radek8015 radek8015 komentáře u knih

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Ke knize Válka s mloky od K. Čapka jsem se k mému zahanbení dostal až pozdě ve svých 26 letech dávno po maturitní četbě a době, kdy nám byl tento autor ve škole vyzdvihován a doporučován. K dílu jsem přistupoval jako k jednomu z největších klenotů české literatury první poloviny 20. století. Očekával jsem hluboká filozofická témata, rozebírání společenských problémů i geniální argumenty k politickému vývoji doby, na jejímž pozadí mloci vznikali. Nicméně kniha rozčleněná do tří částí, z nichž každá pojednává o příběhu inteligentních mloků po svém a zanechává v čtenáři otázky vztahující se k tehdejšímu světu i tomu dnešnímu, mně ještě více zasáhla, než jsem si myslel. Čapek byl opravdu mistr pera a nadčasový génius, který v tomto konkrétním díle ukryl nesčetně mnoho myšlenek a tvrzení, která platí o lidské společnosti a jednotlivých národech dodnes. Jedná se o českou kulturní povinnost naší četby.

31.07.2022 5 z 5

Joker Joker Brian Azzarello

Tak tohle byla naprostá komiksová pecka. Temný, noirový příběh z Gothamu vyprávěný z pohledu zločince, který se připojí k Jokerovi a jeho gangu, aby převzali město. Tahle kniha je jednoznačný důkaz toho, že komiksy v žádném případě nejsou určeny pouze pro děti a zejména ne ty od DC. Azzarellův příběh je vyprávěn s hutnou atmosférou a psychologickým zaměřením na Jokerovu osobnost. Do toho exceluje Lee Bermejo se svými naprosto prvotřídními kresbami. Pět z pěti!

21.03.2021 5 z 5

Bullseye Bullseye Jason Aaron

Druhý komiks ze série Punisher Max mě asi odrovnal ještě víc než jednička o Kingpinově vzestupu. Zapomeňte na sladké řečičky pro dětičky, tohle je story plný šílenství, sexu, vulgarismů a brutality. Frank Castle je uvězněn ve vlastním světě zrůd, které se tak usilovně snaží odpravit a přitom se stále vynořují nové a nové. Geniální dílo pro dospělé čtenáře.

01.11.2022 5 z 5

Volání Cthulhu 2 Volání Cthulhu 2 Howard Phillips Lovecraft

Děsivé, mystické, psychologické. Lovecraft zase boduje !!!

17.05.2019 5 z 5