Putnas Putnas komentáře u knih

Kdo se bojí Virginie Woolfové? Kdo se bojí Virginie Woolfové? Edward Albee

Takhle vypadá reálná brutalita. Nikoliv plná krve, ani mrtvých, ale lidí, kteří se si snaží navzájem co nejvíc ublížit.

12.06.2016 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Takhle by měla vypadat zábavná divadelní komedie. Slovní hříčky, láska a dobré postavy. Kdybch slyšel/nebo viděl bylo by hodnocení 5 hvězd. Takhle jen 4, ale stejně je to pecka.

12.06.2016 4 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Zbytečné ždímání kouzla první knihy. Jsou zde dobré momenty, ale kouzlo pohledu malé holčičky se bohužel ztratila. Po tomhle Dardu číst nebudu. Mohla by to být totiž velká darda...

10.06.2016 3 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Nostalgická kniha o komunismu. Není jediná, ale vybočuje použitím naivního pohledu osmileté holčičky Helenky Součkové.

10.06.2016

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Nádherný příběh o lásce, vyšperkovaný alternativní Paříží a drobnostmi, jako pianocoktail, hopsatrot, nebo úhoř v umyvadle. Já tam mám jenom kapry, ale nemám americkou ananasovou pastu. Tak až jí seženu, úhoři třeste se!

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tulák po hvězdách má dvě hlavní témata: humanismus a milosrdenství. blízká jsou mi obě dvě. Navíc se k tomu přidají nádherné příběhy, které jsou v této knize vyprávěny, máte jednoho z mých favoritů.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Tahle šílenost se okamžitě zaryla do mého srdce rychlostí Kňourova drápu. Mrtvý Berlioz, geniální mistr, elegantní Woland... Co víc si přát ?

Nekonečný smutek Nekonečný smutek Bryan Lee O’Malley

Třetí díl to konečně rozjel! Děje se tu toho nejvíc a je zde opravdu mnoho dobrých hlášek.

Proti zbytku světa Proti zbytku světa Bryan Lee O’Malley

V dalším dílu po jedničce je zvýšena laťka, ale na pět hvězd to pořád není, zejména proto, že chybí pořádný souboj, na kterých je založena zápletka.

Vypečený život flákače Vypečený život flákače Bryan Lee O’Malley

Dobrý otvírací díl, ale na ostatní prostě nemá.

10.06.2016 4 z 5

Film - historie, žánry, světový film, režiséři od A do Z, 100 nejlepších filmů Film - historie, žánry, světový film, režiséři od A do Z, 100 nejlepších filmů Ronald Bergan

Zajímavé pojednání o filmu. Je to ale velmi subjektivní.