pusheko pusheko komentáře u knih

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Drsný svět, který překvapí i meziplanetárního cestovatele. Originální nápad, nepředvídatelný příběh, psychedelický závěr. Postupný přechod ze scifi do fantasy. První díl parádní

19.11.2018 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Sonmi a dále skvělé, ale jinak jsem se s knihou musel poprat.

23.10.2018 2 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Kdyby tak člověk na začátku této pohádky věděl,k jakému obrovskému ukončení třetího věku Ardy dojde...
prostě, Hobit, není asi více co dodávat...

27.07.2017 5 z 5

Fantom ulice Fantom ulice Ian Livingstone

3. sci-fi, jeden z nejlepších počinů Livingstone. Srovnání s Mad Max zcela bez pochyby. Vaším cílem je dojet do vzdálené ropné rafinérie San Anglo a dovézt nazpět benzín.
Divoká jízda plná honiček a soubojů vozidel, střelby a pěstních zápasů v postapokalyptickém světě bez zákona. Rozšířená průvodní listina obsahuje vybavení auta. Struktura spočívá v tom co nejméně odbočovat na jih a pročesávat okolí a hledat benzin, aby jste do rafinérie dojeli. A až tam dojedete, čeká na Vás ještě závěrečný souboj. Gamebook jsme dohrál na 3. pokus, než jsem našel správnou cestu s patřičným vybavením a místy s benzinem. Zábavné, akční, šílené. Jako ten Mad Max :)

14.05.2017 5 z 5

Talisman smrti Talisman smrti Steve Jackson

Originální počin, prostředí gamebooku se liší od toho typického pro FF, ale fo se dozví každý, kdo si jej zahraje. Gamebook je poměrně jednoduchý, nepotřebujete mapu, ald zato ma zajímavý příběh a rozhodně jej doporučuji začátečníkům.

23.10.2018 5 z 5

Krvavá moře Krvavá moře Steve Jackson

Jako kdyby byla tato kniha "zlatý řezem" série Fighting Fantasy. Je to výsledek spolupráce Jacksonova stylu kombinovaných lokací a Livingstoneho umu pro lineární příběh, kombinující otevřený cíl s otevřenou volbou, která je hnána dál scénářem a zároveň okořeněna dynamikou typu musíš mít určité množství do určitého času. Dvojí soubojový systém hrdina a posádka.
+ skvělý příběh.
Hrát Krvavá moře znamená být skutečně pirátským kapitánem, který chce být nejlepším.
Jeden z nejvíce vyrovnaných - mít smůlu zde neznamená katastrofu, souboje jsou těžké, lehké či náhodné.
Krása gamebooku spočívá ve znovuhraní - pokaždé se můžete rozmyslet jinak a zažít dobrodružství v jiné části Vnitřního moře. Kreslení mapy je jedna radost!

14.01.2018 5 z 5

Magie: Napříč Shamutantskou pahorkatinou Magie: Napříč Shamutantskou pahorkatinou Steve Jackson

1. díl 4dílné série nás zavede do Shamutantských kopců, přes které je nutno přejít do hlavního města Kakhabadu - Kharé.
První díl je jemný, v podstatě jednoduchý na dohrání, ale přitom nabízí spoustu variací, jak se do cíle dostat. Pokud hrajete v rámci celé série, budete se v dalších dobrodružstvích divit, jak důležité kontakty, postřehy a předměty zde naleznete, ačkoliv Vám to při hraní tohoto dílu vůbec nebude připadat důležité. To je mistrovský um Steva Jacksona, kdy vše v příběhu recykluje. Skvělá práce s proviantem, přespáváním, získávání kouzelných předmětů pro vyvolávání složitějších kouzel, nádherné ilustrace....Jak jinak, než plný počet hodnocení.

27.07.2017 5 z 5

Pekelný dům Pekelný dům Steve Jackson

Vrchol série Fighting fantasy. Od začátku do konce zcela výjimečný svým pojetím (moderní doba), systémem průvodní listiny a dějovou zápletkou. Gamebook pro zkušené uživatelé. Nemazlí se s Vámi v žádném odkazu, dokonce, i když jsem si dělal mapu, tak jsem se v těch chodbách a místnostech ztratil.
Steve Jackson se vším, co je tak typické pro jeho tvorbu (odečítání odkazů, tajné odkazy, hádanky, těžkost rozhodnutí a podobně).
Je mi 27 a tento gamebook jsme si chtěl zahrát od svých 13 let. Konečně jej mám a to zde od uživatele seji, za což mu moc děkuji, protože gamebook vypadá, že jej nikdy nikdo nehrál!

02.05.2017 5 z 5

Město zlodějů Město zlodějů Ian Livingstone

výborná městská prolézačka, kde je zapotřebí najít čaroděje a poté jednotlivé artefakty, díky kterým můžete porazit závěrečného bose. Prostředí přístavního města lupičů je rozmanité, spousta nákupů, ale také soubojů a křivolakých zákoutí. Soupeři jsou poměrně silní. Gamebook patří k těm, které si rádi zahrajete znovu, protože nabízí několik variant, než se dostane k závěrečným odkazům k hlavnímu souboji. Díky pěkným názvům ulic a jejich směřování se mapa dělá jedna radost, ačkoliv není u tohoto příběhu zrovna nutná.

24.04.2017 5 z 5

Soumrak na Worlornu Soumrak na Worlornu George R. R. Martin

Líbí se mi svět budoucna, ve kterém se děj odehrává, též individualita Kavalarů. Ale ty milostné povídačky bez zjevného vyřešení a v podstatě absence konce knihu dost sráží. Bretaň Breith je budoucí Sandor Clegane a "Na Worlorn přichází tma. Zima se blíží" pohladilo.

16.03.2018 2 z 5

Ketherské bratrstvo Ketherské bratrstvo Steve Jackson

Nuda. Ty sci-fi FF nejsou tak silné. Zde je příběh dost přímočarý a až na poslední souboje jsem vůbec nevyužil taktický potenciál této knihy. Předchozí sci-fi byly akčnější.

12.01.2018 1 z 5

Chrám zkázy Chrám zkázy Ian Livingstone

Můj první gamebook, který jsme si kdy koupil. No a musím říct, že také jeden z těch nejnudnějších. Typické pro samotnou práci Livingstone jdi-odboč-zabij-vezmi-máš, nemáš? - jdeš dál- smrt. Nemastné, neslané, bez jakýchkoliv nápadů.
Kniha je pokračováním Prokletého hvozdu (jste Tím hrdinou, který dokončí Prokletý hvozd). Nerozumím, proč se autor tolik bál to podat napřímo a ne přes Yoztromovu domněnku. Za mne prostě nevýrazné číslo.

03.01.2018 2 z 5

Vesmírný zabiják Vesmírný zabiják Steve Jackson

2. sci-fi počin, tentokrát v režii obou tvůrců. Naprosto skvělý gamebook a oproti Raketoplánu poutníku také zábavný. Je zde skvělý systém soubojů zbraněmi, zároveň máte ochranný oblek. Nacházíte se na kosmické lodi Vandervecken, kterou procházíte a hledáte Cyruse, aby jste jel pohnali před spravedlnost. Knihu jsem dohrál na poprvé a přišlo mi to škoda, protože jsme během listování viděl, že se zde nachází spousta hlavolamů a zvláštních soubojových módů, takže určitě stojí za to si dělat mapu a zároveň si knížku zahrát několikrát, aby jste využili její maximální potenciál.

10.05.2017 4 z 5

Jeskyně sněžné čarodějnice Jeskyně sněžné čarodějnice Ian Livingstone

nezajímavý příběh, nezajímavá akce, nezajímavé prostředí. Celé je to studené, plné zimy, sněhu, yetiů a podobných pravěkých věcí. Přímočarý příběh a velmi krátký. Soupeři jsou silní. Tento gamebook patří prostě k těm obyčejným, ke kterým už nemáte vztah si je zahrát s chutí znovu. Gamebook pro začátečníky

29.04.2017 1 z 5

V bažinách škorpiónů V bažinách škorpiónů Ian Livingstone

Speciální gamebook a hlavně i pro začátečníky. Nejen že si můžete příběh projít ve třech variantách ve službách dobrého, zlého a neutrálního patrona, ale navíc si můžete příběh projít křížem krážem kolikrát chcete. Příběh je bez hádanek a odkazů se smrtí jen tak, tudíž jeho náročnost je na minimu. Velké množství nestvůr a neutrálních postav, pěkně popsáno, živé, hravé. Bez mapy samozřejmě není možné cestu hledat, ale zde je příběh vyloženě na mapu vytvářený, což je přidaná hodnota.
Jeden z TOP gamebooků!

26.04.2017 5 z 5

Ostrov ještěřího krále Ostrov ještěřího krále Ian Livingstone

Když už má být tenhle gamebook těžký, tak jen kvůli velkému počtu nepřátel a jejich síle. Tohle je pro milovníky soubojů, příběh i zápletka jsou nudné, věčné boje jsou nudné, žádné hádanky, gamebook je možné hrát i bez mapy, důležitý předmět k dokončení příběhu je okatý. Džungle, kytky, pláže, exotika, ještěří muži. Celé mi to přípomíná Fortress z HoMaM III
Ačkoliv může mít své skálopevné fanoušky, tenhle gamebook mne vůbec nebavil.
Co se mi líbí, že se příběh též odkazuje na předchozí události (odjel bojovat do labyrintu smrti), stejně jako v labyrintu byla sestra trolla, které jste zabili ve Městě lupičů). Jde vidět, že se Livingstone začal usazovat

25.04.2017 2 z 5

Labyrint smrti Labyrint smrti Ian Livingstone

Jeden z nejlepších gamebooku - na každém odkazu číhá past, riskovat znamená buďto zemřít a nebo být odměněn, bez mapy jednoduše nejste schopni při opakování příběhu odhadnout, kde jste už byli a kde jste nebyli.
Cesta nabízí poměrně málo variant, než se dostanete k centrálnímu odkazu, ze kterého vedou tři možné cesty do závěru, avšak jen jediná je ta správná, aby jste získali poslední artefakt.
Gamebook se mi podařilo dohrát asi na 4. pokus. Je zapotřebí sesbírat několik artefaktů a na konci na Vás čekají silní bossové a ještě navíc Staminu vysilující kombinování.
Jak psal P.owl - nechť máte šťastné hody kostkou, bez nich horko těžko se dá dohrát!

24.04.2017 5 z 5

Raketoplán Poutník Raketoplán Poutník Steve Jackson

První sci-fi počin v režii Jacksona, který si libuje v bloudění, hádankách a speciálních soubojích. Zde je nutnost vyhledat správnou kombinaci umístění černé díry a načasování protkání dimenzí, jinak vždy zemřete. Asi na 4. pokus jsem vyhledal správnou kombinaci. Je zde i delší čtení a hlavně, jsou zde tři druhy soubojů - klasický, zbraněmi a souboje lodí. Zde si určujete počet důstojníků, kteří s Vámi budou navštěvovat planety a má to různé bonusy a nesnáze. Gamebook jsem dohrál během jednoho odpoledne, poměrně krátký, ale velmi variabilní příběh.

23.04.2017 2 z 5

Prokletý hvozd Prokletý hvozd Ian Livingstone

Třetí díl nabízí "odpočinkovou formu", kde nebudete mít těžké protivníky a ani jich nebude mnoho, za to je důležité procházet veškeré odbočky a používat kouzelné předměty, které si předem nakoupíte a nebo získáte v dobrodružství. Cílem je nalézt dva kusy jednoho artefaktu. U knihy je skvělé to, že pokud projdete Černolesem bez těchto artefaktů, můžete se vráit úplně na začátek a pokud máte dostatek zlaťáků, nakoupit si klidně veškeré pomůcky a pak prozkoumávat jinou část lesa. Mapa vhodná, ale podmínkou k vítězství tentokrát není potřeba. Díl pro začátečníky.

23.04.2017

Citadela chaosu Citadela chaosu Steve Jackson

Druhý díl je též dungeonovka, ačkoliv má poměrně krátký příběh a nabízí variace průchodů. Než se dostanete k černokněžníkovi, musíte najít způsob, jak přemoci fantomy v černé věži a ještě zjistit kombinaci zámku dveří, které k černokněžníkovi vedou. Závěrem jsou 3 bossové, včetně černokněžníka.
Navíc je zde magie, bez které se neobejdete. Velké množství zápasů

23.04.2017 3 z 5