Polinka92 Polinka92 komentáře u knih

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Prvních pár stran jsem měla pocit, že je to jen obšlehnutý děj s několika úpravami, zato luxusně a čtivě napsaný.
Po těch pár stranách jsem nedokázala knihu odložit, jak se vývoj děje převrátil a jak skvěle to autor napsal. Když pominu jeden večer odpočinek, za dva večery jsem knihu měla přečtenou a jsem moc ráda, že jsem si ji koupila. Určitě doporučuji.

22.03.2019 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Upřímně... Ze startu jsem se nemohla začíst, takže to v únoru dopadlo tak, že jsem knihu po pár stránkách odložila a raději cetla thrillery, ve kterých jsem našla zalíbení...
Před Vánoci jsem nemela co číst, tak jsem se k tomuto příběhu vrátila - film jsem viděl už před rokem. Kniha mě pohltila, četla se velmi dobře a pěkně. Lhala bych, kdybych tcrdila, že jsem vydržela bez slz.
Popis toho, co ten pes vnímá v posledních vteřinách... Ta láska, něha, odhodlání... Touha po tom, co bylo...
Brečela jsem jak želva v několika pasážích...
Doporučuji

28.12.2018 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

V tomhle se budu lišit od spousty čtenářů. Zatímco dost lidí knihy od D. Colea nehodnotí kladně, já nemám žádnou výtku. Stejně jako Hadrový panák se mi i Loutkář četl velice dobře, ba dokonce i lépe. Napínavé od prvních stran až do samého konce. Emily Baxterovou jsem si velice oblíbila. Děj je hodně dobře propracovaný a originální, jak u prvního dílu. V závěru hodně překvapí. Za mě pět hvězdiček. Doufám, že bude další díl...

10.11.2018 5 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Luxusní dílko. Moc povedené.

18.06.2021 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Moc pěkné, originální a svým způsobem i poučné. Sice jsem tušila, kdo je "NEZPACH", ale nic to nemění na napínavosti!!!

19.02.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Těžko jsem se začítala, ale nakonec mě příběh celkem pohltil. Musím přiznat, že mi chvílemi připadal jako vyprávění někoho, kdo ujíždí na drogách. V poslední fázi knihy jsem pochopila, proč tomu tak je.

01.05.2020 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Hodně pěkný příběh, který nám říká, že nic není zadarmo. Nic se nemá pokoušet.

26.04.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Vskutku zajímavé a napínavé.

23.02.2020 5 z 5

55 55 James Delargy

Příběh vskutku napínavý a zprvu zmatený. Krásně vystihuje, jak snadno lze jeden oklamat druhého.
Jen mne zklamal otevřený a nejasný konec.

06.02.2020 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kniha se mi velice líbila. Zprvu jsem předpokládala, že to skončí úplně jinak, jak tomu nasvědčují zápisy v deníku manželky. Ale obrat byl vskutku originální. Napínavé a čtivé. Morbidně komediální.
Osobně bych spíše pojmenovala: "V zajetí psychopata"

06.01.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Vskutku zajímavý příběh, který pojednává o psychice zamilované ženy. Čeho všeho je osoba zhrzená neopětovanou láskou schopná? A čeho všeho je schopný člověk, který se snaží uniknout minulosti, jež ho znovu dohání? A skutečně je vše tak, jak se zdá?

Knihu doporučuji, čte se velice dobře a sama jsem se od ní nedokázala odtrhnout.

29.11.2019 5 z 5

Poslední místo, kam se podíváš Poslední místo, kam se podíváš Kristen Lepionka

Napínavé a zamotané až do konce. Můžu doporučit.

01.11.2019 4 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Hodně těžce se mi četla. Za mě asi nejslabší ze série Oddělení Q. Ačkoli se zde konečně dozvíme Asadův příběh.

31.01.2021 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Prvních několik desítek stran se mi táhlo, ale jinak Adler-Olsen nezklamal. Úžasný příběh

02.01.2021 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Trvalo mi dýl se příběhem prokousat, ale ve výsledku se mi moc líbil.
Film ani za mák neodpovídá kvalitě tohoto díla!

11.05.2020 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Příběh, který nahání husí kůži. Ano, líbilo se mi to.

13.04.2020 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Kniha je krásně napsaná. Bohatá slovní zásoba a pěkné slovní obraty.

Ačkoli literárně fascinující styl psaní, těžko jsem se do příběhu pročítala. Ve výsledku se mi příběh líbil, ale netroufám si s určitostí říct, že si to kdy přečtu znovu.

02.01.2020 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Napínavý, nepředvídatelný, čtivý příběh, který čtete se zatajeným dechem. Ano, knihu můžu jedině doporučit!

28.12.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Čtivý, napínavý příběh, který má vskutku zajímavý konec.

30.10.2019 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Viděla jsem prvně film, ale hned jsem věděla, že chci přečíst i knihu, jež se stala předlohou.

Velmi dobře se mi to četlo, příběh napínavý a hodně dobře promyšlený. Jediné, co můžu vytknout, tak nakladatelství Domino - nehlídalo si chyby v gramatice, interpunkci, překlepy a absenci uvozovek, které uzavírají přímou řeč - trochu mi to otrávilo požitek z knihy.

Nicméně, Deaver mě snad ještě nezklamal. Napínavý, poutavý příběh, který je vybarven nádhernými větami s bohatou slovní zásobou...
Těším se na další díl...

07.01.2019 5 z 5