Prske Prske komentáře u knih

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Kniha měla pár silnějších ale i pár slabších částí, ale účel (milé a oddechové čtení) splnila :)

23.06.2022 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Z knížky jsem byla velmi nadšená, styl psaní, námět i postavy byly skvělé. Hvězdičku dolů ubírám za nedokončené vodítko vyřčené na začátku knihy - celou dobu jsem na to myslela a čekala, kdy se to rozvine. A ono nic... Také bylo občas matoucí prolínání časových os, které ovšem ke konci naopak čím dál víc navazovaly na sebe, jak se události přiostřovaly - to se mi líbilo moc :)

31.03.2022 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Perfektní komiks o homosexuálech, který se nedrží zajetých stereotypů. Doporučuji každému, kdo v této oblasti tápe, nerozumí lidem s jinou orientací nebo se chce jen odreagovat u roztomilého a krásného příběhu mladé lásky :)

24.03.2022 5 z 5

Beton a hlína Beton a hlína Viktorie Hanišová

Kniha plná rozhovorů se zajímavými a inspirativními lidmi, kteří stáli u založení mnoha ekologicky a udržitelně laděných skupin. O spoustě z nich jsem před přečtením knihy ani nevěděla, takže se cítím rozhodně obohacená. A možná si konečně pořídím ten vermikompostér!

19.03.2022 4 z 5

Miss exitus Miss exitus Aleš Palán

Po rozhovorech se šumavskými samotáři se ke mně dostala tato kniha. A jsem strašně ráda, styl psaní byl netradiční, surový a cynický. Je vidět, že je autor velmi vzdělaný - v knize je použito mnoho pro mě neznámých slov a odkazů.

28.01.2022 5 z 5

Ač patřím podle mnoha definic mezi alternativnější osoby v naší společnosti, tak nemůžu říct, že bych s názory Jaroslava Duška úplně souznila. První část věnovaná minulosti a způsobu života Jaroslava Duška stejně jako výlet mezi gorily byla moc zajímavá a netradiční. Část druhá věnovaná názorům na společnost, individualismus nebo třeba výchovu dětí už hodnotím méně pozitivně - například zmínka o zbytečnosti autosedaček pro děti mi připadala naprosto zcestná.
Ale v mnoha věcech má Jaroslav Dušek pravdu, společnost funguje dost kontraproduktivně a proti přírodě a přirozenosti. Pro mě oddechové čtení, ovšem s Tvarytmy už pokračovat nebudu :)

24.01.2022 3 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

(SPOILER) První dvě části hodnotím 5 hvězdičkami. Nikdy jsem nebyla u knížky v takovém “stresu” a souznění (během čtení mi spal v ložnici malý synáček). Poslední část celkový dojem trochu pokazila. Opravdu nevěřím tomu, že by Joanně stačila pouze pomsta a byla by takhle moc smířená, po tom co se stalo…

05.01.2022 4 z 5

Co nám oheň vzal Co nám oheň vzal Mariana Enríquez

Strašně zvláštní povídky. Nic se neděje, pak najednou hororová atmosféra a otevřený konec.
Za mě top: Sousedův dvorek a Špinavý kluk.
Víc než samotné zápletky jsem ocenila popis argentinských měst, obyvatel a problémů pro nás v Evropě těžko představitelných…

24.08.2021 3 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Po knize Němci, která mě nadchla, jsem sáhla po Doupěti. Trochu mě zklamala jakási povrchnost postav a nedostatek prostoru pro rozvinutí děje mimo Květino doupě. Naopak jsem byla ráda za nenásilné protnutí všech dějových linek a krásný popis vzniku Stockholmského syndromu. Hurá na Zuzanin dech :)

03.07.2021 3 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Seriál miluju, viděla jsem ho už několikrát a nedám na něj dopustit. O to víc jsem byla zklamaná z jeho knižní předlohy.
Ke knize jsem se dostala v rámci čtenářské výzvy, protože práce forenzního analytika je moje vysněná. Ale další díly už si nepřečtu.
Příběh mi přijde takový nudný, má rychlejší spád než v seriálu, prostě mi tam něco chybí.
Ale možná je to pouze mou deformací perfektním seriálem. Těžko říct...

09.11.2020 3 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Tady jsem se opravdu trápila od začátku do konce. První část až příliš neuvěřitelná a místy až tak protivná, že se mi hlavní hrdinka znechutila téměř okamžitě.
Měla jsem chuť knížku odložit, ale zde v komentářích jsem se dočetla, že druhá část vše vysvětlí... i tak to nestačilo na víc jak 2 hvězdy. Doslov autorky vše ještě víc uzemnil.
Jedinou světlou stránku příběhu vidím v krásně popsaném pevném vztahu obou hlavních hrdinek.

21.07.2020 2 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Neočekávaný závěr příběhu ženy zničené korejskou společností. Pro mě občas naprosto nepochopitelné situace v první povídce, šokující prostřední část a depresivní zakončení.

23.01.2020 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Kniha se mi docela líbila, čekala jsem sice jiný závěr (nějaké odhalení pravdy), ale celkově to byl zajímavý námět. Těžko říci, zda by dnešní Německo Hitlerova imitázora opravdu takto přivítalo “s otevřenou náručí”...

07.09.2019 4 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

super kniha, napínavá až do konce! :)

06.03.2019 5 z 5

Zítřek ti nikdo neslíbil Zítřek ti nikdo neslíbil Kateřina Karolová

Tohle bylo zvláštní. Asi bych neměla vyloženě problém se zápletkou, jen mi tam chyběla nějaká následná gradace děje, akce, cokoliv. Půlku knihy se vytváří atmosféra, která ve chvilce pomine a pak je to vlastně jen takový bizárek

20.03.2024 2 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Tohle mě hodně bavilo, určitě povedená kniha o jedné formě manipulátorství, která člověka dokáže úplně oddělat. Poznamenala jsem si spoustu krásných myšlenek a slovních obratů.
Hvězdičku dolů dávám za jakousi prvoplánovost, kterou z textu cítím.

26.12.2023 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

U Odbočky v lesích jsem se opravdu dost bála, Jiné Místo bylo v tomto jiné... nebála jsem se ani chvilku a to jsem fakt docela strašpytel. Podle mě příběh jel velmi po povrchu na to, aby se dalo pocítit napětí postav. Hodně věcí bych ale nazvala znepokojivými... právě u části s domem bych fakt ocenila jít víc do hloubky. Ale dobrý no, stejně na bonus v závěru knihy asi odvahu nenajdu :D

11.03.2023 3 z 5

Továrna na vafle Továrna na vafle Roman Helinski

První část knihy super, furt jsem přemýšlela, co má Arka za lubem. Celou dobu mi to připomínalo knihu Tracyho tygr, nemůžu si pomoct. Pak už to bylo slabší, ale rozhodně zajímavé čtení.

08.10.2022 3 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

Přečteno poměrně rychle díky krátkým kapitolám. Dojem z toho mám takový smíšený, protože mi to celé přišlo takové ploché a ne příliš do hloubky. Uvidíme, kdy a co přinese druhá kniha.

16.08.2022 3 z 5

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

To bylo tak depresivní a smutné :( určitě sáhnu i po Deníku psychiatričky.

11.08.2022 4 z 5