27 manipulativních technik

27 manipulativních technik https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42461/bmid_27-manipulativnich-technik-PuW-42461.jpg 3 10 10

Jak účinně manipulovat a ještě účinněji se bránit Jaké jsou nejčastější manipulativní techniky? Jak rozpoznat pokusy o manipulaci? Jak se manipulaci elegantně a účinně bránit? V čtivé a praktické příručce najdete 27 manipulativních technik a návody, jak se před nimi chránit. Dozvíte se, jak neztratit řeč v emocionálně vypjatých situacích, jak obhájit své zájmy a jak obstát proti klasickým argumentačním taktikám a účelovým argumentům. Budete schopni věcně a efektivně jednat mezi čtyřma očima i ve větších skupinách. Na mnoha příkladech a cvičeních z každodenního života si natrénujete, jak manipulaci odhalit a odrazit ji.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Grada

Manipulationstechniken - Die besten Tipps , 2009

Garik
31.12.2020 2 z 5

Autori definujú manipuláciu natoľko voľne, že označiť za manipulátora možno prakticky každého. Podľa tejto „príručky“ je manipulátorom (aspoň vo väčšine situácií) vlastne každý z nás. A teda, prísne vzaté, každá bežná konverzácia, ktorú môžeme v našom reálnom živote pozorovať, či byť jej účastníkmi, je minimálne jednou zo zúčastnených strán manipulovaná. S trochou nadsádzky a uštipačnosti možno konštatovať, že autori poskytujú návod, ako rozpoznáme manipuláciu v komunikácii a ako sa jej ubránime práve tým, že prevezmeme iniciatívu a sami začneme manipulovať (autori samotní to podsúvajú pomerne nenápadne a nijako zvlášť túto amorálnu stránku svojich návodov nezvýrazňujú, český nakladateľ však neváhal chopiť sa jej ako marketingového lákadla, o čom jasne hovorí zvolený podtitul).
Možno ešte podotknúť, že v tejto práci neprinášajú nič prevratné, nič nové. No je tu aká-taká možnosť, že by snáď mohli niektorým čitateľom predsa pomôcť k lepšiemu zvládaniu verbálnej komunikácie. Pre citlivejšie povahy však existuje riziko, že ak si vezmú túto – viac komerčnú než odbornú – záležitosť príliš k srdcu, môže ich doviesť až k paranoidnému vnímaniu okolia, pretože s pomocou týchto dvoch konzultantov a trénerov zaručene odhalia manipulátora v každom náprotivku.
Ak to teda mám zhrnúť, túto knihu neodporúčam. Nejedná sa totiž o žiadnu seriózne, naozaj odborne a s dobrým úmyslom pojatú prácu, ale máme tu pred sebou len ďalší čisto komerčný počin. Ide zas len o tie peniaze a títo dvaja „odborníci“ tu neriešia nejakú pomoc ľuďom, ale len svoj vlastný biznis. A robia to bez ohľadu na to, čo takéto ich zjednodušené návody skutočne prinesú.

radekk33
06.11.2015 3 z 5

V knize je mnoho manipulativních taktik, jsou probírány velmi rychle. Kniha se dobře a rychle čte. Celkově ale kniha příliš zajímavá není, je to spíše rychlokurz asertivity. Asi tak po dvou dnech už si nebudu z toho, co jsem četl, vůbec nic pamatovat.

ladyba
26.05.2015 3 z 5

Zajímavé téma, ale trochu letem světem probíráné jednotlivé techniky. Doufám, že Velká kniha manipulativních technik nabídne víc.