Poutnice Poutnice komentáře u knih

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

knizka je napsana ctive, jen pribeh je...tezko soudit. Osobne nemuzu skoro uverit, ze na neci "potrebuju ctvrt milionu dolaru na dan", muze obycejna holka, ktery neni jeste ani dvacet, nema zadny uspory, kontakty... odpovedet "ja ti je sezenu". A jeste sama od sebe, aniz by ji o to nekdo zadal. To je vec, kterou jsem absolutne nepobrala. Taky to, ze se na dalku zamilovala do Kena - vubec tam nepopisuje proc? Cim ji zaujal? Co bylo na nem tak magicky pritazlivyho, ze se rozhodla ho za kazdou cenu zachranit. A jak? Co chtela delat? Tohle nejsou otazky ke knize, ale na tu divku, tu, ktera se tak rozhodla a roztocila obri kolo silenosti, ktere ji staly pet let zivota v pekle :-( jsem rada, ze svuj pribeh sepsala, at uz jako varovani jinym nebo jen tak jako jakousi osobni ocistu, aby ze sebe tohle vsechno dostala a mohla to uzavrit a jit dal.

15.06.2015 3 z 5

Proslulý svůdník Proslulý svůdník Susan Johnson

Nevím, jak moc se používaly slova jako sex a orgasmus v roce 1788, ale i v roce 2014 je zmínka na každé druhé stránce trošku moc. Příběh se mi líbil, hezky napsaný, ale další z mnoha knih, které "kazí" představu (především mladých dívek a žen, kterým je kniha určená) o sexuálním životě :) přece jen...který muž je reálně schopen promilovat celou noc? Ne jednu ale každou? A která žena, mimo nymfomanek, je schopná takové tempo reálně udržet? :)

28.10.2014 3 z 5

První pohled První pohled Nora Roberts

kniha je taková dost roztahaná...četla jsem ji snad dva týdny, protože mě pořád neměla čím přitáhnout. Je v ní spousta překlepů, chybějících slov (což je nejspíš chyba překladu a české verze), ovšem v jednom místě je velká časová nesrovnalost, takže je poznat, kde si autorka udělala pauzu - a nejspíš dlouhou, když zapomněla, že píše o ránu a rázem byla ze snídaně večeře...

16.10.2014 2 z 5

Kouzlo okamžiku Kouzlo okamžiku Nora Roberts

mě u téhle série nějak nesedí její jazyk...ne to, jak je psaná, ale to, jak se spolu postavy baví. Je tam spoustu přímé řeči, v podstatě nulový popis aktuálních projevů, jen se valí přívaly slov na obou stranách....a to mi v tomhle případě vůbec nesedí. Už jsem nad tím přemýšlela nad prvním dílem (druhý jsem četla asi před rokem, tak nevím, jestli to bylo i tam). Že takhle se spolu lidi a hlavně ženy vůbec nebaví. Mají nějakou neverbální komunikaci, která se běžně v knihách popisuje...samozřejmě jsem na to narazila i u jiné autorky (historických románů) a tam to naopak hodně sedělo, bylo to provázané a kniha se četla dobře a rychle. Tady mi to přijde naopak dezorientující. Jinak oddechovka dobrá

26.08.2014 4 z 5

Hra na lásku Hra na lásku Victoria Alexander

knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Čte se lehce a je jedno, jestli ji čtete jako první nebo jako poslední - stejně jako ostatní knihy serie je i tahle odděleným příběhem.
Velmi osvěžující je také to, že se skoro celá děla v dialozích, takže o to rychleji se četla (myslím ale, že je to i v dalších knihách série)

12.08.2014 4 z 5

Deník nevěsty Deník nevěsty Linda Francis Lee

velmi dobře se čte, ale je pravda, že pokud by se kniha měla srovnávat s trilogií, tak na ní mít nikdy nebude

12.08.2014 4 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

první zhruba třetina knihy byla o ničem...zase mi přišlo, že autorka dělá z hrdinky zbytečně absolutní slepici. Naštěstí jejím nástupem do práce se kniha obrátila a byla nejen zajímavá, ale dokonce originální a závěr byl přímo skvělý. Dala bych i o hvězdičku víc, ale první dojem je naopak na ubrání, takže proto zlatý střed

12.08.2014 3 z 5

Žhavý led Žhavý led Nora Roberts

kniha byla zajímavá, ale chyběla tomu ta NORA osobně...tohle nebyl tak úplně její styl a tři hvězdičky dávám jen proto, že knihu napsala ona - kdyby byla od jakéhokoli jiného spisovatele, měla by čtyři.

27.06.2014 3 z 5

Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Co by kdyby: Popelka neobula střevíček Sarah Mlynowski

tenhle příběh byl rozhodně lepší, než ten o Sněhurce...možná je to i tím, že jsem byla připravená, co čekat, ale musím říct, že se mi mnohem líp četl (stačilo jedno odpoledne) a taky se mi víc líbil příběh sám

27.06.2014 4 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

četla jsem ji v době, kdy jsem ještě dočítala i knihy, které se mi nelíbí - teď už bych s ní neztrácela čas

22.06.2014 1 z 5

Deník (všeho) schopné ženy Deník (všeho) schopné ženy Zita Marinovová

vzala jsem si do kabelky, když jsem jela autobusem - naštěstí nemá s Carrie Bradshaw nic společného. Sex ve městě jsem četla a byla to hrůza hrůz. Ani kapka vtipu. Tady jsem se smála skoro pořád. Je to ideální oddechovka, pokud víte, že budete někde muset čekat.

22.06.2014 4 z 5

Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko Co by kdyby: Sněhurka nesnědla otrávené jablko Sarah Mlynowski

nápad dobrej...nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale je vlastně vážně pro děti. Jen mě tak napadlo: pokud je určena věkové skupině okolo deseti let (hrdinka má deset, její bratr sedm), tak nevím, jak se na to děti budou tvářit. Ti mají pohádky ještě rádi takový, jaký jsou, ne? Ale nápad vážně skvělej

22.05.2014 3 z 5

Nářek Nářek Maggie Stiefvater

skvěle napsané, dokonale zatáhne do děje, propracovanost taky na jedničku...a dokonalej konec bez zbytečnýho sebeobětování nebo mučení. Líp to vymyslet nešlo.

04.05.2014 4 z 5

Soužení Soužení Maggie Stiefvater

zcela nesmyslně spatlaná kniha plná náznaků, nikde nic dotaženého do konce...a vůbec nepomohlo, že jsem četla první díl. Škoda, tohle bylo nejen ze začátku absolutně nezáživné, zamotané a dost mimo mísu, ale přestože se zhruba po 70 stranách příběh najednou probral z letargie a přitáhl pozornost, vůbec mu to nepomohlo a konec ho pouze dorazil. Škoda.

04.05.2014 3 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

hned na první straně jsem se namíchla "jmenuji se Percy Jackson a je mi dvanáct let". Co??? Samozřejmě jsem se ke knize dostala kvůli filmu, takže jsem byla nemile překvapená, proč to ti filmaři takhle zpackali hned na začátku - bylo mi řečeno, že 12 letý děti nikoho do kina nedostanou. A co Harry Potter?! Tomu bylo ještě míň...a jak táhne! No což to je jedno. Kniha je skvěle napsaná, věk hrdinů ničemu nepřekáží, a přestože se může zdát, že je toho v ní až moc, tak přece jen: povedla se a těším se na další díly. Kupodivu mi tak velká rozdílnost knihy ani neznechutila film, jak se tak často stává.

21.04.2014 4 z 5

Připravená? Připravená? Chris Manby

jak už napsala Lucka66 - první část knihy je absolutně nudná, bez nápadu, bez šťávy a vůbec nevím, co mě přimělo ji neodložit. Jakmile se na scéně objeví Steven, kniha úplně otočí a stává se čtivou a poměrně příjemnou. Přesto...kdo na to bude spoléhat, když se bude prokousávat první zhruba třetinou?

16.04.2014 3 z 5

Tajná zahrada Tajná zahrada Frances Hodgson Burnett

knihu jsem jako dítě nikdy nečetla - možná bych ji ani neocenila, ale teď na mě moc zapůsobila. Přestože jde o knihu pro děti, mě se moc líbila a chystám se jí pořídit do vlastní knihovničky, abych ji mohla číst s dcerou.
Mám ale jedno velký proti - měla jsem vydání, které je plné chyb, překlepů, slova jsou ve větách sem tam přeházená nebo dvakrát za sebou, což pro malého čtenáře nejspíš nebude zrovna ulehčení čtení a nepřispěje to ani k tomu, aby si knihu (nebo čtení celkově) oblíbil.

16.04.2014 5 z 5

A co když je to pravda? A co když je to pravda? Marc Levy

musím uznat, že se mi víc líbil film...a to je nejspíš poprvé, jindy vždy vítězí kniha. Asi to bude tím, že ten film má s knihou jen pramálo společného...

06.04.2014 3 z 5

Proč jsme takoví sráči Proč jsme takoví sráči Denis Leary

Nemůžu říct, že bych se nebavila :) a taky že jsem nenašla spoustu zajímavých nových informací...ale přece jen...no jednou mi to stačilo. Nic proti knize ani obsahu nebo formě nemám, snad jen to, že místama je opravdu kapku moc vulgární - ale to ostatně autor sám připomínal už v úvodu, takže tak, no :)

23.03.2014 3 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Sarah Dessen

po přečtení Poslouchej! jsem se těšila i na další knihu autorky a byla jsem...no, když ne vyloženě zklamaná, tak vyvedená z míry určitě. Spousta čtenářek píše, že Remy je nesympatická a jsou nadšené z Dextra. Což o to, já jsem z něj nadšená taky, je skvělé vědět, že někde přece jen existuje zástupce mužského pokolení, který vidí pod povrch řečeného, zná řeč těla a taky se nenechá odbýt vysvětlením, že se nic neděje...Ale abych nesnášela Remy? Ne, to ne. Jen mi přišla kapku nedořešená. Na to, kolik měla kniha stran, mi přišlo, že spousta věcí zůstala jen tak "nakousnutá", nedotažená...škoda. Velká škoda.
Nebyla jsem z knihy nijak nadšená, ale líbil se mi její styl. Třeba to, že přestože byla jasně a zřetelně jen v ich formě, díky odposlechnutým rozhovorům (ať už kdekoli) se dozvíme spoustu toho, co by v jiné knize psané ve stejné formě zůstalo čtenářům skryto. To je pro mě nový poznatek. Ještě jsem na to nenarazila a musím říct, že to nejen nepůsobí rušivě, ale je to osvěžující. Doplňující. Bez opuštění ich formy a hlavní hrdinky se dostaneme nenápadně do rozhovorů dalších postav.
A taky se kniha moc dobře čte. Přestože má tolik "prázdných stránek".

23.03.2014 3 z 5