prokouknout druhé lidi Joe Navarro

Velmi dobrá realistická kniha. Poznatky se dají uplatnit částečně v praxi. Je znát obrovská zkušenost autora.

15.10.2015 5 z 5

Úvod do neštěstí Úvod do neštěstí Paul Watzlawick

Výborná a poučná kniha. Člověk si po přečtění něco odnese. Částečně funguje jako psychoterapie.

08.10.2015 5 z 5

Prokletí Lídy Baarové Prokletí Lídy Baarové Stanislav Motl

Ač nejsem fandou prvorepublikových hvězd, tato kniha mě fakt dostala. Člověk po přečtění pochopý spoustu historických souvislostí. Dozví se něco o životě lidí v různém období českých dějin. Kniha se čte jedním dechem, je velmi poutavá. Autor je odborníkem.

08.10.2015 5 z 5

Co, kdy a jak ve výchově dětí Co, kdy a jak ve výchově dětí Zdeněk Matějček

Od pana profesora jsem četl více knih o výchově dítěte. Tato se mi zdá nejpovedenější. Je stručnější a více výstižná. Autor v ní shnuje vše důležité, co kdy publikoval. Doporučil bych ji všem rodičům. Hlavní doporučení, které jsem si odnesl je: vše s citem, nic nehrotit do krajností, řídit se selským rozumem.

29.08.2023 5 z 5

Co děti nejvíc potřebují Co děti nejvíc potřebují Zdeněk Matějček

Kniha obsahuje obecné úvahy o výchově dítěte. Autor je má samozřejmě podloženy vlastní bohatou zkušeností. Nicméně pro běžného člověka je to až moc odborné a filosofické dílo. Mám pocit, že po přečtení knihy si toho vlastně ani moc nepamatuji.

08.08.2023 4 z 5

Po dobrém, nebo po zlém? Po dobrém, nebo po zlém? Zdeněk Matějček

Autor byl špička ve svém oboru, dle toho vypadá i tato kniha. Je velmi poučná a zajímavá. Nedává konkrétní návod na výchovu. Ve zkratce objasňuje všechny faktory, které se na výchově podílí. Téma výchovy je velmi složitý a propojený mechanismus. To je to jediné, co si čtenář z této knihy odnese. Je to to podstatné a stačí to??!

26.07.2023 4 z 5

Tomáš Baťa - Život a dílo hospodářského buditele Tomáš Baťa - Život a dílo hospodářského buditele František X. Hodáč

Neskutečné dílo mapující život Tomáše Bati. Na tuto knihu jsem dostal doporučení od Baťovského institutu při návštěvě Zlína. Všem doporučuji. Tomáš Baťa byl neskutečný člověk. Je to jeden z nejvýznamnějších Čechů historie a měli bychom na něj být patřičně hrdí. Po přečtení knihy si jen člověk říká, kam jsme to za těch 90 let od smrti Bati dopracovali... Je to trošku smutné...

22.12.2022 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Velmi zajímavá kniha. Pan profesor se dotýká spousty témat, která by si zasloužila trochu více rozvést. Chápu, že problematika fyzioterapie nejde shrnout do jedné knihy. Osobně se mi příliš nelíbí forma knihy - rozhovor. Těším se na další knihu - Posilování stresem.

22.02.2022 4 z 5

Výživa (nejen) pro kulturisty Výživa (nejen) pro kulturisty Petr Fořt

Kniha je psaná velmi odborně, pro laika poměrně místy složitá. Některé informace již nejsou příliš aktuální.

27.01.2022 4 z 5

Oproti prvnímu dílu je náročnější na čtení i pochopení. Po prvních cca 40 stránkách jsem chtěl čtení vzdát, ale pak to začalo být zajímavé, ikdyž se spousta informací opakuje z prvního dílu. Kniha je i tak velmi zajímavá a poučná, určitě bych ji doporučil k přečtení. Nicméně kvality prvního dílu, dle mého názoru, nedosahuje.

24.07.2019 4 z 5

Strážce brány Strážce brány Stanislav Motl

Zajímavá kniha, která se velmi dobře čte. Hlavním tématem je jihlavské podzemí. Autor knihy je neskutečný dobrodruh. Některé zážitky z cest mi přijdou trošku nadnesené. Jedná se o kvalitní knihu.

18.06.2017 5 z 5

Sociální patologie Sociální patologie Slavomil Fischer

Mnoho literatury na téma sociální patologie není. Každá taková kniha je prospěšná a důležitá. Kniha je psána poměrně stručně a výstižně, dobře se čte. Nijak nenudí sáhodlouhými pasážemi o ničem. Jednotlivá témata jsou dobře řazena. Některá témata jsou ovšem jinde rozpracována lépe a zajímavěji, jiná jsou naopak v této knize zpracována výborně. Každému, kdo má blízko k sociálním vědám bych ji doporučil.

28.12.2015 5 z 5

Jak sebejistě mluvit s kýmkoli v každé situaci Jak sebejistě mluvit s kýmkoli v každé situaci Emma Sargent

Kniha je velice zajímavá, dobře se čte. Kombinují se v ní veškeré známe taktiky, jak být úspěšný a sebevědomý. Oproti jiným obdobným dílům má spád a je psána poměrně jednoduše stravitelnou a dobře srozumitelnou formou, což jí ovšem neubírá na odbornosti. Jedná se o opravdovou příručku komunikace, která se dá částečně využít v praxi. Z textu je patrno, že se jedná o dílo z VB - vše je skvělé a úžasné, takové to keep smiling:).

07.11.2015 5 z 5

27 manipulativních technik 27 manipulativních technik Andreas Edmüller

V knize je mnoho manipulativních taktik, jsou probírány velmi rychle. Kniha se dobře a rychle čte. Celkově ale kniha příliš zajímavá není, je to spíše rychlokurz asertivity. Asi tak po dvou dnech už si nebudu z toho, co jsem četl, vůbec nic pamatovat.

06.11.2015 3 z 5