poetree poetree komentáře u knih

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Celkem souhlasím s madam níže (Dáma s hrnstjm) - nečetla jsem celé, nejvíc se mne týkala otázka očkování dětí, tak jsem to přelouskala, zděšená... a pak jsem si našla, že by se paní Strunecká měla brát s rezervou...viz ocenění Stříbrný bludný balvan od Klubu českých skeptiků, kterým tedy věřím víc, jelikož si informace prověřují a nejednají/nepíšou na základě domněnek... http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1353860988

02.09.2015 2 z 5

Nikola Šuhaj loupežník Nikola Šuhaj loupežník Ivan Olbracht (p)

Nikola mě nadchnul a fandila jsem mu do poslední chvíle.. :) doporučuji

12.02.2013 5 z 5

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Paráda. Spousta skvělých myšlenek a postřehů a já trubka jsem si to zas neoznačila tužkou... :)

16.07.2016 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

nelze než doporučit - parádní a chytrá oddechovka. a člověk je hned rád, že nežije na slepičí farmě :)

28.06.2013 5 z 5

Flandil ve školce Flandil ve školce Barbora Hamblin

Ty jo, asi hormony mateřské, ale já jsem tedy občas nemohla číst, jak mě dojímalo, jak byla Flandilova maminka hodná a moudrá. Pro mne příjemné scifi :-)

20.09.2020 5 z 5

Kvak a Žbluňk se bojí rádi Kvak a Žbluňk se bojí rádi Arnold Lobel

Skvělá knížka. Nejraději jsme četli Samotu a Mrazení v zádech. Drak mi byl svým opakováním trochu protivný. A tady je to k přečtení k dispozici, skvělé na mobil, můžete zhasnout :-) http://pohadky-online.eu/kvak-a-zblunk/

16.10.2019 5 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Moje mamka mi musela číst Kuřátko a obilí asi milionkrát, bobíšek :-)) moc se mi líbila a pořád se mi kniha, kresby i verše líbí..

22.04.2013 5 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

četla jsem ji v překladu Vlasty Dvořáčkové a neumím už popsat čím, ale zaryla se pod kůži a chci si ji přečíst zase znovu (stejně jako Zapomenuté světlo, To, Malého prince.. ) a film Hodiny na paní Dalloway hezky navazuje. Viděla jsem ho nejdříve v -nácti v kině a vyšla z kina zpruzená, cože to jako bylo a dnes je to můj velmi oblíbený film... always the hours..

09.02.2013 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Jsem dojatá, krásně napsaná kniha.

19.12.2019 5 z 5

Veganská kuchařka od českého kuchaře Veganská kuchařka od českého kuchaře David Zmrzlý

Kuchařku jsem prolistovala, zaujalo mne jen pár receptů (ty snad někdy vyzkouším) a co mi tedy vadilo a vadí je, když se veg. snaží všemožně napodobit maso (a asi se zavděčit masožravcům anebo uspokojit potlačovaného masožravce v sobě:)

23.03.2016

Pláž v noci Pláž v noci Elena Ferrante

Haha, jsem si nepřečetla komentáře a četla ji malým dětem.... no některé básničky jsem přeskočila :-) Ale dětem se příběh líbil, mně taky, mám ráda styl autorky a ilustrace jsou taky povedené.

21.07.2022 4 z 5

Jeje jeje jeje, něco se mi děje! Jeje jeje jeje, něco se mi děje! Robin Král

Některé verše se MOC povedly! s dovolením / bez dovolení ochutnávka:

Jedna ručka, druhá ručka,
nedám ti ji, to je půjčka!
Jedna noha
(jedna z mnoha).
Honem ji strč do trika!
Dokavad se pěkně směju,
to se ti to oblíká!

03.01.2022 4 z 5

Mravenečkova dobrodružství Mravenečkova dobrodružství Stanislava Reschová

Celkem slušná pohádka, dokonce se nám poprvé stalo, že jsme se SPOLEČNĚ se synem zasmáli situaci s pomalým šnekem, jinak vtipy ještě moc nepobírá :-)

16.08.2020 4 z 5

Mlsná čarodějnice Mlsná čarodějnice Kateřina Marinová

Kniha se čte celkem hezky, ale mně tedy úplně neseděla, ale tak má se to líbit hlavně dětem a syn si ji vyžádal opakovaně, takže asi cajk :-D

21.06.2020 4 z 5

O lásce O lásce Anton Pavlovič Čechov

moc hezká kniha, měla jsem ji doma x let a přečetla jsem si ji, až mi ji přítel donesl jako dárek z antiku :) a překvapila mě.. moc se mi líbí Čechovův ironický styl :)

začala jsem se ohlížet po dalších "Čechovech" a dost mě překvapilo, že v jiných výborech jsou zase tytéž povídky, některé, ale přece.. :/

05.01.2013 5 z 5

Šedík a Bubi Šedík a Bubi Ester Stará

Knížka je velmi povedená, moc se líbí mně i dětem (syn četl i sám), ale vážně mi nesedl důvod odchodu Šedíkovy maminky.

26.01.2023 5 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

Vzhledem k tomu, že moc nestíhám číst, vyhledavám krátké a obsahem hutné knihy. Mám raději aspoň trochu uzavřené konce, ale i tak dávám 5 hvězd.

27.05.2022 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Poslouchali jsme s pětiletým synem na rádiu Junior a oběma se nám to moc líbilo.

23.03.2021 5 z 5

Jsi úžasný Jsi úžasný Max Lucado

Zajímavý příběh, nálepkování je pro nás určitě nový motiv v pohádce, při rozhovoru s tvůrcem loutky mi to přišlo takové šroubované... ale myšlenku a ilustrace má kniha pěkné.

19.10.2019 4 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Mám moc ráda psychologické novely/romány, sondy do lidské duše, takže jsem vlastně spokojená... styl psaní se mi líbil, nicméně asi bych si měla vybírat nějakou radostnější literaturu :-)

09.10.2019 4 z 5