PříbuCZ PříbuCZ komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Opravdu velmi čtivá kniha, nechtěla jsem, aby to skončilo. Bylo mi z těch odporností až špatně. Nedá se slovy vyjádřit, odvaha všech parašutistů a odbojářů. Škoda, že dnes už moc lidí o těchto obětech nemá ani tucha.

06.06.2017 5 z 5

Bitva na Hackhamské pláni Bitva na Hackhamské pláni John Flanagan

Pozor spoiler
Od této knihy jsem očekávala opravdu hodně. John Flanagan je můj oblíbený autor, ale tentokrát trochu zklamal. Na to, jak se Halt stal slavným díky vpádu do zad Morgarathovi, jsem očekávala něco velkolepého (jak se na Halta sluší a patří). Přišlo mi to spíše jako Gilanova zásluha. Co mě ale dostalo, byl Haltův výstup průsmykem Tří stupňů. To bylo úžasné. Jinak mi přišlo, že je to trochu "humorově chudé". Chybí mi tady vztah učitel-učeň. Pokud budou další díly, těším se na až Gilan vstoupí k Haltovi do učení.
Malá nepřestnost: Gilan říkal, že ještě ani nevěděl, že chce být hraničář, ale Halt na to upozornil jeho otce a ten dal souhlas. Ale v této knize se Gilan vysloveně ptá Halta, a po bitvě mu Halt řekne, že za pár let má dveře otevřené. To mi trochu nedává smysl.
Jinak stejně jako další knihy od J. Flanagana mohu jen doporučit.

24.04.2017 4 z 5

Kronika nacismu Kronika nacismu Zdeněk Ležák

Po přečtení si kladu otázku: Jaká je cílová skupina? Na knihu pro mládež je textová část, plná jmen a cizích slov, ne zrovna dobře stravitelná, pro člověka zajímajícího se o toto téma zase moc povrchní. Ani do jedné ze dvou skupin se nepočítám a o to víc nevím, jak ji ohodnotit.
Komiksová část to ovšem značně vyvažuje. Krásné ilustrace s popisky a dobře sledovatelný děj mi "spravily chuť" , proto dávám 3 hvězdičky.

08.11.2020 3 z 5

Petr Koukal: Jsem Petr Koukal: Jsem Martin Moravec

Opravdu čtivá knížka, velmi mě nadchla. Hodně zaujala, hlavně svými různorodými tématy. Přesně takhle úžasné by měly být všechny životopisy. Za mě 100%.

05.05.2017 5 z 5

Sametová revoluce Sametová revoluce Zdeněk Ležák

Ačkoliv zdánlivě strukturovaná, velkou část knihy mi přišlo, že se stejné informace v jiném znění opakují. Na knihu pro mládež mi přišla (stejně jako další knihy od Zdeňka Ležáka) plná jmen na úkor zajímavějších věcí (např. důraz na jména nejvyšších představitelů zemí Východního bloku versus kratičká zmínka o "vlně demonstrací, jež jsou dnes známe jako Zpívající revoluce", aniž by bylo vysvětleno, o co se jedná)
Zkrátka mi styl psané části vůbec nesedl a jeho určení pro mládež si už vůbec nedovedu vysvětlit.
Komiks, který mi u Kroniky nacismu i Ve jménu Husa výrazně zlepšil dojem, mne tentokráte bohužel také nenadchl :(

19.01.2021 2 z 5

Pražské povstání: Růže a barikády Pražské povstání: Růže a barikády Veronika Válková

Ač již nějakou dobu nejsem cílová skupina, každou další Bárovku zhltnu s nadšením a tato nebyla výjimkou. Přestože jde o temné období, nechybí ani veselé momenty. Postrádala jsem klasický závěr, kdy Bára na internetu zjišťuje informace a upřesňuje si, např. s kým se setkala a co se dělo dále.
Úplně mi neseděla zmínka o rodině Zelenkových a jejich synu Aťovi. Některé informace by spíše seděli na rodinu Moravcových (kteří měli syna Vlastimila, zvaného Aťa), jiné tuto podobnost vyvracejí.

16.06.2020

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Musím přiznat, že mě kniha velice nadchla, škoda těch častých zvláštností v překladu. Někdo tady psal, že to je 1. díl, což mě velice udivuje. Podle mě je to typický jednodílný příběh (až na ten úplně poslední zápis v deníku). Trochu mě zklamal konec, nějak jsem to čekala takové lepší. Za mě 90%.

27.09.2017

Královna magie Královna magie David Eddings

Velmi čtivá kniha, trochu mě mrzí že moje nejoblíbenější postava Silk je část knihy mimo děj. Občas mám Gariona plné zuby, nechce si nechat říct a radši si mele svoje. Miluji pasáže, když Silk nakupuje nebo Polgara a Belgarat mají různé názory. Se Nedra mi taky leze krkem, zvlášť když jde o Gariona.

27.02.2017 4 z 5