Pralinka1910 Pralinka1910 komentáře u knih

Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala Jimmy Rice

I když je tema vtipne zpracováno, knihu protkava svěží humor a neotrepane postřehy dej se neuvěřitelně vlece. Nepamatuji si knihu, která by se takto zoufale vlekla. Proto se téměř nedá přečíst.

03.01.2020 2 z 5

Zeptej se moře Zeptej se moře Ivana Andrews

Po přečtení mi zůstala z knihy nepříjemná pachuť. Mimo poměrně zajímavý začátek, kuli kterému jsem si koupila jako eknihu, je to neuvěřitelná slatanina podana bez jakéhokoli vypravecskeho umění. Občas nechápu, jak někdo muže něco takového vydat, ale hlavně, jak muže někdo něco takového číst. Možná, ze k podobně literatuře dospěji, až mi bude 80+. Pokud je toto cílová skupina - pak se autorce omlouvám.
PS: absolutně nechápu název - v cele knize se moře nikdo nic nepta.

30.12.2019 odpad!

Kouzlo Kouzlo Danielle Steel

Nekomplikovany, růžový a povrchní příběh. Opakovane se zdůrazňuje, jak se tři dospělé děti Chantal osamostatnily a odešly za vlastním životem do světa. Pravděpodobně by kniha mohla oslovit čtenářky s podobným osudem.

30.12.2019 2 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Na knize mi něco chybělo nebo možná prebyvalo. Cetla se lehce, ale k dalším dílům autora se vracet nebudu.

27.12.2019 3 z 5

Rok s mnichem, který prodal své ferrari Rok s mnichem, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Čekala jsem souvislý příběh, takže mne styl trosku překvapil, ale z knížky se toho dá hodně odnést a poučit se.

07.09.2020 3 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Knizka je zvláštní, vyzařuje z ni tajemno. Určitě není špatná, ale mne neoslovila.

17.07.2020 2 z 5

Ztracené úterý Ztracené úterý Nicci French

Přečteno v rámci ČV. Zajímavé. Z knihy krásně číší anglický chlad a to nejen z počasí, ale i z postav v příběhu. Připomíná mi knihy Tima Weawera.

17.03.2020 3 z 5

Ženy v poklusu Ženy v poklusu Julie Printzac

Název knihy jsem úplně nedala do kontextu s obsahem. Z počátku mi příběh připadal plytký, hlavní hrdinka trosku ukňučená a vypadalo to, ze na tomto místě na světě je každá žena sama nebo zhrzena partnerem. Postupně se, ale příběh vyvine docela zajimave, dostane spád a celé
to dobre skončí. Celkový dojem je příjemný.

10.03.2020 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Já jsem to bohužel nedala. Nelíbí se mi obálka ( to by se hodilo do CV), ale hlavně mi vadí nespisovné výrazy - pěknej místo pěkný apod. Možná, ze to mělo podtrhnout autentičnost ....

01.02.2020 1 z 5

Otázka neznámého manžela Otázka neznámého manžela E. J. Copperman (p)

Za geniální povazuji nápad vyuzit odlišnosti člověka s PAS/s poruchou autistickeho spektra/ k detektivnim účelům. Tito lidé mají opravdu nevšední pozorovací talent a jejich sociální neobratnost jim výrazně ubírá možnosti, začlenit se do běžného života, pracovní uplatnění nevyjímaje. Pokud se chcete o lidech s PAS dozvědět více nenásilnou formou, povazuji knihy tohoto autora za ideální. Příběh v prvním díle : Otázce ztracené hlavy, se mi zda lépe vymyšlený a spadnejsi. Ale i tento druhy díl se poměrně dobre čte.

22.01.2020 3 z 5