Protector Protector komentáře u knih

Válka světa: Dějiny věku nenávisti Válka světa: Dějiny věku nenávisti Niall Ferguson

Kniha je užasným vhledem do dějinného kontextu předchozího století, jenž dle mého dokáže v mnohém nahradit to málo, co dnes nabízí omezený rámec školní výuky (předvečer a vývoj II. světové války). Ovšem nelze si nevšimnout, že autor si vypomáhal úpravou některých informací tak, aby zapadala do jeho obecnějšího výkladu - například, v úvodu se snaží dokázat, že předválečné Německo nebylo o nic víc antisemitské, než-li Československo, což demonstroval poukazováním na problémy, jež se pojily k profesuře A. Einsteina na pražské univerzitě. Že se jednalo o německou část tehdy rozdělené Univerzity Karlovy už zapomněl dodat... Souhlasit se nedá ani z vykreslením situace kolem zániku Jugoslávie a už vůbec ne k jeho pohledu na kosovskou problematiku, kterážto pasáž se celkově jeví jako úlitba Američanům... Nicméně kniha i přesto obsahuje mnoho cenných a pozoruhodných informací, podaných v neobyčejně čtivé formě.

26.11.2020 4 z 5

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Velké díky panu překladateli Vladimíru M. za úžasný překlad a podnětná slova závěrem. Upřímně díky těm závěrečným slovům jsem přidal pátou hvězdu, poněvadž mnohé osvětlila a navíc šla tolik do hloubky, že mne přiměla podívat se na celou knihu naprosto novým pohledem. Pohled, jenž ukázal, že si kniha jiné hodnocení nezaslouží...

13.10.2020 5 z 5

Pěkně zaobalené nic, což se dnes ale dobře prodává.

29.03.2018