Prudence Prudence komentáře u knih

Kudy projde jehla Kudy projde jehla Véronique Mougin

Kniha ve mně zanechala emoce, které budou doznívat dlouho. Je to jistě tématem, ale je napsána citlivě, čtivě, uvěřitelně. Vyprávění o lágru se nečte lehce, ale nejvíc mě zasáhl Tomiho život po válce, jak se po svém vyrovnává s hrůzou a ztrátou svých bližních. Jedna z mých nejlepších knih.

09.07.2020 5 z 5

Tichá dívka Tichá dívka Peter Høeg

Dočetla jsem jen že zvědavosti, zda tu knihu v průběhu čtení pochopím. Celé čtení jsem se hodně snažila pochopit kdo s kým a za jakých pohnutek, jaké vztahy mají jednotlivé postavy a proč tam vlastně jsou. Něco málo se mi podařilo pochopit, ale většina zůstala v knize a ke mně se nedostala. Filozofično a humor a emoce, to všechno OK, ale děj mi unikal až do konce.

28.06.2020 1 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Téma velmi zajímavé, ale charaktery postav jsou odbyté. Vtáhne do děje, ale bez prožití emocí. Nápad se skrýšemi pro Židy se mi líbil, ale to bylo vše, co mě na této knize zaujalo. Čekala jsem víc.

25.01.2020 3 z 5

Muzeum tebe Muzeum tebe Carys Bray

Velmi mile mě překvapila. Nenásilně, s citem, se dotýká smutných témat, smrti, osamělosti. Odlehčuje milým humorem. Tahle kniha mě pohladila, četla se velice dobře, žádná velká akce, žádné okázalé city, jen pohled na obyčejné lidi. Nadějný konec, který k této knize patří.

06.11.2018 4 z 5