Predator3313 Predator3313 komentáře u knih

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur C. Clarke (p)

Zajímavý úvod série,
Trochu jsem čekal víc čtení o mimozemšťanech a min o cestě lodi... Ale nakonec dobrý i když se mi to nečetlo úplně hladce a ten konec je takový docela nicneříkající tak jsem zvědavý co se dozvím v další knize.

23.10.2022 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Ano jak je již xkrát zmíněno, už to nebylo úplně takové žůžo, a značně labilní velká část hlavních hrdinů mi šla trochu na nervy. Ale špatné to nebylo.

19.02.2022 4 z 5

Ostrov vyhnanců Ostrov vyhnanců Zbyněk Dach

Můj první GB ze světa NG.
Nebylo to špatné, herní systém trochu jednoduchý ale nevadí. Trochu mi vadilo, že spíš rozhodovala náhoda než moje volby ( aspon se mi to tak zdálo) a přišel mi celkem těžký, i když spíš jsem měl dost smůlu - když je člověk napřed vlkodlak, pak nemrtvý a nakonec nemrtvý a ještě prokletý navíc, je na čase si říct, že nemám svůj den :D

25.12.2021 4 z 5

Návrat do ráje Návrat do ráje Harry Harrison

Moc dobré zakončení trilogie, kdy dochází k rozhodujícím událostem v životě Kerricka a především Vainté, která znamená poslední velkou hrozbu pro Tanu.
A jak už tu bylo řečeno, epilog to zakončí dokonale.

25.12.2021 5 z 5

Zima v ráji Zima v ráji Harry Harrison

Trochu jiný pohled, ale pořád hodně dobré.
Novou šťávu tomu dodali Paramutan, kteří jsou zase trochu jiní než Tanu, ale společnými silami dokáži vypálit ještěrkám rybník :)
A samci Yilane jsou taky suproví.

25.12.2021 5 z 5

Strategie úniku Strategie úniku Martha Wells

Poslední díl nebyl vůbec špatný, naopak byl dost dobrý. Pořád si myslím, že první díl byl nejlepší, ale tohle byl konec jak má být.
Určitě se k celé sérii ještě vrátím.

28.05.2021 5 z 5

Hvězdy z hlubin Hvězdy z hlubin Arthur Charles Clarke

(SPOILER) No nebylo to tak špatné. Nicméně jako konec šestidílné série bych čekal něco víc, cestování časem OK, navíc jsem konečně zjistil, proč se serie jmenuje zlatý věk Venuše. Nicméně uplný konec mi nestačil ke spokojenosti. Dá se říct že nikdo neví, jak to celé dopadlo, milion paradoxů, nikdo neví kde zkončil Nemo, nikdo neví která frakce mimozemštanů vyhrála.
No prostě od 3. dílu čtu serii abych věděl jak to celé dopadne, a nic moc se nedozvím.
Souhlasím s předchozím komentářem, že málo kdo sem došel a četl to celé, bohužel už nesouhlasím s tím, že to stojí za tu snahu :)

21.12.2020 3 z 5

Chrany Chrany Peter V. Brett

Jak už bylo řečeno, pro neznalce nic moc neříkající, pro nás ostatní nutnost :D
Bohužel se mi Chrany dostaly do ruky, až po přečtení celé série, takže se mi souvislosti ukázaly až dodatečně, ale jsem rád že se mi pár věcí vysvětlilo.
Navíc jsem si rád připomněl hlavní hrdiny a zavzpomínal na Arlena :)

15.01.2020 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Po druhém dílu se mi vůbec nechtělo nechtělo začínat, ale nakonec jsem to přečetl.
Bohužel to vypadám, že to dobré na prvním díle zde autor omezil, a toho blbého je tady hafo.
"Bojové" pasáže a cestování po metru je super, bohužel je toho v knize málo a daleko víc je tam nesmyslných a nezáživných keců, které jsou dobré tak leda na přeskočení.
Nemluvě o tom, že si autor opět změnil situaci na povrchu, jak se mu to hodí. V prvním díle byl povrch extrémně nebezpečný, každý krok zde je smrtelně nebezpečný.... a ted si tam všichni pobíhají jak se jim zachce, někteří i bez obleku a bez zbraní... a po nebezpečí ani vidu ani slechu.
No, takže dle mého měl autor nějak pěkně zakončit první díl a u toho skončit, dávám 3 * protože je to lepší než dvojka, ale nějak si nejsem jistý že si to ještě někdy přečtu.

08.12.2019 3 z 5

Válka s mnohozvířetem Válka s mnohozvířetem Vladimír Páral

Podle mě naprosto skvělý nápad a celkem dobré zpracování.
Jak už tu bylo zmíněno, druhá polovina knihy je trochu nudnější a dost pomalu odsejpá, dost jsem se s tím trápil ale dočetl jsem.
Možná bych to trochu zkrátil, když někteří už potřetí změnili barvu, tak jsem si říkal že to je nekonečné :D
První polovina se naopak četla dobře, člověk čekal jak se masit zase změní aby se přizpůsobil.
Konec mi přišel trochu smutný. Jenže říká jen pravdu: Lidé se moc nemění, a i takové katastrofě, které je stmelila, se nakonec vše dostane do starých kolejí.
Pro fanouška Sci-fi je nutné mít knihu v knihovně. Za mě pěkné 4*

18.01.2019 4 z 5

Srdce Chaosu Srdce Chaosu Gav Thorpe

Perfektní konec Otroků temnoty. I když kdo je zvyklý na knihy, kde dobro zvítězí a hrdinové dostanou zaslouženou odměnu...no nedočká se. Konečný souboj mohl být lepší, ale i tak super.
Jak jsem očekával, v tomto díle se dokončí proměna hlavních hrdinů, na což jsem se těšil nejvíc.

05.09.2018 5 z 5

S devatenáctkou do Bernu S devatenáctkou do Bernu Lubomír Man

Knihu jsem četl jako mladý, ale útržky si pamatuji do dnes.
Rozhodně je napsaná hodně čtivě a hlavní hrdina si čtenáře brzo získá.
Pro mládež parádní kniha.

14.08.2018 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tak je to tady, dočetl jsem poslední díl a musím říct, že jsem se více méně konečně dočkal toho, na co jsem čekal od prvního dílu – zábavné čtení. Konečně měl děj tempo, neusínal jsem po několika stránkách a kromě pěkně popsaných panoramat tam byl i boj a akce. Bohužel, Aragorn a jeho parta mi byli stále velmi nesympatičtí, naštěstí tam nebyli až tak moc často. Konečně byla velmi zábavná i část s Frodem a Samem. Jako nejlepší část příběhu se mi jevil návrat do Kraje. Třešničkou na dortu pak je konec knihy, historie Gondoru aj. v kostce, vysvětlení, co se s hrdiny dělo po skončení příběhu atd. Nicméně pořád knihu nemohu zařadit mezi ty, co si s chutí za pár let přečtu znovu, ale díky konci dávám 4*

02.07.2018 4 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Kniha, kterou by měl minimálně jednou číst podle mě každý.
Já ji četl po letech a bavila mě stejně, jako když jsem ji četl před lety ve škole.

25.02.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Klasika, 3x čtená a věřím že budu číst ještě hodněkrát.

13.09.2017 5 z 5

Helikonie - Jaro Helikonie - Jaro Brian Wilson Aldiss

Helikonie, planeta s velkým a malým rokem. Nevím, jestli B. Aldiss přišel s tímto nápadem jako první, každopádně je to první kniha, kde jsem o něm četl. Celkově je celá série psána dle mého trochu jako encyklopedie. Metodicky popsané události, které dělí desítky a stovky let, na úkor plynulého děje. Celkový dojem byl opravdu zvláštní, chtěl jsem číst dál, abych se o této planetě a jejich obyvatelích dozvěděl víc, ale na druhou stranu se čtení dost vleklo. Takže za nápad a popis planety 5*, za děj 3*. Jsem rád, že jsem ji četl, a že ji mám doma, ale nejsem si jistý, jestli se do toho někdy pustím znovu.

12.09.2017 4 z 5

Kronovy děti Kronovy děti Pavel Bareš

(SPOILER) No, to bylo velmi dobré!
Doufal jsem, že v druhém díle se to rozjede, a stalo se tak.
I když jsme sledovali větší množství postav, které se vzájemně překrývali + do toho zasahovaly i různé časy, tak to bylo přehledné, mělo to spád a dobře se kniha četla.
Konečně začali sehirové používat své schopnosti pořádně, Gasz je sice záporák, ale snad jediný ví, jak své dovednosti naplno použít.
Ačkoli Jason už se taky rozjíždí. Nejlepší kousek je, když se jde pomstít, to jsem si fakt užil...
Vzhledem k tomu, že většina postav přežila, jsem zvědavý na poslední díl.

24.05.2024 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Trochu jsem si lámal hlavu, co vůbec napsat.
Je to rozhodně hodně dobrá kniha, ale při tom obrovském doporučování, které jsem slyšel, jsem čekal ještě o malinko víc.
Za mě autor klade důraz hlavně na popis města, rozjíždí hodně dějových linek a to v několika časech. Na tom není vůbec nic špatného, ale pro mě osobně přitom nedokázal udržet tempo akce. Což je škoda, protože děj se točí kolem „superhrdinů,“ tajných agentů a výcviku zabijáků, což je docela silná kombinace.
I tak prostě to nebyla ta kniha, co mě chytne naplno a nemůžu se dočkat, až zase budu číst.
Ačkoli musím říct, že poslední stránky jsou přesně jak bych si představoval.
Doufám, že se to udrží v druhé knize, protože svět děje už máme popsaný a snad nebude nic bránit, aby to autor rozjel naplno.
A ještě musím říct že Jasonova povaha mi na Downtownera jaksi nesedí, žít v tomhle městě a být až takhle dobrácký a naivní… ale zase tu vidím místo pro nějakou významnou změnu. Stejně jsem zvědavý jak se bude vyvíjet vztah Tom-Luco, protože tam to taky vypadá na dost zajímavé možnosti.

08.05.2024 4 z 5

Stín na písku Stín na písku Joe Dever

Stín na písku se mi líbil, a to docela hodně.
Asi poprvé druhého dílu jsem se vyděsil, protože jsem se začal obávat o svůj majetek, především o kouzelný mečík :)
Prostředí bezva, konečně byla trochu víc zapojena mapa. Osobně bych uvítal ještě větší zapojení ve všech dílech, protože já osobně mám A3 mapu a průběžně kontroluju kde jsem a kam bych se měl vydat.
Jako všechny poslední díly, pro mě moc snadné, ale bez hraní předchozích knih by to asi bylo značně náročnější.

11.03.2024 5 z 5

Rokle zkázy Rokle zkázy Joe Dever

Stejně jako minulou knihu, to považuji za dobrou volbu pro hraní se synem(6let).
Pro mě samotného je to opravdu nízká náročnost, všechny boje jsou vyřešeny během 2-3 hodů, už 3 knihy sebou nosím lektvary a není prakticky kdy je využít.
Pochopitelně na to bude mít vliv, že hraju knihy postupně a tak mám hodně schopností a kouzelný meč, ale stejně pro mě samotného by to bylo nudné.
A nestopoval jsem to, ale zdálo se mi, že jsem to prošel hrozně rychle :)

28.02.2024 4 z 5