Polkounek Polkounek komentáře u knih

Deník tramvajačky Deník tramvajačky Karolina Hubková

Nechápu, jak o tomhle může někdo napsat, že to bylo zajímavé a - ještě hůř - poučné. Holka, co se nacpe, kam může, i když nemá vůbec nic, co by předala, veškeré své znalosti má jen přečtené z internetu (“Páni, Národní divadlo hořelo! - Pepík, 8 let a paní Hubková, 33 let) a snaží se je interpretovat dál, bohužel svým velmi jednoduchým psaním a velkým počtem hrubých chyb.
V moment, kdy se dozvídáme o tom, jak jí pan ředitel nabídl místo v tramvaji T3 Coupé, už je to jenom samochvála. Paní autorka se hrozně přeceňuje, myslí si, jak je dobrá, ale není. Nemá ráda pomluvy a šíření stereotypů, ale ostatní tramvajáci (ti, co jezdí na běžných linkách, ne ti z historických tramvají, samozřejmě) jsou tlustý, umaštěný a holdují alkoholu. A ona, úžasná blondýnka s rudou rtěnkou, boří mýty! Tak jistě!
Mýty, které podle sama sebe boří, si vymyslí, sama podle sebe, aby se pak hrdě mohla svěřit, že ho vyvrátila. Vždyť i to její psaní na internet je nacucané samochválou (ale pěkně zapáchající). Nerozumím tomu.
Myslel jsem, že se dozvím něco o životu tramvajačky, ale přečetl jsem dvě stě stran o tom, jak se jedna z nich vychvaluje, chlubí a předvádí před ostatními. Smutné je, že média jí dávají prostor a vyživují její domněnku o tom, jak je slavná a dobrá. Nechte ji žít, ať už se dál neztrapňuje i jinde než ve svém rybníčku plném pubertálních šotoušů

01.11.2023 odpad!