Pogy Pogy komentáře u knih

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Tak krátká, ale tak skvělá knížka :-). Skvělé i když smutné příběhy jednoho domu...

29.09.2022 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Knížku jsem přečetla za dva lety letadlem :-) Všechny povídky se mi moc líbily, nejvíc tedy Paříž pro jednoho a Líbánky v Paříži.

05.02.2024 5 z 5

Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Alexandra Potter

Od Alexandry Potter mám přečtené všechny předchozí knihy, takže vím, co čekat. Opět moc milá knížka, hezky napsaná. Od poloviny jsem už tušila, jak to asi dopadne, ale vůbec mi to nevadilo :-)

31.10.2022 4 z 5

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Na dvojromán Kdyby jsem se moc těšila a nezklamal. Začala jsem Simoninou verzí, kdy si Nela nechá dítě a ta se mi pak líbila o kapku víc. Každopádně oba příběhy byly napínavé, že hltáte každou stránku.

14.08.2023 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Noční klub je jedna z nejoblíbenějších knížek z mé knihovny. Ráda se k ní vždy po pár letech vracím. Za mě je geniální!

23.10.2023 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Možná spoiler! :-)

Pandu v nesnázích jsem stejně jako Lososa v kaluži četla podruhé, protože jsem si koupila Vlaštovku v bublině a Majonézu k snídani. A dobře jsem udělala. Teď když jsem rozečetla Vlaštovku mi došlo celé to skvělé propojení knih, za které autorce tleskám.

V Pandě se mi opět líbilo střídání vyprávění pandy Terezy a statečné Marie, které jsem neskutečně fandila.
A jak píšu na začátku teprve se začátkem Vlaštovky, kterou jsem rozečetla včera večer mi došlo, že Marie je prababička Bárky z Lososa. Hustý :-).

Takže jsem celá napnutá, jak se to vše dál vyvine...

21.06.2023 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Teda tahle knížka mě neskutečně vtáhla. Za mě rozhodně nejlepší knížka autorky.

21.08.2023 5 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale po asi sto stránkách se to podařilo a vlastně mě překvapilo, jak mě příběh studiose Lucasa baví.
Byla to vlastně taková pohádka, ale se zvláštním koncem.

21.04.2023 3 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Skvělá kniha. Napínavá od začátku do konce.

31.05.2022 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky jsem četla podruhé. Úžasně napsané. Bavilo mě to od začátku do konce :-)

23.05.2022 5 z 5

Chlapec z bloku 66 Chlapec z bloku 66 Limor Regev

Velmi silný příběh...

21.02.2024 4 z 5

Německá dívka Německá dívka Armando Lucas Correa

Příběh, který se vás rozhodně dotkne. Spousta lidí zapomíná, že první zemí, kterou Hitler obsadil, bylo Německo...
U knížek mám navíc ráda, když se střídá vyprávění z minulosti a současnosti.

31.01.2023 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Sérii Hunger Games mám moc ráda jak ve filmovém či knižním zpracování. Byla jsem proto velmi zvědavá na tuto knížku a musím říct, že mě nezklamala. Bylo velice zajímavé sledovat jak se z Snow postupně mění v toho, kým pak byl v HG. Za mě bezvadná kniha.

27.06.2022 4 z 5

Správná pětka na ostrově pokladů Správná pětka na ostrově pokladů Enid Blyton

Správná pětka to je návrat do dětských let. Hltala jsem to jako malá :-)

15.03.2023 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Vyprávění pana Štočka se mi líbilo. Bylo opravdové a poutavé. Knížku mám jako dárek a věřím, že se bude líbit.
Jinak myslím, že už nikdy nikomu neřeknu, kolik je hodin :-)

14.12.2022 4 z 5

Kapka Ája Kapka Ája Alena Mornštajnová

Krásná pohádka. Moc hezky napsané :-)

18.07.2022 5 z 5

Bez lásky Bez lásky Alice Oseman

Knihu dostala dcera k Vánocům, tak jsem si ji též chtěla přečíst. Nejsem sice cílová skupina, ale nebylo to zas tak špatné. Ze začátku mě to tedy moc do děje nevtáhlo, ale druhá polovina knihy byla fajn. Beru jako plus, že jsem se dozvěděla něco nového :-).

25.03.2024 3 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Taková jednohubka na jedno odpoledne :-).

26.08.2023 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Pod sněhem mě chytlo hned od začátku. Libí se mi střídaní, postav ve vyprávění. Je zajímavé, co vše se dá zažít za jednu cestu :-)

04.07.2022 4 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Knihu jsem četla úplnou náhodou. Není to můj šálek kávy, ale docela mě to bavilo. Mám ráda, když se vyprávění střídá minulost s přítomností. Jako mozkový wellness bezvadný :-)

19.05.2022 2 z 5