Prostě-já Prostě-já komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Strašně silná knížka, která mě pohltila od začátku do konce. Plná emocí, bolesti, smutku, které musí snášet 15-ti letá dívka. Jeden z nejlepších příběhů co jsem kdy četla. Rozhodně doporučuju přečíst v každém věku.

14.10.2017 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

"Strach je jediný skutečný protivník života. Jen strach může porazit život. Je to chytrý, proradný soupeř, já to vím až moc dobře. Postrádá veškerou slušnost, nedodržuje žádné zákony ani úmluvy, nezná slitování. Vždy se zaměří na vaše nejslabší místo, které najde s neomylnou lehkostí. Začne ve vaší mysli, vždycky. V jednom okamžiku jste klidní, vyrovnaní, šťastní. Pak do vašich myšlenek jako špeh proklouzne strach, převlečený za mírnou pochybnost..."

22.03.2015 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Knihu sem přečetla za necelé 2 dny. Absolutní pecka, u některých částí jsem se přímo řezala smíchy. Konec knihy mě překvapil, nečekala sem v ní žádné zvraty, ale moc se mi líbil .Rozhodně doporučuji přečíst.

08.03.2015 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Zatím nejlepší kniha kterou jsem přečetla. Klobouk dolů.

25.12.2014 5 z 5

Když byl bůh králík Když byl bůh králík Sarah Winman

Přišlo mi, že autorka některé pasáže nedovysvětlila. Člověk se v tom chvilkama zamotal a nebylo jasné jestli jsou zrovna v New Yorku nebo Anglii. Jinak taková oddechovka, ne moc strhující příběh.

07.07.2017 3 z 5

Marcelo ve skutečném světě Marcelo ve skutečném světě Francisco X. Stork

Prvních několik stránek jsem nechápala proč má kniha tak vysoké hodnocení. Pak mě příběh zcela vtáhl a za dva dny byla přečtená. Určitě stojí za to.

19.03.2017 4 z 5

Lži otců Lži otců Tom Egeland

Knížka je spíše oddechová, celkově se pěkně četla ale bohužel po tolika nových informacích jsem se časem začala ztrácet. Znovu číst nebudu, ale nelituju.

13.06.2015 3 z 5

Podle obrázků jsem čekala totální psycho,knížka mě mile překvapila, určitě doporučuju. Už se těším na druhý díl.

09.03.2015 5 z 5

Fakt se to stalo? Fakt se to stalo? Jenny Lawson

Na začátku a na konci jsem byla z knihy unešená, někde uprostřed jsem se trochu zasekla, protože jsem začala mít pocit, že knihu píše pacient z psychiatrické léčebny (kapitola kde popisovala své psychické problémy) a popravdě sem se hodně vyděsila. Když to ale shrnu tak určitě nelituju a nevylučuju, že si ji přečtu znovu,samozřejmě kromě zmíněné kapitoly.

10.07.2015 4 z 5