Prince_of_book Prince_of_book komentáře u knih

Království mrtvých Království mrtvých Pavel Korněv

Kniha mě bavila od začátku do konce, slušně popsané postavy a poměrně jasně narýsovaný děj vám dodají pocit čtivosti, která je v těchhle sériích absolutně neuvěřitelná. Líbilo se mi Johnovo dumání, jestli hra je hra, nebo vlastně tvrdá realita. Líbí se mi i nápad s malým chlapcem, jehož úděl se nejspíše dozvíme ve třetím a čtvrtém díle série, i nápad s "mazlíčkem".

Nicméně musím říct, že první díl mě bavil trochu víc. Opravdu nevím čím to bylo protože tento díl taky vlastně nemá chybu, ale já u něj nepociťoval takovou tu touhu číst dál a dál, tak jako u "jedničky". Možná to bylo náročnějším obdobím v práci nebo prostě jen částečnou nechutí ke čtení obecně, ale bohužel.

Mám žánr LitRPG hodně rád a tahle série mě asi baví zatím nejvíc ze vše LitRPG sérií. Kniha je vlastně skvělá a téměř nic neztrácí oproti prvnímu dílu, ale ten mě opravdu bavil více.

Hodnotím 8,5/10

21.06.2020 4 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

V knize se dozvídáme o zkušenostech autora s výslechy, jak o pozitivních tak o negativních kdy lidé přichází o životy. Dozvídáme se též o teorii černé labutě, o tom, jak určité otázky fungují a jak například tón vašeho hlasu může pomoci při vyjednávání. Nejvíce mě ale zaujala zdánlivě ne až tak podstatná věc v knize a to hra na ultimátum, ve které autor popisuje iracionalitu našeho chování ve vztahu k penězům.

Bohužel jsem se do knihy tak nějak nedokázal úplně vžít. Možná je to mnou, ale občas mi přišlo, že někdy to šlo všem účastníkům a uživatelům vossových metod až moc snadně a že možná chyběli i nějaké negativní výsledky používání jeho metod s vysvětlením, proč se tohle nepovedlo.

Slušná ale nikoliv skvělá kniha, o které jsem ještě v půli uvažoval, že ji po dočtení prodám, ale nakonec jsem se rozhodl si ji nechat.

Hodnocení 7/10

22.05.2020 3 z 5

Inteligentní investor Inteligentní investor Benjamin Graham

Naučná kniha ve které si každý najde něco, co ještě nevěděl, nebo co zrovna potřebuje. Velmi náročné čtení pro někoho, kdo je v oboru akcií nováčkem, ale stojí za to. Občas jsem nějakou tu stranu přeskočil to přiznávám, protože mě zrovna daná problematika v chvíli četby nezajímala, ale knihu si nechám doma a určitě se nejen k oněm vynechaným částem časem vrátím.

Jak řekl Warren Buffett: Nejlepší kniha o investování, která byla kdy napsána. Mě nezbývá nic jiného, než s ním souhlasit.

8,5/10

23.04.2020 4 z 5

Kartosský gambit Kartosský gambit Vasilij Michajlovič Machanenko

Mám pocit, že ať sáhnu po jakémkoliv dílu jakékoliv LitRPG série v podání Fantom.Print, tak neudělám chybu, protože snad všechny knihy co jsem četl byli skvělé ne-li perfektní.

Kniha je jako všechny litrpg knihy obrovsky čtivá a provázaná levlováním postavy a herním slangem. Opravdu mě baví Mahanovi intriky, jeho myšlení a jeho gameplay a nápady.

Možná je to proto, že jsem pro žánr cílovka, ale jsem opravdu nadšený ze světa barliony, kam se s Mahanem opět vydáváme a těším se, co přinesou další díly této série.

9,5/10

10.04.2020 5 z 5

Myšlením k bohatství pro 21. století Myšlením k bohatství pro 21. století Napoleon Hill

Dobrá kniha ve které si určitě každý najde něco, co si z ní odnese, nebo v čem se chtěl zlepšit. Líbili se mi Hillovi příklady známých osobností a jejich postoje a příběhy. Naopak mě sem tam štval onen dodatek od editorů, Většinou to sice bylo fajn, protože jsem se něco dozvěděl, ale bylo jich tam zkrátka moc.

Za mě 9/10 a myslím, že kniha by měla být jedním ze základních stavebních kamenů knihovny všech lidí co touží po osobním rozvoji.

22.03.2020 4 z 5

Za smrtí Za smrtí Michael Atamanov

Ve druhém dílu této série se opět setkáváme s Ruslanem nebo vlastně už spíše s georgem, kterého v tomto díle čeká boj jednak proti cizákům, tak i proti "vlastním lidem" a je jen na něm jak si se situací poradí.

Kniha byla super čtivá, autorovi se dařilo udržet napětí od začátku až do konce. Velmi se mi podařilo sžít se s postavami, ač bych to u takového typu četby opravdu nečekal. Konec knihy dokázal za mě geniálně naladit na další díl.

Abych se nedržel jen v pozitivech tak musím zmínit i některá negativa, jako například to, že postup George byl v průběhu knihy tak nějak moc "hladký" a všechno mu procházelo tak nějak samo a závěrečná bitva byla až moc urychlená na můj vkus.

Dalším negativem(i když o tom by se dalo polemizovat) je to, že kniha nemá moc prvků LitRPG, jako například série Cesta šamana. V této sérii prakticky jen vidíme zvyšování či snižování reputace, které je ale ve výsledku celkem nepodstatné pro samotný děj. Souhlasím s lidmi, že by se série hodila spíše do žánru Space opery, ale já asi nejsem typem člověka, který by se v tomto nějak vrtal a tak mi to absolutně nevadí.

Hodnocení 9/10

17.02.2020 4 z 5

Zóna úspěchu Zóna úspěchu Gay Hendricks

Poměrně zajímavá kniha s dle mého názoru dobrou koncepcí a myšlenkou, proč se nám nedaří dosáhnout uspokojení v našem životě. Nejzajímavější části knihy dle mého myšlenka o Einsteinově pojetí času.

Doporučil bych všem,kteří mají pocit,ze kdykoliv se jim něčí začne dařit,tak je život zase srazí zpět.

Hodnocení 8,5/10

17.02.2020 4 z 5

Atlantský mor Atlantský mor A.G. Riddle

V prvních dvou třetinách je kniha poměrně složitou z pohledu neuzavřených dějových linek a zároveň z jejich počtu. Máme tu Davida a Kate, poté Dorianovu skupinu, Shawa a další a musíte se vyznat kdo s kým a proč(což v některých případech není až zas tak složité).

V poslední třetině kniha skvěle utíká, řeší se zde nevyřešené záležitosti z prvního dílu a celkově se dějové linky spojují do jedné, která má vcelku předpokládatelný konec.

Riddle ovšem dokázal vymyslet ještě jednu zápletku, díky které mohl vzniknout třetí díl této trilogie. Série dle mého klidně mohla skončit už po tomto druhem dílu, ale tato zápletka se opravdu nabízela, takže ji neberu jen jako nějakou vycpávku nebo nuceny výmysl pro vznik dalšího dílu. Jak už tu někdo psal, děj zůstal otevřeny tak akorát pro ty,co chtějí číst dal, a zavřel se dost pro ty, co dál číst nechtějí.

Jediné co bych knize opravdu vytkl a moc se mi nelíbilo byla rychlost s jakou tento díl končí od poslední věci která by mohla znamenat problém je to ke konci jen nějakých 8 stran,což mi přijde sakra málo.

Někdo tu knize vyčítal její “Béčkovost”(hezká vědkyně spolu s chytrým rambem se zamilují a do toho zachrání svět) mě tohle třeba absolutně nevadí a dej se mi líbí a baví mě.

Za mě 8,5/10

19.01.2020 4 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Vcelku zajímavá kniha. která nás donutí zamyslet se nad různými akcemi v obchodech či nakupování na internetu, kde na nás jako dráždidlo působí slovo ZDARMA(doprava ZDARMA, 1+1 ZDARMA).

Prostřednictvím různých experimentů na různých místech nás autor upozorňuje na různé odchylky od očekávaného chování během různých situací. Dává nám ukázky našeho iracionálního chování, někde kde bychom i my nečekali, že se tak budeme chovat a to nejen v oblasti ekonomie, ale třeba i sexu.

Jediné co bych knize vytkl, že těch experimentů bylo možná až moc. Občas mi tam chybělo, aby autor řekl více příkladů ze života místo aby nám zase nasazoval další "laboratorní" experiment.

Za mě super kniha, která mě zase v nějakém směru obohatila. 9/10

05.01.2020 4 z 5

Sektor osm Sektor osm Michael Atamanov

Jakože whaaaaaat :ooo

Sektor osm jsem dostal v rámci spolupráce od nakladatelství Fantom Print s tím, že by se mi kniha snad mohla líbit.

Nečekal jsem ale, jak MOC mě tato knížka osloví a pohltí. Od první do poslední stránky jsem byl do děje totálně zažraný a dostalo se to dokonce do bodu, kdy se mi poslední dvě noci zdálo o tom, že jsem princem Georgem(alias Ruslanem).

Ze začátku mi sice přišlo, že jde všechno v knize až moc hladce, ale těsně před polovinou knihy už jsem věděl, že tomu tak nebude i s ohledem na to, že jde o čtyřdílnou sérii. Zápletky v knize jsou boží, někdy příliš jednoduché a předvídatelné, ale velice vhodně umístěné a podporující čtivost knihy samotné.

Tato kniha jakožto i žánr je úzce spjatý s nějakou hrou a jako hlavní měřítko úspěchu knihy pro mě tedy bylo, jestli bych si onu hru zahrál, kdybych měl tu možnost. V tomto případě musím říct velké ANO, protože hra je přesně podle mého gusta a já bych byl v oné hře pečený vařený.

Pokud tedy máte rádi RPG hry, vesmír, nebo různé intriky a podrazy, je tato kniha přesně pro vás a neměli byste ji v knihkupectví minout.

10/10

22.12.2019 5 z 5

Kontakt u Dožínek Kontakt u Dožínek Joseph Staten

Kniha pojímá o prvním kontaktu mezi lidskou civilizací a takzvanou smečkou.
Je v ní spousta zajímavých pasáží, ale bohužel i spousta nezajímavých a to tuto knihu strašně sráží. Nicméně je kontakt u dožínek dílem, u kterého se právě mělo skončit, protože další díly co v databázi za tímto dílem následují, už jsou jen doplňkové nebo absolutně nepodstatné.

6,5/10

16.12.2019 3 z 5

Evoluce Evoluce Eric S. Nylund

Další kniha série HALO byla tentokrát pojata jako soubor povídek.

Bohužewl musím v krátkosti říct, že to bylo zatím nejhorší HALO kniha co jsem četl. První povídka vypadala celkem nadějně, ale pak přišli horší a horší až mě to donutilo v knize skákat, což obyčejně nedělám , i když mě kniha nebaví.

Ve výsledku mě bavili všehovšudy asi 4 povídky z nichž nejlepší byla ta závěrečná o Prestonu Coleovi. Kniha za mě nic víc než absolutní průměr.

5/10

15.12.2019 2 z 5

Duchové Onyxu Duchové Onyxu Eric S. Nylund

Tuto knihu jsem po prvních 3ech dílech odkládal, a asi to byla nějaká předtucha. První polovina knihy byla nemastná neslaná vlastně by se dalo říct že i celkem nudná. Příběhu chyběl drive a vlastně i jakákoliv snaha vtáhnout čtenáře do děje. Nebyl jsem moc schopný se sžít s postavami. Druhá polovina knihy je mnohem lepší. V moment kdy se sparťané znovu setkají začíná děj nabírat na obrátkách postupně vás do toho vtáhne. Konec je také celkem zajímavý až trošku nečekaný.

Bohužel druhá polovina knihy nedokázala naplno zachránit polovinu první. A ač bych si moc přál to říct, tak bohužel kniha nedokázala navázat na poměrně nadprůměrné a výborné první tři díly.

Za mě 7/10

21.06.2019 3 z 5

Potopa Potopa William Dietz

Kniha byla zpočátku dosti nudná, i když to možná bylo tím, že už jsem ji kdysi četl. Děj se ale pomalu rozbíhá a ke konci graduje. Vím, že kniha je kopií hry(prý až přehnanou) ale já hru nikdy nehrál, takže tuto knihu můžu jedině doporučit. Prolíná se zde více dějových pohledů od různých osob a to se mi velmi líbilo. Líbila se i taktéž paralela konce s koncem Zkázy Cíle(1.Đílem). Chybou na kráse je možná i to, že konec knihy se mohl dle mého názoru udát kdykoliv v průběhu děje. Knihu jako solo čtení bych asi nečetl, ale do série zapadá skvěle.

Hodnocení 7,5/10

27.04.2019 3 z 5

Smrt odpoledne Smrt odpoledne Ernest Hemingway

Od Hemingwaye jsem četl vlastně jen Stařec a moře a to kvůli maturitě, po smrti odpoledne jsem sáhl vlastně ani nevím proč, knihu jsem přečetl a trochu mě naučila o býčích zápasech jejich pravidlech a historii. Bohužel stejně jako jsem nevěděl prč jsem po knize sáhl to nevím ani teď když jsem knihu dočetl. Nebude to nejspíše knihou jako tím, že ona kniha není vlastně nic z mého šálku obvyklé četby. Kniha sama o sobě nebyla špatná, ale vlastně neměla nic co bych očekával.

07.04.2019 2 z 5