radana3582 radana3582 komentáře u knih

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Jedním slovem jiná kniha a pro mě osobně velmi čtivá. V mé úzkém čtenářském klubu uličním pro všechny příjemné překvapení. Citlivá kniha o umírání a bylinách. Vedlejší příběhy pak rozvinuty v dalších dílech, ale už to nebylo ono.

Totál Balkán Totál Balkán Blanka Čechová

Dokonalá kombinace humoru a informací, které byste raději nedostali. Dostala jsem se k ní po dlouhé době od vydání a budu šířit dále. Dostává místo v knihovně.

13.01.2024 5 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Přestože jsem 55+ a postižená Řeckem, kniha mě nudila. Současnost autorce nesedí. Hodně jednoduchý příběh pro nenáročné čtenářky. Až uvidíš moře byla famózní, tohle se stydím nabídnout dále k přečtení. Moje geniální přítelkyně by to označila jako literaturu pro "zástěry od Melissy", kdo zná zmíněnou ck - pochopí.

31.10.2023 2 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Zvýšené hodnocení je u mě za ty Krétské kulisy a nádherný ilustrovaný příběh. Knihu doporučuju proto hlavně milovníků Kréty a Řecka.

18.02.2023 4 z 5

Stín olivovníku Stín olivovníku Jo Thomas

Oddychovka, ale velmi příjemná a ne úplně hloupá jako treba Moje léto v Řecku.

04.04.2024 4 z 5

Moje léto v Řecku Moje léto v Řecku Mandy Baggot

Jednu hvězdičku přidávám za řecké kulisy. Jinak lehké oddychové čtení, 3/4 knihy příjemné. Závěrečná část už hodně nudila a těšila jsem se, až ji dočtu. Cena versus kvalita výrazně v neprospěch kvality.

10.03.2024 3 z 5

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Čekala jsem víc. Od prvních kapitol děj a postavy předvídatelné, včetně závěru knihy.Nevím, zda byl špatný překlad nebo opravdu byl text tak slabý.

27.10.2023 2 z 5

Jak jsem se kypřila aneb Říkali mi vichřice Jak jsem se kypřila aneb Říkali mi vichřice Zdenka Barcalová

Kypr v období vlády Makariose a těsně po invazi Turecka. Velmi mladá česká dívka - dle popsaného neuvěřitelně adaptabilní na podmínky připravené Kyperským manželem. Má za to můj obdiv. Nechápala jsem, proč se po prvních letech s negativní zkušeností znovu vrátila. Je to odstrašující román pro dívky ve věku 16-18 let. Čtivá kniha.

12.08.2023 3 z 5

Album příběhů Album příběhů Antonis Georgiou

Nádherné čtení. chvílemi kruté, ale to je realita nedávné historie Kypru. Neobvyklá forma, pro mě nejlepší kniha z poslední doby.

30.04.2023 5 z 5

Hřích mám pořád v záloze Hřích mám pořád v záloze Lucie Šilhová

Vyšší hodnocení za svou věkovou kategorii. Jako lék po depresivních knihách Zuzanin dech a Zemi ideální. Určitě si přečtu další knihy autorky.

Jak spadnout přes palubu Jak spadnout přes palubu Emmy Abrahamson

3 hvězdičky za cynismus, který je mi blízký a řecké kulisy. Antireklama na plavby výletními loděmi.

02.04.2023 2 z 5

Letět jako Ikaros Letět jako Ikaros Rory MacLean

Opět vyšší hodnocení z důvodu příběhu zasazeného do mé milované Kréty a hlavně oblasti kolem Chanie.

Okouzlena Řeckem Okouzlena Řeckem Hana Anthi

Chvílemi utrpení rodinných vzpomínek, chvílemi slušný cestopis. Snad to udělá radost v nedalekém domově seniorů. V knihovně místo nezaslouží.

18.02.2023 2 z 5

Mramorové sny Mramorové sny George Agathonikiadis

Úseky s návraty do dětství a začátku života v Řecku byly laskavé, sny smutné, bohužel polovina knihy spíše zápisky chlípných staříků. Politická vsuvka nepochopení systému EU. Pro mě nejvíce neakceptovatelná část milovníka uličních psů - nevykastrovaná fenka a řešení - postavím krabici se štěňaty přeživšími před zverimex. To je pane Georgi týrání zvýřat, co na tom nechápete. Calais prosím vykastrujte.

18.02.2023 2 z 5