PMIT PMIT komentáře u knih

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Cizinku jsem začala číst po shlédnutí několika dílů v TV a jelikož mi unikly první díly, sáhla jsem po knize. Kniha mě od začátku vtáhla a nepustila až do konce. Seriál byl fajn, ale kniha ještě lepší, občas drsná, ale vtipná zároveň. Clair mě sice občas štvala, ale těžko říct, jak by se jiná samostatná žena, která prošla válkou chovala v její situaci. V kombinaci s Jamiem, ale fungovali skvěle. Spojení fantasy a historie mi přišlo super.

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Baví mě knihy z pohledu ona, on, protože každá mince má 2 strany. Díky pohledu z obou stran se i Viciousovo, kreténské, chování dá pochopit.

19.06.2020 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Jak se říká "Kdo zkusí, ten musí" a u mě platilo, že jedna kniha Cizinky nestačila. Musela jsem číst dále. Potřebovala jsem vědět, jak to s Claire a Jamiem bude dál. Chápu některé kritiky, ale milovníky historie a fantasy musí tahle série potěšit. Paříž 18. století, intriky a pak drsné Skotsko a válka z které mrazí, co dodat.

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Nové prostředí, nové postavy, nové problémy k tomu Jamie a Claire, ale taky Brie a Roger. Jako obvykle má kniha mnoho silných a zároveň drsných momentů. Já jsem si to opět užila :).

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Co napsat - Lásku čas ani žárlivý manžel nepřemůže. "Současnost" Boston a minulost Skotsko. Stará láska s novým začátkem? Nová láska na obzoru? Zase přečteno jedním dechem. A kalamity Claire opět na scéně, Jamie, máš se na co těšit :).

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

(SPOILER) Svým způsobem pokračování Viciouse, zaměřené na Deana a Rosie. Při čtení Ruckuse si řeknete proč se Dean ve Visiousovi tak choval? Příběh opět čtivý s AHA efektem, ale oproti Viciouse mi tam něco vadilo.

19.06.2020 4 z 5

Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, protože příběh Claire a Jamieho mě baví. Tentokrát mi však přišel příběh zdlouhavý, 500 stran by se dalo vypustit a příběhu by to nic neubralo. Občas jsem si taky nebyla jistá, jestli jsem nepřeskočila stránku, protože mi to přišlo nelogické. I přes tyto mínusy jsem zvědavá jak se příběh vyvine :)

20.07.2020 4 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Uzavření příběhu čtyř "zvrácených"mušketýrů. Tenhle mi však přišel po Mel-Jamiho přímočarém příběhu nejméně překvapivý.

23.06.2020 4 z 5

Lord John a důvěrná záležitost Lord John a důvěrná záležitost Diana Gabaldon

Knihu jsem četla již před několika lety. Byla jsem zvědavá na příběh Lorda Johna, který se objevoval v sérii Cizinka. Oproti cizince to byl jiný šálek kávy, ale dobré kávy. Docela mě překvapují předešlé komentáře ohledně překladu, protože jsem nezaznamenala oproti Cizince změnu. Četla jsem však 1.vydání v ČJ.

11.06.2020 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nejlepší víkend byla první kniha, kterou jsem od p. Hartla četla. Nemám tedy s čím srovnávat a nejsem ovlivněna. Bavilo mě, že nevypráví jen jedna postava, ale hned několik. Při čtení jsem však čekala na NĚCO a to se nedostavilo. Příběhy se ubíraly jiným směrem, než jsem myslela, ale závěrečné AHA se dostavilo. Chystám se tedy na další knihy :).

11.06.2020 3 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Defy jsem si přečetla až jako třetí v pořadí, po Viciousovi a Ruckusovi. Mrzelo mě, že je příběh psaný jen z pohledu Mel, to je však vyváženo přímočarostí Jamiho.

23.06.2020 4 z 5

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Mrzelo mě, že byla kniha rozdělena na dvě části. První část ještě ušla, ale prokousat se začátkem druhé byl zážitek. Nakonec jsem to zvládla a na konci druhého dílu mě mrzelo, že ještě nevyšlo pokračování.

11.06.2020 3 z 5