pipa36 pipa36 komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Na tuto knihu jsem se chystala celkem dlouho - o to víc jsem si to užila. Líbilo se mi, že se vše postupně vyvíjelo, logicky navazovalo, pěkně plynulo. Kromě toho je kniha velmi dobře a čtivě napsána. Pachatele jsem si tipla asi v půlce knihy, můj tip vyšel :-).
Ale ta britská byrokracie, která se objevuje snad ve všech anglických detektivkách, které jsem četla - vyšetřovatelé věčně bojují se svými šéfy a médii, jestli je jejich postup v souladu nebo není... Tohle mě na těchto knihách irituje, ale to asi není problém knihy, ale můj. Plný počet hvězd.

03.02.2019 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Velice dobré, čtivé a napínavé.
Agent Interpolu Luc Callanach se z osobních důvodů nechal přeložit z francouzského Lionu k policejnímu sboru v Edinburghu, kde se jeho prvním případem stává únos prominentní právničky. Když je nedlouho poté unesena i velmi oblíbená farářka, je jasné, že případy spolu souvisí, ale nikdo neví jak...
Autorce se kromě velmi dobře vystavěného případu podařilo obzvlášť bravurně vykreslit hlavního záporáka - to byl opravdu úchyl k pohledání. Možná k tomuto dojmu přispěl svým vynikajícím výkonem i pan Šťastný, který v audioverzi podal výborný výkon. Doporučuji - knihu i audioknihu.

18.07.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Jestli jsem si u prvního dílu myslela, že “...činy jsou velmi brutální...” a "...kam se na ně hrabou severské kriminálky...", tak to jsem ještě nečetla druhý a třetí díl. Bylo to dobré, napětí správně dávkované (doslova po kapkách), kratší kapitoly příběhu hodně prospěly. Určitě doporučuji, ale ne slabším povahám.

23.05.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Typický americký thriller, v němž se řeší brutální a neobyčejně “dobře” promyšlené činy psychicky vyšinutého vraha. Velmi dobře se to četlo, neustále se něco dělo.

27.03.2020 5 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Tak tohle se povedlo - sice nejsem cílová skupina, ale to mi nezabránilo v tom, abych knihu hltala jak puberťák. Jojo, napínavé, místy úsměvné, záhadné... Tato kniha má vše, co od dobrodružné knihy pro mladé čekáte, proto mohu jen a jen doporučit. Za mě plný počet hvězd.

02.03.2018 5 z 5

Četla jsem jako dítě. Bylo to natolik čtivé, že jsem ještě dlouho potom snila o tom, že jsem Robinsonem...

25.01.2018 3 z 5

Dostala jsem jako dárek - audiokniha, kterou namluvil pan Frej. A můžu říct, že to bylo úžasné. Filmy a myšlenky sira Attenborougha mám ráda, fascinuje mě jeho schopnost populární formou vysvětlovat i složité přírodní, sociální a sociologické jevy. Tato kniha nebyla výjimkou - shrnuje snad vše důležité, srozumitelně podané, a přitom apolitické a rozumné. Ne se vším asi souhlasím, protože spousta v knize jmenovaných věcí díky současnému světovému pohledu na ekonomiku (velký zisk, věčný růst) spadá spíše do kategorie utopie, ale dokázala bych si představit, že by tato opatření mohla fungovat a našemu přírodnímu prostředí by to výrazně prospělo (udržitelné zemědělství, zelená města atd.). Nemůžu hodnotit jinak, než jako vynikající počin člověka, který má můj obdiv :-).

05.07.2021 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Docela se mi to líbilo, ale nějak jsem si nemohla najít cestu k hlavnímu hrdinovi - myslím, že jsem vcelku tolerantní člověk, ale s čím opravdu neumím pracovat, je arogance. A hlavní hrdina byl teda arogantní psychouš jak vyšitej. Možná i proto jsem některá jednání hlavních postav nechápala a připadalo mi to "divné". Než skončí léto, ještě to zkusím s pokračováním.

27.08.2020 3 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Moje první kniha od této autorky - nebylo to špatné, ale...
Příliš jednoduchý a až neuvěřitelný děj, zakončený nesmyslnou zápletkou s tak sladkým koncem, že by se za to nemusela stydět ani harlequinka z levných knih. Nicméně dobře se to četlo, za jeden den je po všem. Je to kniha, po které ve vás nic nezůstane - vlastně ani nevíte, co vás přimělo knihu otevřít a začít číst.
Hlavní hrdinka, jednadvacetiletá modrovlasá holčina, která před čtyřmi lety při nehodě přišla o oba rodiče, se stane "chůvou" rockera, který má problém snad se vším - s alkoholem, drogami, chováním a hlavně sám se sebou. Jejím úkolem je udržet ho během turné střízlivého a "čistého". A co myslíte, jak to dopadlo? Stejně jako v každé knížce tohoto typu, žádné překvapení.
Přidaná hodnota této knihy je nulová, jen se to dobře četlo. Za mě 3*.

23.08.2020 3 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Sice je to román pro mládež, ale i dospělý si přijde na své. Příběh se odehrává v historickém Londýně, kde se sirotek jménem Christopher stává učedníkem mistra lékárníka. Jeho život tak nabere úplně jiný - nový a vzrušující směr, ale pouze do té doby, než je jeho mistr zákeřně zavražděn.
Velmi dobře se to četlo, myslím, že v této sérii budu pokračovat. Dávám 5*.

27.05.2019 5 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Skvělá kniha. Sice mi moc nevyhovoval styl vyprávění, kdy hlavní hrdina celou knihu jakoby promlouvá se svým mrtvým bratrem, ale není to nic, na co by se nedalo zvyknout.
Dobře popsaný příběh, ve kterém se pátrá po 15 let starých událostech, které možná mají přesah i do současnosti. Bratr-dvojče oběti, která zemřela před 15 lety, je téměř posedlý tím, že chce zjistit pravdu - oficiální verzi, že jeho bratr se svou dívkou spáchali sebevraždu, celou dobu odmítá přijmout. I když je to polda, rozjíždí vyšetřování "na vlastní pěst", a konečně do sebe některé věci začnou zapadat...
Správně dávkované tajemno a napětí, jen rozuzlení vztahu Nape - Maura považuji přitažené za vlasy. Moc se mi to líbilo, dala bych 5 hvězd, ale kvůli stylu vyprávění dávám za 4.

27.01.2019 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Povedená detektivka - jak to vlastně bylo, jsem začala tušit až těsně předtím, než nám to spisovatel naservíroval... Trošku mě rozčilovala Eričina sestra, která k ní přijela na návštěvu - hrozná pipka. Nejde ani tak o tu spoustu dětí a spoustu hluku v malém bytě, ale ty názory... Jak se říká - rodinu si člověk nevybírá, ale stejně je miluje :-)...
Kniha se mi líbila, četlo se to samo. A protože se v knize konečně začalo šetřit tituly jednotlivých policistů (detektiv superintendant ten a ten...), kniha byla výrazně přehlednější a srozumitelnější. Za tuto "úsporu" dávám o hvězdičku více, než tomu bylo v minulých dvou dílech - a doufám, že tomu tak bude i nadále.

01.05.2018 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Kendra Elliot

Kriminální zápletka - výborná. Milostná zápletka - úsměvná a naprosto zbytečná. Autorka si asi nestačila ujasnit, jestli chce psát thriller nebo napínavý román pro ženy. Byl by to výborný a super dotažený thriller, ale milostná dějová linka mi tam opravdu nesedí, proto hvězda dolů.

25.01.2018 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Oproti prvnímu dílu se mi to líbilo trochu míň. Připadalo mi, že se to hrozně táhne - ne, že by kniha postrádala děj, ale pro mě to začalo být zajímavé až ve chvíli, kdy se na scénu vrátili Refájci. Už se těším na další díl.

31.12.2021 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Procházím si vleklou čtenářskou krizí, kdy mi nějak čtení nechutná, ale s poslechem audioknihy problémy nemám. K narozeninám jsem od rodičů dostala sérii audioknih o Lincolnu Rhymeovi namluvenou J. Vondráčkem - o sérii jsem nic nevěděla, šla jsem do toho s čistou hlavou.
První díl se mi líbil - geniální kriminalistický mozek uvězněný v nehybném těle kvadruplegika Lincolna Rhymea se snaží vyřešit sérii únosů pro změnu chorého mozku Sběratele kostí, který dokáže vymyslet opravdu velmi brutální způsoby, jak své oběti sprovodit ze světa.
Stará detektivka v novém kabátku od OneHotBook - velmi vydařená věcička.

31.10.2021 4 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Tento typ knih je spíše na léto na dovolenou (alespoň pro mě). V běžném chaosu mimo dovolenou mě jaksi nebaví, do čtení se většinou musím nutit - jako to bylo u předchozího dílu této série. Ale s třetím pokračováním jsem byla spokojená - svižné, vtipné, lehké, velmi dobře se to četlo. Postava Huntera s jeho pravidly pro kapitány se mi z celé série líbila snad nejvíc... Moc se mi líbil autorčin sarkasmus, který vdechla hlavním postavám - někdy jsem se smála opravdu nahlas. Dávám 4*.

16.08.2020 4 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Podobnost s Elle Kennedy a její sérií Off-Campus už nemůže být náhoda, ovšem dle data vydání je originálem série Počkám na tebe - začala vycházet o rok dříve. Sérii Off-Campus jsem již četla, takže můžu srovnávat - obojí je dobré, na léto k pláži přesně akorát, i když Off-Campus je dle mého názoru výrazně "pikantnější". Lehké, velice čtivé, a i když se hlavní hrdinové chovají místy opravdu hodně naivně, rádi jim to věříte.
Kniha se mi moc líbila, jen ten přeslazený závěr byl na mě trochu moc, proto hvězda dolů. Super čtení, doporučuji!

08.07.2020 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Poslouchala jsem jako velmi dobře načtenou audioknihu (čte Vasil Fridrich).
Moc se mi to líbilo. Jedná se o příběh, v němž hlavní postava retrospektivně vzpomíná na události, které se staly v době jejího dětství před 30 lety. Tyto vzpomínky se prolínají se současností a vnášejí do příběhu další dimenzi náhledu na stejnou věc – jak z pohledu dvanáctiletého kluka, tak z pohledu toho samého kluka, jen o 30 let staršího. V čem je ovšem kniha velmi odlišná od ostatních, je styl, jakým je napsána. Jedná o thriller s absencí jakéhokoliv vyšetřování a policejní práce, nejsou zde žádní detektivové a podezřelí a vše, co k tomu patří. Je tu jen parta malých dvanáctiletých dětí, které prožívají svůj všední život s občasnými (ne vždy zcela příjemnými) nevšedními zážitky. Pro mě to byla osvěžující a velmi příjemná změna. K tomu překvapivý konec s prvky velmi černého humoru…
Po pravdě řečeno mě překvapuje relativně nízké hodnocení této knihy, ale každému se asi nelíbí to stejné. Ač je King možná mistrem tohoto žánru, jeho knihy mě nikdy nebavily tolik, jako tahle (některé jsem ani nedočetla - frázovité, příliš roztažený děj s mnoha a mnoha a mnoha odbočkami od hlavního děje...). Já dávám 5*, fakt se mi to líbilo.

21.04.2020 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Napínavý příběh Jirky a jeho kamarádů z pražské čtvrti Prašina, kde nefungují žádné elektrické, elektronické ani jiné stroje a přístroje. Velmi zajímavý nápad, velmi pěkně zpracovaný - moc příjemné zjevení v českém literárním rybníčku. Hlavní postava není žádný hrdina, spíš takový pos*ra a smolař, kterému nikdy nic nevyjde, jak by chtěl, ale je chytrý a rozhodně sympatický. Kniha se mi moc líbila - poslouchala jsem velmi dobře zpracovanou audio verzi v (jako vždy výborném) podání pana Rumla.

24.02.2020 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Nad očekávání vtipné a čtivé. Dle očekávání závěr slaďoučký jak cukrkandl. Příjemná oddychovka na dovolenou - žádné složité charaktery ani děj, pouze moc příjemné čtení :-).

28.06.2019 4 z 5