plutoking plutoking komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Smutný příběh ve smutné době!

29.10.2020 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Jedinečná kniha k životě různých generací v Americe. Napsáno životem :)
Kostel a bordel přišly na Daleký západ současně :)

10.01.2021 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Možná budoucnost? Telestěnu naštěstí doma nemám :)

27.12.2020 5 z 5

3x Kája Saudek 3x Kája Saudek Miloš Macourek

Nepřekonatelné - geniální.

28.09.2020 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Super příběh - maloměšťáci jedni :) - platí i v dnešní době

10.11.2020 5 z 5

Dědek je fajn týpek, který ve svých letech nic neřeší. Politika byla někdy nuda.

25.10.2020 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Moc nejsem čtenář fantasy, ale tohle se mi líbilo.

17.02.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Oddechovka, nic náročného, dobře se četla, mužský humor :)

16.02.2021 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Kniha zajímavější než film, který je zas excelentní díky Nicholsonovi. Prostě pohled indiána je lepší.

01.01.2021 5 z 5

Pan Dušek je ojedinělý a vždy dokáže překvapit pohledem na věc. Takové názory nejsou všední a díky za to, v dnešním bláznivém světě je to balzám na duši.

07.12.2020 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Trochu někdy zmatené, ale člověk si uvědomí, že jako dospělí někdy řešíme malichernosti a povrchnosti :)

03.12.2020 4 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

ne všechny ideály jsou ideální :)

13.11.2020 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Nejdřív jsem chtěl napsat, že byl zločin si přát tuhle knihu a trestem ji čist :) Ale pokud člověk chce knížku o psychopatovi, maloměšťácích a široké ruské duši, tak je to správná volba.

11.03.2021 3 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

"Když si dáš tu práci, dozvíš se skoro všechno"

11.02.2021 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

"Podle mého názoru se lidé chovají z poloviny podle své dosavadní zkušenosti a z poloviny podle toho, co četli" - kniha o životě

11.02.2021 5 z 5

Smutné

23.12.2020 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Kdybych předtím neviděl seriál, tak je to napínavější.

23.12.2020 4 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Prokop je nevyzrálý labilní psychopat. Tohle je červená knihovna. Lolita - stará panna princezna - levná holka. O burcování před nebezpečím tu jde málokdy. Škoda, knížka mě nebavila.

27.10.2020 1 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha o životě a že není nikdy vše ztraceno :)

17.10.2020 5 z 5

Toulky světem Toulky světem Richard Halliburton

Při čtení této knížky si člověk povzdechne nad tím, že doba pana Haliburtona, byla asi poslední, kdy cestování po světě bylo romantické dobrodružství bez přecpaných míst turisty a všudy přítomnými cestovními kancelářemi. Jako dá se takhle ještě cestovat, ale ne na takové zajímavé místa. Líbilo se mi, když si hrál na Robinsona, tak měl jako výhodu, že tam není rádio. Neplýtvejte zlatem svých dní, …

04.10.2020 5 z 5