podko_lenka podko_lenka komentáře u knih

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Čtvrtá knížka od autorky a odkládám na neurčito. Krom Hotýlku na Islandu nemůžu její hrdinky vystát. Vždy jim vtiskne určitý povahový rys, který mě vytáčí. Škoda, jinak jsou knížky pěkně čtivé.

12.09.2022 2 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Ve srovnání s Pekárnou v Brooklynu a Cukrárnou v Paříži byla pro mě tato knížka zatím nejlepší. Charakterově oproti předchozím (přirovnání kirsten6241 , že aspoň nebyla kráva, mě pobavilo a souhlasím s ním) mi sedla. Knížky jsou čtivé a opravdu se mi líbil popis islandské přírody. Ovšem dost mi vadí, že se někdy autorka míjí s realitou. Lucy byla vykreslená jako schopná manažerka, taková by se ovšem hned nezačala kamarádit s personálem (kdo někdy vedl lidi jistě chápe) a rozhodně by se nelíbala po dvou týdnech s podřízeným. Takové záseky jsem bohužel našla zatím ve všech knihách ze série, co jsem četla. Škoda toho...

26.08.2022 3 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

EMR mám ráda. Tahle knížka mě ovšem neoslovila. Zbytečně dlouhé rozhovory o ničem, k Joan jsem si nenašla žádný pozitivní vztah.

14.07.2022 2 z 5

Nádherné Nedostupné Ženy Nádherné Nedostupné Ženy Charlie Greenberg

Posloucháno jako audio.
Mě to bavilo. Je to první knížka, kterou jsem byla schopna odposloucháváni do konce a to díky autorovi a vypravěči v jednom. Kolikrát jsem se u toho i zasmála jen díky tomu, jak to bylo namluveno.
Těžko říct, jestli bych si knížku tak užila, i kdybych ji četla sama. Na druhou stranu, je to oddychovka, nenáročná, takže i tak bych hodnotila spíše pozitivně.
5 * za fajn namluvených příběh

28.05.2024 5 z 5

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Knížce jsem dala šanci 50 stran. Myslím, že bych měla dostat za ten knize věnovaný čas zaplaceno.

02.06.2023 odpad!

Odpuštění Odpuštění Anna Vlčková

Čtivé, ale už příliš překombinované... Nicméně celou sérii hodnotím velmi kladně.

30.05.2023 3 z 5

Cizinka v Paříži Cizinka v Paříži Joanna Rees

Po prvních 100 stranách jsem chtěla knížku odložit. Podle mě se klidně mohla jmenovat Vzpomínky na Archieho. Děj žádný a stále jen návrat k minulosti, což pro někoho, kdo předchozí knihu četl, může být zbytečné, kdo ji nečetl, vlastně taktéž. Dala jsem jí ještě šanci a dostala se na stranu 250. Vzpomínky se stále opakují, alespoň v menší míře, dějově je to pro mě prázdné, neděje se tam nic. Takže odkládám nedočtenou.
Kdyby se nečetla tak snadno, odložila bych ji dřív.

17.04.2023 2 z 5

Mona Lisa Mona Lisa Carson Morton

Kniha pěkná, čtivá, vtáhla mě do děje. Ale proč je useknutá? Vždyť i na záložce obálky je psáno, že děj vrcholí povodně v Paříži. Tak nějak mi přijde, že to vydavatel samovolně useknul a opomenul to na obálce... Jsem z toho dost rozpačitá, proto ani nebudu hodnotit hvězdami.

20.12.2022

Dar života Dar života Henry Denker

Velmi pěkné, dá-li se to říct o tomto tématu. Smutné a k zamyšlení.
Dávám 4-5 bodů. Za knihu samotnou 5, ale na začátku jsem se dost ztrácela v postavách, za to trochu ubírám.

22.08.2022 4 z 5

Abája Abája Michel Rauch

Naivní, naivní, naivní... Už před svatbou se ukazovalo, jaký je. Za tohle si skutečně mohla sama.
Kniha čtivá a poutavá, ovšem množství gramatických i pravopisných chyb mě překvapilo. Takové knihy díky tomu končívají v Levných knihách.

10.08.2022 4 z 5

V pekle jménem Bergen-Belsen V pekle jménem Bergen-Belsen Tomi Reichental

Pěkné, čtivé, smutné. Občas byla i slza.

21.07.2022 5 z 5

Arabská krev Arabská krev Tanya Valko

Po třech naposledy čtených knihách, které jsem četla rychle jen proto, že mě nebavily a chtěla jsem začít něco jiného, tuto rozečtenou odkládám. Ráda čtu vyprávění v minulém čase, přítomný taky zvládnu, ale velmi mi vadí střídání vyprávění v minulém i přítomném čase, tím spíš, když se to mění po větách. Co ale rozhodlo je, že po čtvrt přečtené knížce se stále opakují pasáže z druhého dílu, které vydají i na dvě, tři stránky a to přepsané doslova. Takže po přeskočení těchto stran mám pocit, že kdybych začala číst rovnou čtvrtý díl, o nic nepřijdu.
Na spravení chuti teď vezmu do ruky literaturu faktu.

20.06.2022 1 z 5

Akciové investice Akciové investice Daniel Gladiš

Moje první kniha o investování do akcií. Pro mě jako začínajícího investora je poutavě napsaná a stále se k ní občas vracím a vybírám pasáže, které jsou pro mě aktuální. Jako bonus vidím, že je psaná českým autorem, tedy snáz ji využiju v praxi.
Doporučuji pořídit rozšířené vydání, které zohledňuje i dopad období coronaviru.

26.05.2022 5 z 5