Pluky Pluky komentáře u knih

Pohádky a obrázky Pohádky a obrázky Vladimír Sutějev

Nádherně ilustrovaná knížka s krásnými příběhy zvířátek, vhodné pro lidi jakéhokoliv věku, mladí se pobaví, starší zavzpomínají. Já sám si pamatuji jak mi z ní bylo předčítáno jako malému a od té doby jsem ji přečetl několikrát. Dodnes ji využívám jako předlohu pro kreslení obrázků.

14.06.2016

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Ke knize jsem se dostal náhodou v obchodě a upřímně zaujal mě obal, když jsem se dozvěděl že je to detektivka, řekl jsem si že to zkusím, název autora mi nic předtím neříkal a už vůbec, že má kniha ještě předchozí vydání a však velmi dobře se četlo, děj je napínavý, výrazně popsaný, doslova jsem jej prožíval a čím více se chýlil ke konci, tím nabíral akčnější a lepší spád. Kniha je opravdu dobře propracovaná a i když jsem nečetl předchozí vydání, z části jsem se dozvěděl o čempak je, ale ne tolik abych znal celý děj předchozí knihy a zakončení se mi také velmi líbilo. Těším se na další takováto díla popřípadě i zfilmování jak je u Rowlingové běžné

28.12.2016 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ, co dodat, autor měl natolik dokonalou představivost a um na psaní, že při skloubení těchto vlastností stvořil v nás čtenářích při čtení tohoto díla nový svět a nové já, které je ochotné se alespoň při četbě změnit, vcítit, zapomenout na okolní svět a nechat se unášet dobrodružstvími a ponaučeními Malého Prince.

14.06.2016 5 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Od prvního dílu Metra 2033 autor trochu bych řekl odběhl stranou od popisování okolí příběhu a detailů samotných a zaměřil se spíše na to jak splácat děj jinak a navázat na předchozí díl, což se mu z části povedlo, a však já osobně jsem se při četbě místy ztrácel v komunikacích mezi jednotlivými postavami a děj celkově mi nepřišel natolik propracovaný, jako u předchozího dílu. Samozřejmě však jsem knihu i přesto hltal, jelikož autor dílo pojal z pohledu osoby, která měla na vývoj Arťoma v prvním díle značný vliv a tím byl Hunter a vcítit se do role a života Huntera, který bych řekl popsal velmi lákavě a výstižně a zároveň dosti tajemně, se mi velmi zamlouval.

14.06.2016 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Na toto dílo jsem natrefil ještě za dob školy, do té doby pro mě neznámé a jak to tak bývá, málo koho baví číst z čitánky apod. Mě toto dílo okamžitě zaujalo, proto jsem si jej přečetl. Úžasný děj od úžasného autora. Klobou dolů před panem Čapkem, který se zasloužil v této knize o celosvětově první použitý výraz ROBOT. Myslím že každý by ji měl pročíst, v dnešní době nás stroje doprovází všude a každý by měl vědět o tomto nádherném příběhu a kde slovo Robot vzniklo.

Krysař Krysař Viktor Dyk

velmi dobře a zlehka psané, i když už je to dávno co jsem ji četl, nedá se na ni zapomenout. Krásný příběh. Mohu jen vřele doporučit

14.06.2016

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Vím že kniha je převážně pro ženy, ale mne zaujala také, dala mi dokonalý nástin pohledu na věci v oblasti citu a lásky z druhé perspektivy, tedy té ženské. Chlap se aspoň může na nějaký okamžik podívat ženě takzvaně do hlavy a možná i najít porozumění pro to co ženy dělají, jak a proč. TO vše mi kniha dala. Dále musím ocenit zpracování, dobře se mi četla aniž bych měl větší problém s rozlišováním toho kdo právě hovoří, našel jsme zde akci spojenou s vášní, lásku spojenou s citem, dokonalé popsání děje a okolí s návazností na první díl. Za mě musím knihu ohodnotit velmi dobře a určitě ji doporučuji i chlapům, je to nejen naučné, ale kde jinde dostanete možnost dívat se na svět očima ženy.

03.01.2017 4 z 5

Jako řeka, jež plyne Jako řeka, jež plyne Paulo Coelho

Kniha jež zprvu mi nepřišla příliš zábavná, do doby než jsem pochopil, že zde nejde o zábavu nýbrž podělení se s mnohdy velmi dojemnými zážitky z mnoha míst světa, nahlédnutí do duší lidí z jiných krajin s jinými mravy. Tato kniha se mi zalíbila zpracováním a myšlenkou a leč vypadá napsaná prostě, svým dějem mnohdy poví víc než by se na první pohled mohlo zdát.

28.11.2016

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Autor dobře vystihuje stále příběh v metru a i když nepopisuje situaci tak výborně jako to bylo v Metru 2033 i tak je kniha dobře psaná. Potýkal jsem se s problémem, že jsem občas nevěděl kdo právě hovoří, jestli hlavní hrdina, či někdo jiný, tím pádem, čí jsou myšlenky atd. ale jinak se mi kniha v celku velmi líbila. Četl jsem mnoho komentářů ve stylu, že autor příliž zpolitizoval a konec knihy je až příliš zaměřen na politiku v Rusku. Zkonstatoval bych to svým myšlením: Není tomu tak, z mého pohledu, při čtení knihy se bořím do děje, který mě místy zachvacuje dějem, natolik, že jsem nemohl přestat číst a neřeším nějakou politiku v reálném světě neboť si představuji svět z knihy a i přesto mi to přišlo jako dobře propracované dílo. Konec je takový, že nevím, zda-li bude pokračování nebo je to navázaní na další díl. Za mě rozhodně stojí za přečtení a krom výše zmíněného problému s dialogy jsem si větší chyby knihy nepovšiml. Berte ji takovou jak je napsaná, nesuďte podle reality či jiných knih.

10.07.2016

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásný děj, propracovaný, doslov člověka nutí číst dál, i když v názvu se liší, však mohl bych říct, že si ,, nic nezadá´´ s Romeem a Julii od Shakespeara. Samozřejmě Shakespeare byl mistr, ale toto dílo je tak dobře dějově a textově propracované, že si je aspoň v menší míře dovoluji porovnat. Každý by měl tento kousek historie poznat.

Jama a kyvadlo Jama a kyvadlo Edgar Allan Poe

Brávůrně pojaté dílo tohoto velikána, který v mysli ztvárnil celý příběh tak, jako bych jej sám prožíval, husí kůže z představy, co si nebožák uvězněný v cele osudu vytrpěl byla zvláštní, zároveň se mi dobře dílo četlo, bylo napínavé a když už jsme očekával konec, překvapilo mě něčím nečekaným a novým.
Mohu jen děkovat za jeho povídky, momentálně mám rozečtenou Jáma a kyvadlo a další povídky, kde sice mě některé až tolik neuchvátily, ale stále většina má na mne stejný hltající efekt jako Jáma a kyvadlo

03.01.2017

Krvavá relikvie Krvavá relikvie Pip Vaughan Hughes

Kniha mě uchvátila hned ze začátku svým propracovaným dějem, kde autor zcela důvěrně a představivě vlíčí celý příběh včetně okolí. Na každém zákoutí kdy se zrovna nic neděje hned za rohem další strany čeká dobrodružství které alespoň mě vtrhlo z knižního úpadku jelikož nejsem nijak velký čtenář, ale knihu jsem hltal a výborné je, že při četbě jsem měl pocit jako bych děj prožil, díky tomu a barvitému popisu jsem si jej pamatoval i poté co jsem knihu musel odložit. Bohužel zakončení knihy bylo poněkud očekávající a čekal jsem něco výjimečného, co člověka překvapí, ale přesto vše tuto knihu vřele doporučuji všem milovníkům dávných časů pirátů, korzárů a šermířských soubojů.

22.08.2016 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

za mě je to velmi úchvatné dílo, hlavně stylem jakým to autor pojal. Psané zlehka, prostě, žádná těžká slova či fráze, za to ale propracovaný děj. Kniha mne opravdu vtáhla do děje, až natolik, že jsem si mnohdy příběh představoval, jako bych se na něj zrovna díval. Popis prostředí bych řekl že zvládl velmi obstojně. Za mě je to z všech jeho řad METRA ta nejlepší.

14.06.2016 5 z 5